חדר בריחה Project Avatar

חדר בריחה Project Avatar

חדר בריחה Project Avatar הוא איפשהו בין משחק דיגיטלי לחדר בריחה שמשחקים מהבית.
מהסוג שנולד בזמן קורונה – אתם יושבים בבית ודרך זום מכוונים שחקן שנמצא בחדר בריחה איפשהו והוא האווטר שלכם למשחק בחדר. במקרה שלנו החדר נמצא לא סתם רחוק אלא ממש רחוק – באוקראינה בעיר בשם לבוב.
במהלך המשחק יש לכם שחקן ובמשך שעה אתם מנסים לצבור כמה שיותר נקודות ולא למות בדרך.

אגב המשחק הזה זכה במקומות הראשונים ברוב התחרויות העולמיות של שנת 2020. כך אני מצאתי אותו ולכן אני ממליצה גם לכם לנסות, אחת החוויות היותר מעניינות שהיו לי בתחום המשחקים מרחוק.

סיפור העלילה

בעולם ספק אפוקליפטי וספק סטימפאנקי אתם משחקים את הדמות של האווטר.
למען הסר ספק, אין שום קשר לסדרה או לסרט.
החבר הטוב שלכם אוטיה הברווז (Utya Duck ) שהוא חצי אדם וחצי ברווז (משעשע למדיי), מזמין אתכם לצאת להרפתקה. הוא תקוע על הכוכב שלנו וצריך שתאספו בשבילו מספיק חפצי כח כדי שהוא יוכל לעשות כישוף בריחה.
וכך אתם מוצאים את עצמכם בבניין ישן עם הרבה קומות וחדרים, מחפשים חפצים בצבעים שונים מבין העזובה שנמצאת במקום.
המטרה היא לאסוף כמה שיותר חפצים ולצבור כמה שיותר נקודות עד שנגמרות לכם ה60 דק’. יש חפצים שמקנים נקודות ויש חפצים שאתם אוספים כדי לשלב בשלב מאוחר יותר וליצור מהם אלמנטים שיקנו לכם נקודות נוספות.
אה ויש איש תרנגול מסוכן שיכול לתפוס אתכם ולגזול מכם חיים.

הצד הטכני

נכנסים לאתר – בוחרים שעת משחק, שפת משחק (רוסית/אנגלית/אוקראינית) ומשלמים.
אנחנו שיחקנו ברוסית לכן אני לא יודעת להגיד לכם מה רמת האנגלית של המפעילים. אבל אם מידת ההשקעה בשאר האלמנטים היא סימן למשהו אז לא צריכה להיות בעיה עם זה.
בזמן שנקבע מתחברים לזום (לינק נשלח אליכם כמה שעות לפני המשחק) – אפשר להתחבר מכמה מחשבים שונים. אנחנו שיחקנו בשתי קבוצות שהיו במיקומים שונים. אבל תדעו שבסופו של דבר אתם מנהלים דמות של שחקן אחד בלבד ולכן חשוב לשחק בקבוצות שמצליחות לתקשר ביניהן בנוחות.
במהלך כל המשחק אתם צריכים להסכים על הפעולות שהדמות שלכם עושה אחרת הוא סתם יתיישב להפסקת סיגריה (סיפור אמיתי, מינוס הסיגריה).
כדאי להכין דף נייר וכלי כתיבה כדי לכתוב הערות או לפתור חידות.

תמחור:
מחיר המינימום להזמנת משחק הוא 100 יורו. במחיר הזה הם יאפשרו לעד 4 שחקנים לשחק. זה אומר שאם תרצו לשחק בקבוצה קטנה מ4 שחקנים אז ה100 יורו יתחלקו בין פחות אנשים. אנחנו החלטתנו ש25 יורו למשחק זה סביר והיינו בדיוק 4 שחקנים.
אפשר לשחק גם ביותר משתתפים אבל על כל שחקן נוסף צריך להוסיף עוד 25 יורו.
כאן מזמינים

מהלך המשחק

יש הרבה הוראות שיתנו לכם מראש וגם הסברים בסרטון וע”י המנחה. תמצית ההוראות הללו היא שמדובר בשילוב בין – חדר בריחה, משחק מחשב שבו אתם אוספים חפצים והדמות שלכם יכולה למות.
זאת אומרת שאתם בו זמנית – הולכים בחדר ופותרים חידות. וגם אוספים חפצים כדי להמיר אותם לנקודות בשלב מאוחר יותר. וגם נזהרים ממלכודות שיכולות לעלות לכם בחיים – יש לכם 3 חיים.
וכל זה במסגרת השעה שמוקצבת לכם. ציפיתי שזה יהיה נורא עמוס ואנחנו לא נסתדר עם כל המשימות. אבל אחרי שהתחלנו הכל נפל למקומו והיה מאוד אינטואיטיבי ללכת לפתור חידות ובין לבין לעצור את האווטר בשביל שיאסוף קוביה אדומה.

זה הסרטון שהחברה הפיקה, אם תרצו להתרשם.

חווית המשחק הדיגיטלי

זאת תמיד השאלה ביחס לכל פעילות שהיא לא חדר ממשי – האם זה יותר טוב או פחות טוב מחדר בריחה רגיל ?
התשובה לזה היא כמובן – זה מורכב 🙂
זה לא כמו לעשות חדר בריחה. קודם כל החידות עצמן הרבה יותר קלות מאשר חדר בריחה רגיל. וחוץ מזה יש הרגשה שונה כשאתה נמצא בחדר, מתרוצץ וממשש. מאשר כשאתה יושב בבית בנוחות ומנסה לעקוב אחרי הפעולות של האווטר האנושי שלך.
פשוט הרגשה שונה.
ומצד שני, זה ממש כיף. חדר בריחה Project Avatar היה אחת החוויות היותר טובות שהיו לי מהבית. באותה קטגוריה עם משחק הבריחה כספת היהלום.
השחקן ממש מהיר וזה דורש ריכוז לעקוב אחריו ולתת הוראות בזמן וגם לפתור חידות, אז יש הרבה אדרנלין. ותוך כדי יש כל מיני קטעים ווידאו מוקלטים וחמודים ובאופן כללי יש עלילת משחק מאוד מהודקת עם דמויות שנכנסות ויוצאות מטווח הראייה שלכם.
לכן אני אומרת שבשביל חוויה מהבית, זאת אחת הטובות.

סיכום

תתארגנו בקבוצה של 4 שחקנים שיודעים לשתף פעולה ולכו לשחק. אנחנו כבר מתכננים על תאריך לשחק את החלק השני.

3 תגובות בנושא “חדר בריחה Project Avatar

השאר תגובה