חדר בריחה אונליין Escape from Wonderland

חדר בריחה אונליין Escape from Wonderland

אלו היו ימי קורונה הטרופים והם הביאו שילובים חדשים רבים לעולם. הרבה חדרי הבריחה נאלצו לסגור את המיקומים הפיזיים שלהם אבל זה פתח את הצוהר להמון יצירתיות בנושא “איך משחקים בחדרי בריחה אונליין”.
חדר הבריחה אונליין Escape from Wonderland הוא דוגמא לשילוב חדש ומעניין שכזה. החדר הוא חדר אמיתי שנמצא בעיר Wakefield שבאנגליה. אבל אפשר לשחק אותו גם כחדר אמיתי וגם כחדר אונליין ישירות מהבית.

פרטים טכניים

נכנסים לאתר החברה ומזמינים את החדר שרוצים לשחק לאחד התאריכים העתידיים. התאריך עצמו אינו משנה כי אפשר לשחק בחדר בכל זמן שמתאים לכם. ההגבלה היחידה היא שברגע שלוחצים על הלינק למשחק, הוא יהיה פתוח בשבילכם ל72 שעות. אז נסו לא ללחוץ סתם.
ומצד שני זה מאוד נח, אפשר לשמור את הלינק לזמן שבו יש מצב רוח וזמן פנוי.

אפשר לשחק בקבוצה של 2 עד 6 שחקנים. כל אחד לוחץ על הלינק ונכנס אליו במקביל. אגב המשחק עצמו מאוד נח במובן הזה כי כל הזמן רואים את החצים של השחקנים בצבעים שונים ורואים באיזה מסך נמצא כל שחקן. עלות המשחק היא 20 פאונד שמתחלקים בין כל השחקנים ובמקרה שלנו אפילו הייתה הנחה לכבוד ההכתרה של צ’ארלס (מאוד בריטי מצידם). אז העלות לבילוי של שעה+ היא מאוד נוחה בעיניי.

איך החדר עובד ?

אתם מקבלים גישה למרחב וירטואלי שמבוסס על החדר האמיתי. זאת אומרת אתם רואים תמונות של החדר האמיתי ויכולים לשוטט בו, ללחוץ על דברים ולהסתכל מכל הכיוונים. ברגע שאתם לוחצים על משהו שיש לו משמעות (לא תפאורה) אתם עוברים למסך אחר שבו רואים את הפריט (האמיתי) מקרוב ויחד איתו רמזים/חידות/פרטים נוספים על החפץ.
וכך נוצרת חוויה משולבת, מצד אחד העיניים קולטות את החדר האמיתי ומצד שני הידיים מקליקות על העכבר ומשוטטות בחדר כבמרחב וירטואלי.

זה אחד השילובים המעניינים שראיתי בין האמיתי לוירטואלי. אם אתם זוכרים עשינו בזמנו את חדר הבריחה פרוייקט אווטאר שם החדר היה אמיתי אבל היה אדם שהיה האווטאר שלנו והוא ביצע את ההוראות שלנו. ומצד שני עשיתי משחקים דיגיטליים שונים כמו Operation P.R.A.T ושם כל המשחק הוא משחק דיגיטלי לחלוטין. ופה יש שילוב מעניין בין שני הסגנונות. החדר הוא אמיתי אבל המשחק אונליין. מגניב! 🙂
אני צופה שבעתיד אנחנו נעשה עוד חדרים של החברה – זאת דרך נהדרת לחוות חדר בריחה ולהכיר חדרים ממקומות שאיך נאמר בעדינות, אין הרבה סיכוי שאני אגיע אליהם.

נדרשת ידיעת אנגלית ברמה כזאת שנח לכם לקרוא טקסטים ולהבין את החידות.

כאן מזמינים

העלילה והאווירה

כמובן שחדר בריחה שנקרא Escape from Wonderland מבוסס על הסיפור של אליס בארץ הפלאות 🙂
אתם משחקים כאליס, שנרדמה והגיעה שוב לארץ הפלאות. רק שהפעם כל החיות נעלמו ואתם שומעים קולות מאיימים ממרחק. המשימה שלכם היא למצוא את כל החברים ואז לברוח מהחלום לעולם האמיתי.
החדר כולו מעוצב עם אלמנטים של הסיפור המקורי, כולל ארנב לבן שנותן הופעת אורח פלאפית למדיי.

הכל יוצר אווירה מגניבה וכל החידות מבוססות על אלמנטים שונים עם קלפים, קנקני תה וכמובן הרבה פלמינגואים. השילוב של חדר בריחה אמיתי במהלך המשחק יוצר אווירה הרבה יותר אמיתית ממשחקים דיגיטליים רבים.

חידות ורמזים

רמת החידות היא בינונית. לא הייתה אף חידה קשה מדיי אבל בהחלט היו כמה חידות שדרשו מאיתנו קצת להזיע ולחשוב על אלמנטים שונים בחדר. זה זמן טוב להזכיר שאומנם אין חידות קשות מדיי אבל החדר דורש הרבה מאוד תיאום בין המשתתפים. מומלץ לפתוח ערוץ זום במקביל כך שתוכלו לדבר בקול ולתאר את מה שאתם רואים לשאר השחקנים. אנחנו היינו זוג וסיימנו את החדר בשעה וחצי. אם תרצו לסיים מהר יותר ולהפוך את הרמה לקלה יותר תוכלו לשחק בקבוצה גדולה יותר. אבל קחו בחשבון שיש בחדר הרבה אלמנטים וקל מאוד להתפזר בזמן שנמצאים באזורים שונים בחדר.
זה קשה יותר מאשר בחדר בריחה אמיתי ולכן צריכים תיאום בין השחקנים כדי לפתור את אותן החידות ולא להתפזר סתם.

סיכום חדר בריחה אונליין Escape from Wonderland

יחס נהדר בין עלות החדר לחוויה שהוא מספק וכשלעצמו אחת החוויות היותר אמינות שהיו לי מהבית.
מומלץ לזוגות חובבי חדרי בריחה או לקבוצות קצת יותר גדולות שרוצות לשחק מהסלון בבית.

השאר תגובה