חדר בריחה צופן דה וינצ’י בציריך

חדר בריחה צופן דה וינצ’י בציריך

לפעמים צריך לנסוע רחוק מאוד כדי לבקר בהרפתקה עשוייה ממש טוב של דן בראון. ולא, זה לא באיטליה חדר בריחה צופן דה וינצ’י המצויין נמצא דווקא בציריך הקפואה (או לפחות כזאת היא הייתה כשאנחנו היינו שם). אז הרשו לי לקחת אתכם לסיפור עתיק כמו הזמן על ליאונרדו דה וינצ’י, מסדר מסתורי והרבה מאוד חידות מעולות.

פרטים טכניים

חדר בריחה צופן דה וינצ’י הוא אחד מכמה חדרים שיש לרשת Room escape room (באמת נגמרו כבר השמות לחברות בתחום הזה). קיבלתי המלצה על החדר ככזה שנגיש לזוג מנוסה ומעניין. וכפי שתראו בהמשך הסקירה ההמלצה התבררה כנכונה בהחלט. בשונה ממתחם בודה בורג שעשינו בציריך, כאן מדובר בחדר בריחה ע”פ כל חוקי הז’אנר.

הגעה – החדר נמצא בציריך ונגיש מאוד בתחבורה ציבורית.
שפות- באתר שלהם יש פירוט של כל השפות שבהן אפשר לשחק אותו (וזה המון) – אנחנו שיחקנו באנגלית והמפעילה הייתה מצויינת.

תמחור – בדומה למה שקורה בישראל, יש הבדל במחיר גם בהתאם לגודל הקבוצה וגם בהתאם ליום בשבוע. בסוף השבוע יותר יקר.
אני מצרפת פה את טבלת התמחורים שלהם כי זה מקל מאוד על התכנון.

התאמה של החדר לקהלים שונים:

  • אין זחילה בחדר
  • צריך לדעת אנגלית או את אחת השפות האחרות
  • לא מפחיד
  • לחובבי חידות!!!

כשהגענו למקום, הכניסו אותנו לאזור שבו חיכו עוד המון קבוצות אחרות. ולרגע זה עשה רושם מאוד לא חיובי כי למפעילים היו רק כמה שניות בשבילינו. דחפו לנו נייר לחתום עליו (כל חוקי החדר) ואז לקחו אותנו לתחילת ההרפתקה, בלי יותר מדיי גינונים או בירורים. אז מבחינת הכניסה לסיפור הם פחות מוצלחים אבל זה נסלח, לאור הרמה הגבוהה של החדר עצמו.

כאן מזמינים

סיפור ותפאורה

הסיפור כמו לקוח מתוך הספר של דן בראון – לאונרדו דה וינצ’י הממציא הגדול אהב חידות ואהב את גביע הקודש והחליט להחביא את הגביע מאחורי הרבה חידות. בדרך גם זורקים לכם משהו על אגודות סודיות ועל אבירים ומסעות. בקיצור האגדה הרגילה של ליאונרדו דה וינצ’י ובואו תראו איזה חדר בריחה אפשר לבנות מזה 🙂

ומה אני אגיד לכם? חדר מעולה! הסיפור אולי רגיל אבל התפאורה שבתוך החדר גורמת לחלוטין להרגשה כאילו ליאונרדו עיצב את החדר. שלא לדבר על החידות שממש נראות כאילו הן ההמצאות הלא מפוענחות של הממציא. כל האלמנטים בחדר מכניסים מאוד לסיפור ואקורד הסיום הוא מרשים ומתאים מאוד לכל ההרפתקה.

חידות ורמת קושי

כמו שכבר רמזתי והזכרתי – החידות מצויינות. יש חידות מסוגים שונים וכמה כאלו שמורכבות מהרבה תהליכים. כך שכל הזמן מרגישים שחושבים עם קצת חיפושים כדי להקל על התהליך 🙂
מה שהכי אהבתי בחדר שהיו חידות של כמה שלבים שהיה צריך להבין את העקרון ואז לפתור הרבה חידות כדי להגיע לפתרון של החידה הכוללת. אבל בו זמנית כל אחד מחלקי החידה עמד בפני עצמו ורובן סובבו סביב הנושא של דה וינצ’י, אבירים ואגודות סודיות. כך שגם כשפתרת חידה הייתה לך הרגשה שמשהו בעלילה התקדם. וזה עוד בלי להזכיר את החדרים עצמם שעשויים סופר מגניב והמעברים פשוט מעולים.

מבחינת רמת קושי – אפשר לעשות בזוג אבל רק אם אתם זוג מנוסה שאוהב חידות ובסדר עם לקבל רמזים. אנחנו היינו זוג כזה ולקראת הסוף פשוט נגמר לנו הזמן. המפעילה הייתה סבבה ונתנה לנו כמה רמזים כדי לזרז אותנו לקראת הסוף כך שיכולנו לחוות את כל הסיפור. אז אפשרי בזוג אבל רק למי שממש אוהב את זה ככה. למי שפחות מחפש ריגושים הייתי אומרת שלישייה מנוסה או רבעיה עם פחות נסיון. החדר עצמו לא מוגדר להרבה אנשים ואני מסכימה עם החברה בנקודה הזאת.

ציון סופי לחדר בריחה צופן דה וינצ’י בציריך

רוצו או במקרה הזה טוסו. חדר מצויין לחובבי הז’אנר וגם למי שלא עדיין חדר עם עלילה טובה וחידות שבונות סיפור מעולה.

דירוג: 5 מתוך 5.

תגובה אחת בנושא “חדר בריחה צופן דה וינצ’י בציריך

השאר תגובה