חדר בריחה אבירי הלילה

חדר בריחה אבירי הלילה

יש חדרי בריחה שאני מתכננת להגיע אליהם שנים וזה פשוט לא מסתדר. כזה הוא חדר בריחה אבירי הלילה שנמצא בקיבוץ מרחביה. גאוגרפית זה לא קרוב למקומות שאני מבקרת בהם ושנים לא הצלחתי למצוא מתנדבים לביקור. אבל הזמן עובר ובן הזוג מסכים לבסוף לנסיעה והנה אנחנו בדרך לקיבוץ לעשות את ההרפתקה הגדולה ולהציל את העולם!

אז מה זה אבירי הלילה? מדובר בחדר בריחה בנושא של משחקי הכס, בדומה למשחק ששיחקתי בזמנו בנתניה – הצפון זוכר.
גם כאן לא נדרשת היכרות מוקדמת עם החומר ( משחקי הכס או שיר של אש ושל קרח) אבל אם אתם מכירים את הדמויות באופן כללי זה יכול לעזור לכם להתמקם במרחב ולהנות יותר.

אגב מסתבר שהחדר “בשבי הסורי” עבר לקיבוץ מרחביה. החדר מבחינתי הוא נוסטלגיה מטורפת כי זה חדר הבריחה הראשון שעשיתי בחיי 🙂

פרטים טכניים

קיבוץ מרחביה כבר אמרנו? אז זה ליד עפולה. ואני אפילו יכולה להמליץ על מסעדה לאחרי החדר – קימל בגלבוע. מקום מעולה לעשות את הדיון שאחרי על איזה חידות אהבתם ואיך פתרתם כל דבר 🙂 . אגב אם אתם מגיעים (כנראה מרחוק) אל תדאגו, יש חניה בשפע ויש שילוט בדרך לחדר אז יחסית קל למצוא אותו.

הכניסה עצמה רגילה לחלוטין, יש מים ושירותים אבל לא יותר מזה. ניכר שהחדר נבנה לפני הרבה שנים ומאז לא ממש טרחו לשדרג את הכניסה או את אזור ההמתנה. אגב אין בכך מלהעיד שום דבר רע על החדר – כי הוא ממש מוצלח. אבל שתדעו שהחוויה הכללית שאתם מקבלים היא לא מהמרשימות.

המפעילה הייתה מאוד נחמדה, הסבירה את הרעיון הכללי, הרגיעה שאין צורך בהיכרות מוקדמת עם משחקי הכס והכניסה אותנו כמעט מיד לחדר עצמו.

התאמה של החדר לקהלים שונים:

  • יש התכופפות קלה וזחילה קצרה (ומיותרת) אבל אני מאמינה שאפשר גם בלי זה אם תדברו עם החדר מראש
  • אין צורך בהיכרות מוקדמת עם הסדרה
  • החדר לא מפחיד, חוץ מהקפצה אחת קטנה

כאן מזמינים

סיפור ותפאורה

החורף הגיע וחומת הקרח עומדת ליפול…משמע חייבים למצוא את חרב הדרקון כמה שיותר מהר כדי להלחם ב”מהלכים הלבנים” שזה כמו שהוסבר לי – זומבים 😉 זאת אומרת סיפור שלקוח ישירות מהעלילה של הסדרה ואתם הופכים לגיבורים באותו עולם. וכך גם התפאורה של החדר, מאוד מוצלחת ומכניסה לסיפור כבר מהחלל השני. אתם לוחמים אמיצים ותעשו הכל כולל לפתור חידות מסובכות כדי להגיע לחרב.

התפאורה בחדר הייתה אחת ההפתעות הנעימות מבחינתי. בכנות מחדר שנפתח כמה שנים לפני הקורונה (אני לא זוכרת מתי בדיוק) ציפיתי שיהיה סביר בלבד. אבל התפאורה בחדר מעולה, בדיוק מתאימה לסיפור ויוצרת אווירה מגניבה לחלוטין. ובחדר עצמו לא מורגש שום בלאיי.

חידות ורמת קושי

וכאן הייתה ההפתעה השניה מבחינתי – חידות מצויינות. היו חידות פשוטות, היו קשות והיו כאלו שגירדתי בראש במשך דקות ארוכות אבל אז כשהצלחנו לפצח אותן, וואו! איזה כיף!
בכלל, חידה אחת הייתה אחת המגניבות שראיתי מזה שנים. היא הייתה מורכבת מכמה שלבים ומה שהיה מדהים זה שלכל אורך הדרך ממש לא הבנתי מה יהיה הפתרון. הצלחתי לפצח מה לעשות בשלב הנוכחי ואז כל שלב נוסף (והיו כמה) הפתיע אותי מחדש. הלוואי עליי עוד כאלו 🙂

ציון סופי לחדר בריחה אבירי הלילה

אם עוד לא הייתם (וזה דיי סביר) אני מאוד ממליצה שתלכו. ההרכב מבחינתי זה זוג מנוסה או 3-4 שחקנים עם מעט נסיון. בכל מקרה אם אתם באזור שווה לנצל את הביקור ולהציל את העולם בשעה.
(ובדרך להרוג איזה זומבי).

דירוג: 4 מתוך 5.

תגובה אחת בנושא “חדר בריחה אבירי הלילה

השאר תגובה