חדר בריחה חברים The six

חדר בריחה חברים The six

עשינו את חדר בריחה חברים או בשמו הרשמי The six וחזרנו כדי לספר חוויות ובדיחות!
נתחיל מזה שמדובר בחדר ותיק מבית היוצר של הוליווד 117 והארי פוטר והשילוש הגורל (שני חדרים מאוד מוצלחים).
החדר קיים כבר כמה שנים אבל מצב הבלאי הוא סביר +. רואים קצת בפינות אבל לא משהו משמעותי שיפריע לכם לשחק.

ועכשיו נזכיר את הארמדיל שבחדר 🙂
כן, החדר הוא חדר בנושא הסדרה האגדית – חברים! לא ליד, לא בערך, אלא ממש חדר שכל החידות שלו מבוססות על פרקים שונים של חברים.
ככל הידוע לי האנשים בעולם נחלקים לאלו שבשנים הרלוונטיות ראו חברים ולאלו שבאותן השנים ראו סיינפלד.
כך שקהל היעד של החדר הוא בערך חצי מאוכלוסיית העולם (כנראה יותר) אבל כדאי להגיד שגם אם לא ראיתם, עדיין תוכלו לפתור את כל החידות. זה אומנם יהיה משמעותית פחות כיף, אבל אפשרי. כך שאם יש חבורה גדולה ואדם אחד או שניים לא ראו, עדיין אפשר ללכת כי רוח השטות הכללית מפצה על חוסר הכרות מוקדמת.

פרטים טכניים

החדר נמצא בלב ליבה של תל אביב. מנסיון עבר, אפשר למצוא חניה בחניון TLV או בסמטאות וחניונים אחרים בסביבה. הכניסה לחדר נמצאת בקומה -1 של הבניין ושם יש חדר מבוא שמשותף לכל החדרים של החברה.
למיטב זכרוני מעולם לא פגשתי שם שום קבוצה אחרת. אז אני מניחה שהסלוטים של החדרים השונים בנויים כך שלא תפריעו לקבוצות אחרות והן לכם.

החדר הוא של 75 דק’ ויש גם חדר זהה אם תרצו לעשות תחרות בין קבוצות. החדר השני רלוונטי לקבוצות של מינימום 8 שחקנים, כך שאם אתם פחות תהיו בחדר אחד ואם יותר, תוכלו להתפצל ולעשות במקביל.

עוד הבדל בין החדר לחדרים רגילים זה בזרימה שלו. כאן אין לכם מטרה לפתור חידות בכל חלל ולהתקדם לחלל הבא עד שתצליחו לברוח מהחדר. אלא אתם מקבלים זמן קצוב בכל חלל כדי לפתור את כל החידות שבו וככל שאתם פותרים יותר כך אתם מקבלים יותר נקודות. אז בעצם יש לכם מירוץ נגד הזמן שגם מתנגש עם הצורך בלעשות כמה שיותר שטויות בחדר 🙂

התאמה של החדר לקהלים שונים:

  • יש אלמנט של זחילה בחדר, אבל רק שחקן אחד חייב לעשות אותו
  • לא חייבים להכיר את הסדרה חברים, אבל זה מוסיף הרבה
  • החדר מתאים לתחרות בין קבוצות גדולות
  • יש אזהרה לחולי אפילפסיה באתר החדר
    אני לא בטוחה למה אבל אם זה רלוונטי כדאי שתדברו איתם כדי לוודא
  • אפשר לשחק באנגלית
  • יש מגוון הנחות לקהלים שונים, כך שאם אתם סטודנטים, חיילים, שוטרים, כבאים, מנויי הפועל ירושלים בכדורסל ועוד – כדאי שתביאו את התעודה המתאימה ותקבלו 10% הנחה

כאן מזמינים

סיפור ותפאורה

אני חושבת שיוצרי החדר שאלו את עצמם את השאלה: כמה בדיחות חברים אפשר להכניס בחדר אחד? ואז הלכו ובנו חדר כדי לנסות לענות עליה 🙂
החדר מלא ברפרנסים לסדרה, במקומות שלקוחים מהסדרה ובמשימות שהן משימות בונוס שמאזכרות רגעים בלתי נשכחים מהחיים של השישייה המפורסמת. כך שאם יש לכם היכרות או זכרונות של חברים, יש סיכוי סביר למדיי שתפגשו אותם בחדר. וכן יש לי דחף בלתי נשלט לשאול עכשיו איך אתם סופרים- אחד מסיסיפי, שניים מסיסיפי או בדרך אחרת?

אבל אני סוטה מהעיקר, הסיפור בחדר הוא שהשכן של החברים מת והוא הוריש את כל הנכסים הגשמיים שלו לאחד מששת החברים. באתם להתחזות לחבורה המקורית ואתם צריכים להוכיח שאתם באמת ראויים כדי לזכות בירושה. אגב דרך הכניסה לסיפור וההצגה של המשימה היא אחת המצחיקות שפגשתי. וזאת עוד נקודה חשובה – זה לא חדר רציני. בואו בהרכב שמאפשר לכם להשתחרר ולעשות כמה שיותר שטויות כי זה מוסיף מאוד לחוויה מהחדר.

אז כפי שכבר הבנתם עד כה, החדר מאוד נאמן לסיפור שעליו הוא מבוסס וממנו הוא שואב את כל האירועים.

חידות ורמת קושי

החידות הן ברובן ברמת קושי בינונית. יש כמה שטיפה יותר קשות אבל לא משהו משמעותי שיגרום לכם לשבור את הראש. אנחנו היינו חמישה שחקנים והספקנו לעשות את כל החידות למעט אחת, בזמן שהוקצב לנו.
כל החידות הן לחלוטין חלק אינטגרלי מהסיפור. כל אחת ואחת לקוחה מתוך פרק אחר ואתם לא מרגישים לרגע מחוץ לעלילה.
החדר מאוד מקבילי כך שאתם יכולים להתפצל לקבוצות קטנות וכל קבוצה תעבוד על אזור אחר מבלי להפריע אחת לשניה.

ציון סופי לחדר בריחה חברים

חדר מעולה לבוא אליו עם החברים שלכם ולהנות ממסע אל העבר ומבדיחות ישנות שחוזרות לחיים. לא משנה מה גודל הקבוצה שלכם כי יש פה מספיק חלל גם לקבוצות גדולות, העיקר שהאנשים יהנו מהחוויה ויהיה להם ידע בסיסי בחברים.

דירוג: 4 מתוך 5.

2 תגובות בנושא “חדר בריחה חברים The six

השאר תגובה