חדר בריחה: הנבואה

חדר בריחה: הנבואה

כששאלתי בקבוצת הפייסבוק של חדרי בריחה, מה החדר שמתאים ל4 מנוסים חובבי חידות בחיפה, ישר שלחו אותי לנשר לעשות את חדר הבריחה הנבואה. ואתם יודעים מה? שלחו ובצדק, חדר מעולה עם תפאורה טובה ועם חידות מענינות. אומנם ההפעלה שלנו הייתה חלשה ואחר כך הובילה להמון בעיות אדמיניסטרטיביות אבל החדר בהחלט שווה את זה. קשה לי קצת לשחזר את סיפור העלילה כי המפעילה שלנו הייתה לא בשיא אבל אם נתאר את זה בקווים הכללים, מדובר במגדת עתידות ונשמות כלואות שצריך לשחרר ואנחנו בדיוק נבחרנו לעשות את כל התהליך של התמודדות עם מה שמחזיק את הנשמות הללו כאן ולשחרר אותן. למרות החששות המוקדמים שלי, החדר התגלה כלא מפחיד בעליל ואני אפילו לא בטוחה שהוא צריך להיות מוגדר קריפי.

פרטים טכניים: נשר ביום שבת בערב הוא מקום נהדר לחניה כי יש כמות בלתי מוגבלת ממנה. בשביל למצוא את החדר צריך לדעת שהחברה התחילה מחדר בריחה הבית הנטוש וללכת לפי החצים שמכוונים אליו. לא מושלם אבל זה מה יש, ומוצאים את החדר בקלות. בחברת real quest היה מבצע שכל מי שמסיים את החדר (שמיועד ל70 דק’) לפני הזמן מקבל הנחה לחדרים אחרים במתחם ואנחנו סיימנו אחרי 48 דק’ אז קיבלנו 20% לחדר הבא שעשינו (חדר בריחה אגרבה).

התאמה לשפות: ממה שראיתי באתר החברה ובמקום אני יודעת לבטח שהם יכולים להתאים את החדר לשפה הרוסית ולדעתי גם לאנגלית. אז אם אתם רוצים לעשות את החדר בשפה שהיא לא עברית כדאי שתדברו עם החברה ואני מאמינה שתהיה שם התאמה מלאה.

תפאורה: מאוד יפה. היה אפילו חלל אחד, קצת גימיקי אבל כל כך מגניב שכולנו נאנחנו קלות כשהבנו מה בדיוק קורה. אני כל הזמן משווה אותו בראש לתפאורות הגרנדיאוזיות של הזמן האחרון וזה לא הסגנון כאן, הנבואה מזכיר לי מעט את חדר הבריחה הקלף של ג’ק בסגנון מאופק אבל מאוד מושקע, שמאוד מוצא חן בעיניי.

רמת קושי: כיף, כמה כיף זה להגיד שהחדר קשה. זהו חדר של 70 דק’ שאנחנו סיימנו ב48 דק’ ואני חייבת להגיד שעבדנו בזמן הזה. היו בו כמה אזורים מקבילים וכל פעם התחלקנו לזוגות והתחלפנו במקומות כשזוג אחד בא לעזרת השני בפתרון החידות המורכבות יותר. רמת קושי מכובדת מאוד לרבעייה מנוסה ולא הרגשנו שום פספוס על זה שיצאנו לפני הזמן המקסימאלי.

חידות: היו בחדר כמה חידות חדשות לחלוטין מבחינתי ולא מעט כאלו שאומנם לא חידשו אבל היו מאוד מהנות ובוצעו היטב. אחד היתרונות העיקריים של החדר זה שמרגישים שהושקעה בו הרבה מחשבה ולכן יש כל מיני חידות שהמהות שלהן זה בפרטים הקטנים – אתה מבין מה אתה צריך לעשות אבל אם תמהר ותדלג על דברים לא יהיה לך סיכוי לפתור משהו כי הכל תלוי בפרטים הקטנים ביותר.

ציון מסכם:

דירוג: 4.5 מתוך 5.

ואני מאוד ממליצה לצוותים מנוסים בשלישיות או ברבעיות להגיע ולהנות.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם. אני ממליצה לכל מי שעוד לא עשה את החדר לא להמשיך…תעשו את החדר ותחזרו לקרוא 🙂

2019-01-19 17.13.39

כמה מילים על חדר הבריחה הנבואה עם ספויילרים:

נתחיל מהגימיק הכל כך מגניב – החדר החשוך עם המראות והלייזרים. נכון החידה שבחדר פשוטה ולא מאתגרת בעליל אבל לעשות את החלל הזה במסגרת החדר הייתה חוויה ממש מגניבה.

החידות שמאוד אהבתי היו: בובת הוודו עם המרקמים, לכאורה חידה ממש פשוטה אבל הביצוע יפייפה ומאוד מקורי.
החידה בחדר השני שבה היה צריך לשים לב לציורים בתוך המעמד לנרות, עד ששמנו לב לפרט הקטן הזה פשוט לא הצלחנו להבין מה אנחנו מפספסים. וכמובן שכל מעמד קריאת הלחש לגורגויל היה מצחיק 🙂

פחות התרגשנו מהחידות בחדר הראשון, איכשהו הן היו יותר צפויות וחוץ מלהתקע על מחזיק המפתחות לא באמת התקשינו או השקענו מאמצים גדולים בחלל.

אני בהחלט ממליצה על החדר ואם יתחשק לכם מרתון אחרי זה אז לכו על הבית הנטוש או אקסקליבר.

בברכת “תעשו חדרים”,
יוליה

8 תגובות בנושא “חדר בריחה: הנבואה

השאר תגובה