חדר בריחה בפריז: L.A. Confidential

חדר בריחה בפריז: L.A. Confidential

אם אתם נוסעים לארץ השנסון והקרואסון אני ממליצה לבקר בדרך גם בחדר בריחה 🙂 ובמקרה בדיוק הייתי באחד ואני יכולה להמליץ לכם על חדר בריחה בפריז שנמצא במרכז ומלא בחידות חמודות.
הכירו נא את L.A. Confidential – Mission impossible מבית Lock Academy.

נתחיל מהחברה – Lock Academy, יש להם לא מעט חדרים בשני מיקומים ברובע השני, במרכז פריז. אם אתם גרים באחד הרובעים המרכזיים אז זה יהיה פשוט להגעה. ואם אתם גרים רחוק יותר אז תשלבו את החדר עם ביקור בשכונת המארה (Le Marais), שכונה מקסימה לבלות בה חצי יום טיול עם ביקור במאפיות המקומיות.

במסגרת חיפושיי אחר חדר בריחה בפריז נתקלתי בהרבה חדרים דוברי אנגלית אבל אחוז גבוהה מהם היה למינימום 3 או 4 שחקנים. אז קחו בחשבון שאם אתם קבוצה יותר גדולה יהיה לכם יותר מבחר ואם אתם זוג, כמונו, אין כל כך הרבה חדרים מתאימים. זאת אחת הסיבות שהביאו אותי לחדרים של Lock Academy, הם גם נחשבים לחברה טובה וגם מקבלים זוגות. יש להם שני חדרים שזכו בפרסים שונים, החדר שאנחנו עשינו ועליו אני אספר בפוסט הזה וחדר בשם REVOLT AT LOCK ACADEMY. אז אם תרצו לעשות מרתון, קחו גם אותו בחשבון.

פרטים טכניים

מזמינים מראש דרך אתר החברה. המשחק הוא ל60 דק’ ואפשר לשחק באנגלית או בצרפתית (הגיוני למדיי לחדר בריחה בפריז 😉 ).
מבחינת המחיר – לזוג שילמנו 96 יורו אבל זה יורד משמעותית ברגע שאתם קבוצה גדולה. כשאנחנו שילמנו שער היורו היה כזה שהחדר עלה לנו בסביבות ה150 ש”ח לאדם, כמו חדר חדש בישראל.
במעמד ההזמנה אפשר להוסיף כל מיני תוספות של מתנות ופרסים אם אתם עושים אירוע, אבל מבחינתנו זה לא היה רלוונטי.

המקום עצמו מעוצב כבית ספר לבלשים מתחילים ומהרגע שהגענו וסגרנו את הפרטים הטכניים, המפעילה שלנו נכנסה לדמות. היו שם 5-7 דק’ של סיפור מבוא (קצת ארוך מדיי אבל היא באמת הייתה מגניבה) ואז הכניסו אותנו לחדר.

אגב, המפעילה דיברה מעולה באנגלית. ואחרי שסיימנו את החדר דיברנו איתה קצת על קבוצות בין לאומיות. מסתבר שיש להם הרבה קבוצות ממקומות אחרים אבל בשבילה אנחנו היינו הקבוצה הישראלית הראשונה 🙂

התאמה של החדר לקהלים שונים:

  • נדרשת ידיעת השפה האנגלית (יש סיפור עלילה שכל הזמן מתפתח)
  • אין זחילה בחדר
  • לא מפחיד
  • החדר יכול להתאים לילדים ביחד עם מבוגרים
  • יש אלמנט של חלל יחסית קטן (למי שסובל מקלאוסטרופיה כדאי לבדוק מראש עם החברה)

כאן מזמינים

סיפור ותפאורה

אויב הציבור מס’ 1, או יותר מדוייק אויב בית הספר Lock Academy ג’ים קיי (Jim Key) מצא דרך ערמומית במיוחד לחדור לחדר הסודי ביותר באקדמיה. יודעים מה הדרך? נכון – אתם! אם תהיו מוכנים לקחת על עצמכם את המשימה (וגם אם לא, כי הורעלתם, אז אתם חייבים) אתם חייבים לפרוץ לאקדמיה, לגלות את שביל הרמזים שמוביל לארכיון הסודי ביותר של המייסדים ואז לשלוף משם את המידע שמעניין את ג’ים. בדרך תהיה לכם גם החלטה מוסרית, אבל זה כבר משהו שתבינו לבד במהלך החדר.

התפאורה מאוד חמודה, כאשר כל חלל מתאים בדיוק לשלב שבו אתם נמצאים בסיפור. וחלק מהזמן באמת יש הרגשה של משימה בלתי אפשרית, אבל זה לא קו עיקבי בכל החללים.

חידות ורמת קושי

אנחנו היינו זוג ויצאנו על השניה כאשר תוך כדי החדר לדעתי ביקשנו שני רמזים. אז רמת קושי טובה לזוג מנוסה וכנראה תתאים לשלישיה פחות מנוסה. החידות עצמן היו ברמת קושי בינונית, אז לא קשות מדיי אבל מספיק כדי שיהיה לנו עם מה להתעסק ולשבור קצת את הראש.
חוץ מחידה אחת שבעיניי היא דיי בלתי אפשרית אבל אני מניחה שמישהו מתישהו פתר אותה. מבחינתי לא ראיתי את התהליך הלוגי או אסוציאטיבי שיביא אותי לפתור אותה. אבל זאת חידה אחת וכל השאר היה מאוד הגיוני גם אם לפעמים מבלבל 🙂

ציון סופי לחדר בריחה בפריז L.A. Confidential

חדר מאוד מוצלח לזוג בארץ זרה 🙂
ממליצה עליו לזוגות מנוסים או מקסימום שלישיות. וכן זה נשמע לי רעיון מעולה לעשות מרתון חדרים, אותו ואת החדר השני של החברה.

דירוג: 3.5 מתוך 5.

תגובה אחת בנושא “חדר בריחה בפריז: L.A. Confidential

השאר תגובה