חדרי בריחה בראשון לציון

חדרי בריחה בראשון לציון

בראשון לציון יש כמות מפתיעה של חדרי בריחה – את זה תמיד ידענו. ועכשיו היציאה מהסגר (השלישי) מעוררת בי תקווה, שתחום חדרי הבריחה יחזור לפריחה שממנה הוא נהנה לפני שנה. אז התחלתי לחשוב על החדרים שהכי נהניתי לעשות. והחלטתי ליצור סדרה של פוסטים שכל אחד מהם מדבר על החדרים המומלצים בעיר מסויימת. גם כדי להנות מהזכרונות וגם כדי לעודד אתכם לחזור לבקר בחדרים ובכך להתניע את כל התעשיה. כמובן שברגע שהתחלתי לכתוב את הפוסט צצו לי בראש עוד ועוד קטגוריות…. אז נכנסו לרשימה גם כמה חדרים שעוד לא עשיתי אבל קיבלתי עליהם המלצות מיודעי דבר 🙂

אגב, התלבטתי קצת האם להתחיל מתל אביב או מראשון לציון. אבל בסופו של דבר השחקן המפתיע זכה ואנחנו נתחיל מסקירה של חדרי הבריחה בראשון לציון ובהמשך נגיע לערים פופולאריות אחרות.

אני אחלק את הרשימה לפי תחומים ולכן יהיו חדרים שתמצאו בכמה קטגוריות.
כך חדר בריחה שמתאים למשפחה יוכל גם להופיע בקטגורית חדרי בריחה בנושאי פנטזיה.

לניווט קל בפוסט:
חדרי הבריחה האהובים עליי
חדרי בריחה לילדים בראשון לציון
חדרים לזוג
חדרי בריחה לקבוצה גדולה
חדרי בריחה אימה (מפחידים)
חדרים בהשתתפות שחקן

חדרי הבריחה האהובים עליי

חדרי הבריחה האהובים עליי

שני החדרים של Escape Center: אחוזת השכן והתערבות – מדובר בשני חדרים מעולים. התערבות גם זכה בפרסים בינלאומיים ומדורג בין 50 החדרים הטובים בעולם. את אחוזת השכן אני ממליצה לעשות בקבוצה קטנה ולהתאים את רמות הפחד למה שאתם אוהבים. בעלי החדר מאוד שירותיים אז אפשר לעשות אותו בלי הפחדות בכלל ואפשר לעשות ברמת הפחד המקורית. והתערבות הוא חדר מושלם לקבוצה של 4 מנוסים או אפילו קבוצה גדולה יותר של מתחילים. חדר כייפי מאוד, עם אווירה מעולה ומה שלא פחות חשוב – חידות טובות.

הקלף של ג’ק: הוא אחד החדרים החביבים עליי! אני ממליצה עליו לקבוצה קטנה של מנוסים או לקבוצה של עד 4 אנשים עם פחות נסיון. סיפור העלילה הוא סיפור שעומד בפני עצמו; יש לכם דוד מוזר שנעלם, אתם החלטתם להגיע לבית שלו ולברר מה קורה. כשהגעתם לבית הדלת ננעלה ו….מתחילה ההרפתקאה. למרות שהעלילה נשמעת פשוטה התפאורה בחדר מאוד מושקעת וכייפית.

ועוד חדר בריחה רשל”צי שאני מאוד מחבבת – מחוז 13. זה חדר שהכי כיף להביא אליו קבוצה גדולה של אנשים. כי החלל הפנימי שלו ענק ואפשר לפתור חידות רבות במקביל. אחת הפעמים הללו שאתם נכנסים להרפתקאה ויש מספיק מרחב וחללים כדי שתרגישו שממש עברתם לעולם אחר. אגב לקחנו בזמנו לחדר זוג מתחילים והם ממש נהנו ממנו. אז זה גם חדר חשיפה מצויין לבוא אליו בקבוצה של מתחילים.

חדרי בריחה לילדים בראשון לציון

חדרי בריחה לילדים בראשון לציון

בראשון לציון מרוכזים כמה מהחדרים היותר מגניבים לילדים 🙂
ברוב החדרים גם יש פעילויות משלימות לימי הולדת ולאירועים. כך ששווה לבדוק את החדרים שמענינים אתכם – רוב הסיכויים שתהיה בהם אפשרות להביא/להזמין אוכל, להזמין הפעלות נוספות ולארגן את הכל בצורה חגיגית עם קישוטים והזמנות.

אמן האשליות (לשעבר שוליית הקוסם באבן יהודה): הוא חדר מאוד כייפי לילדים ואפשר להכניס אליו קבוצה של עד 8 ילדים. אני הייתי ממליצה על הרכב של 4-5 חברים. עשיתי אותו עם עוד שתי חברות מבוגרות והיה מספיק חידות בשביל לבלות בו כמעט שעה.

השוקולד של תדי : התיאור הכי טוב בשבילו הוא חדר קליל ומתוק. למרות השם לא מדובר בחדר קולינרי אלא חדר עם נושא קולינרי. אז אם אתם מחפשים חדר ראשון לקבוצה קטנה של ילדים החדר יכול להתאים.

אבירי השולחן העגול (החדר היה בעבר בכפר סבא): חדר מאוד מרשים בתימה של המלך ארתור. אחד החדרים המעוצבים והמגניבים ביותר. אני ממליצה על קבוצה של 4-6 שחקנים צעירים שיוכלו להתמודד עם האתגר. תכלס איזה מתבגר לא רוצה לשחק באבירים ומכשפים לשעה? 🙂
אפשר גם לעשות אותו בקבוצה יותר קטנה, אני עשיתי אותו בזוג עם מתבגר בן 13 ונהנינו מאוד.

קוואבנגה : זהו חדר חביב שאפשר לעשות בקבוצה קטנה של ילדים. רצוי כאלו שמכירים את הקונספט של צבי הנינג’ה או עם הורים שיכולים להסביר להם על מוטציות, שהן לא קורונה ומאסטר ספלינטר.

הקוסם מארץ עוץ (החדר היה בעבר בתל אביב): אני ושתי חברות עשינו את החדר עוד בתל אביב ומאוד נהנינו ממנו. עכשיו כשהחדר נמצא ברשל”צ נוספה לו גרסה שמתאימה לילדים אבל זה חדר מעולה ללכת אליו כל המשפחה כי גם המבוגרים ממש יהנו פה.

מסעות גוליבר: חדר שאני מתכוונת ללכת אליו כבר מעל שנה והקורונה כל פעם מפריעה לי. נאמר עליו שיש בו אווירה סופר מדליקה ובאמת מרגישים כאילו אנחנו נכנסים לעולם מופלא שבו מתקיימות הרפתקאות. אין צורך להכיר את הסיפורים של גוליבר רק את הקונספט עצמו של ענקים-גמדים.

חדרי בריחה לזוג

חדרי בריחה לזוג

זאת קטגוריה שחביבה עליי במיוחד כי אני אוהבת לחוות את מלוא הקושי של החדר ולכן הולכת בדרך כלל בקבוצות כמה שיותר קטנות.

אחוזת השכן: שלא במקרה זה גם אחד החדרים האהובים עליי ברשל”צ ובכלל. אני וחברה טובה עשינו אותו אחרי חיבותי נפש רבים כי הוא נחשב לחדר מפחיד אבל עם התאמות שעשו בשביל הפחדנית שהיא אני, עשינו אותו ומאוד נהנינו. בחדר יש אלמנט התחלתי ממש מגניב שלא ראיתי כמוהו במקומות אחרים.

בדרך לתהילה: חדר שאחת ההגדרות שהכי מתאימות לו זה – כיף. יש בחדר שחקן והמטרה שלו זה לגרום לכם לחוויה מאוד מגניבה תוך כדי עשיית החדר. לא מדובר פה בחדר רציני שבאים לפתור חידות אלא בחדר שמשלב יחד חידות עם אווירה קלילה וסיפור מסגרת מוזיקלי.

נמלטים (יש חדר זהה בבאר שבע): חדר בריחה קלאסי שבו אתם הולכים לברוח מבית הכלא. חדר כייפי לזוג שכבר עשה כמה חדרים אבל לא מנוסה מדיי.

השאגה: למרות השם והתיאור שגורמים לכם לחשוב שמדובר בחדר מפחיד – הוא לא. עשינו אותו בזוג ונהנינו עם כמה אלמנטים מצמררים בלבד.

משימת שרלוק של sherlocked (יש כמה חדרים בנושא שרלוק הולמס ברשל”צ): הוא חדר שאני ממליצה עליו למי שמחפש לפתור תעלומה. אין פה יותר מדיי קשר לעלילות שרלוק הולמס אבל יש סיפור הרפתקאה מעניין שדורש מכם להתעמק בתעלומה ולפתור אותה לוגית.

הקלף של ג’ק: אחד החדרים הכייפים ביותר ברשל”צ. אני ממליצה להגיע אליו כשכבר יש לכם ניסיון כי הוא ברמה קשה לזוג.

חדרי בריחה לקבוצה בראשון לציון

חדרי בריחה לקבוצה בראשון לציון

רוצים ללכת בקבוצה ? הקטגוריה הזאת בשבילכם!
אני ממליצה שהקבוצה תהיה של 4-5 שחקנים ואם אתם יותר אז תתפצלו בין כמה חדרים באותו מתחם.

התערבות: אמרתי כבר שזה אחד החדרים האהובים עליי והמוצלחים שפגשתי? אם לא אז הנה אמרתי 🙂
זה חדר שמאוד מתאים לקבוצה של 4 מנוסים גם ברמת האווירה וגם בקושי של החידות. אם אתם אוהבים חוויה קלילה יותר אפשר להגדיל את הקבוצה. בכל מקרה אני ממליצה לבקר בחדר אחרי שעשיתם כבר כמה חדרים, כדי להעריך את כל הטריקים שלו מתוך השוואה לחדרים אחרים. החדר מבוסס קלות על הסדרה איך פגשתי את אמא אבל לא נדרשת באמת הכרות עם הסדרה כדי לעשות את החדר.

בדרך לתהילה: החדר מופיע גם כמתאים לזוג כי ברמת הקושי שלו זוג יכול להסתדר בו אבל ברמת החוויה – אפשר קבוצה גדולה. אם אתם רוצים להגיע לחדר בשביל החוויה ופחות בשביל להתעמק בכל חידה וחידה זה חדר ושיהיה לכם כיף לבלות בו בקבוצה גדולה ולהריץ בדיחות 🙂

מחוז 13: חדר עם שטח גדול ועם יכולת להתפרש ולעשות חידות שונות במקביל. אנחנו היינו בהרכב של 4 אבל ככל שאתם פחות מנוסים אפשר להגדיל את גודל הקבוצה.

כוכב הקופים: ממה שהבנתי מביקורות רבות מדובר בחדר במתאים לקבוצה של 4 שחקנים. החדר הוא חדר ארוך – 90 דק’ ויחד עם שחקן תהיה שם מספיק פעילות לקבוצה עם נסיון בינוני וחוויה מאוד מושקעת.

נמלטים (יש חדר זהה בבאר שבע): עוד חדר שיכול להתאים לזוג או לקבוצה בגלל שקיימות שתי גרסאות של המשחק ואם תגיעו בקבוצה גדולה תקבלו גרסה מותאמת. ובנוסף יש גם שני חדרים זהים אז אין בעיה להתפצל ולעשות את החדרים במקביל (ואולי גם להוסיף איזו תחרות קטנה על הדרך). העלילה היא שאתם נמצאים בבית כלא ומועברים לתא חדש שבו כבר נעשו כל ההכנות לבריחה מהכלא. מה תוותרו על ההזדמנות לברוח? 🙂

חדרי בריחה מפחידים בראשון לציון

חדרי בריחה מפחידים בראשון לציון

הקטגוריה הזאת נכתבה רובה על בסיס המלצות של חברים כי אני פחדנית מושבעת ולא מתקרבת לחדרים מפחידים.

מיתוס: יש חברות שאני סומכת עליהן ובמקרה של Logiquest, זאת חברה שאני רוצה לעשות כל חדר שלהם. עשיתי כבר שני חדרים, והם היו מושקעים ומקוריים בטירוף. רמת הפחד של החדר אמורה להיות גבוהה ותוספת של שחקן היא אלמנט שתמיד מוסיף עוד לאווירה. ממה שראיתי החדר מבוצע טוב וקבוצות של 3-4 שחקנים מאוד נהנות בו.

המסור: זוכרים את הסרט? אז עכשיו מגיעה גרסת המציאות שבה אתם השחקנים הראשיים. זהו חדר בריחה מפחיד שכבר בתיאור שלו אומרים שיש הבהלות ואלמנטים מפחידים בחדר. ממה שראיתי בהחלט חדר מומלץ אבל רק אם אוהבים את החוויה שלכם עם כפית גדולה של אימה.

אחוזת השכן: הוא לא חדר מפחיד אלא יותר קריפי. אבל אם בא לכם להנות מחוויה של חדר מצויין עם קצת דפיקות לב מואצות, זה בחלט חדר שמתאים לזה.

חדר בריחה עם שחקן

חדר בריחה עם שחקן

הדרך לתהילה: הנכד של בריאן אפשטיין (מי שגילה את הביטלס) מחפש את הלהקה הבאה שתכבוש את העולם. חדר קליל שהשחקן תורם לאווירת ההרפתקאה והצחוקים שלו.

כוכב הקופים: חדר אווירה מאוד מושקע. אתם מתרסקים על כוכב אחר והמשימה שלכם היא לשרוד ולחזור הביתה. האם תצליחו?

מיתוס: בחדר הזה יש לכם עסק עם קללת מאיה עתיקה שנוטה לגבות קורבנות אדם. זהירות מדובר בחדר מפחיד ועוד עם שחקן, זאת חווית אימה שלמה.

10 תגובות בנושא “חדרי בריחה בראשון לציון

השאר תגובה