חדר בריחה הארי פוטר ושילוש הגורל

חדר בריחה הארי פוטר ושילוש הגורל

חדרי הארי פוטר כמו חדרי שרלוק הולמס הם החולשה שלי 🙂
אז ברגע שנפתח חדר בריחה הארי פוטר ושילוש הגורל זה היה ברור שאני אבוא לבקר, השאלה היחידה הייתה למצוא את ההרכב המתאים. ועכשיו אחרי שההרכב נמצא, ההחדר נעשה והתברר כמוצלח מאוד – חזרתי בשביל לספר.

שניה לפני שמתחילים בואו נעשה סקירה גאוגרפית קלה של חדרי הארי פוטר בישראל:
יש לנו את הארי פוטר ושילוש הגורל בתל אביב, את הארי פוטר בנתניה ואת הארי פוטר בנשר.
עשיתי כבר את החדר בנתניה ובסוף הפוסט אני אוכל גם לספק השוואה בין שני החדרים.

פרטים טכניים

החדר נמצא בתל אביב באותו מתחם עם הוליווד 117 ועם דה סיקס. אנחנו היינו בחג אז מצאנו חניה חינמית ברחוב המקביל. בימים רגילים אני מאמינה שתצטרכו לבחור באחד החניונים בתשלום שנמצאים בסביבה. בהוראות שמקבלים לפני שמגיעים כתוב שצריך להכנס כל הקבוצה ביחד, אז חיכינו שכולם יתאספו ואז החדר התחיל 🙂
מבחינת קבלת פנים – יש במקום שירותים, מים ומינימום הכרחי אבל אין מקום או פורמט בשביל לשבת ולרכל עם המפעילים.
וחשוב לזכור שהחדר מיועד ל90 דקות משחק, אז תתכננו בהתאם.
פה מזמינים את החדר

תפאורה

אמ;לק – תפאורה ועלילה מעולות.
באתר החדר כתוב שמדובר בהרפתקה מקורית וזה תיאור מעולה של מה שקורה. אתם בעצם נמצאים בעולם של הארי פוטר עם איזכורים של כל מיני דמויות מוכרות אבל בפועל הסיפור הוא סיפור חדש לחלוטין. זאת אומרת שאתם גיבורים בהרפתקה שעוד לא סופרה ולכן אין לכם מושג מה יהיו האלמנטים השונים בה וכל פעם שגילינו חלל חדש היינו מופתעים מרמת ההשקעה והדמיון של מי שכתב את זה.

אני חייבת לציין בנפרד שהדרך הויזואלית שבה מספרים לכם את סיפור העלילה בהתחלה – ממש יפה! אני יודעת שפה אני כבר מתחילה לגלוש למחוזות ההערצה העיוורת אבל כל האלמנטים בחדר מאוד מוקפדים וכייפים.

התאמה של החדר לקהלים שונים:

 • אני לא בטוחה למה אבל מזהירים שהחדר לא מתאים לחולי אפילפסיה
 • מבחינה פיזית אני מאמינה שהחדר יכול להתאים לכל אחד בהינתן שיש לכם בקבוצה לפחות שחקן אחד שיכול לעשות כל מיני פעולות פיזיות של התכופפות וזחילה. אבל אם יש לכם הגבלות אז כדאי שתדברו על זה מראש עם החדר כדי שיראו במה מדובר ואיזה התאמות צריך לעשות. כי יש קטע אחד שכנראה אפשר לעקוף שצריך לתאם לפני.
 • החדר לא מפחיד אבל אם אתם באים עם ילדים קטנים, יהיה רגע קצר שידרוש הכנה מוקדמת (אני בכוונה לא אומרת בדיוק למה, כדי לא לעשות ספויילרים).
חדר בריחה הארי פוטר ושילוש הגורל

רמת קושי החידות

אנחנו היינו שלושה שחקנים מנוסים (כולם מעל 60 חדרים) ואני שמחה לספר שלכולנו היה מה לעשות במשך כל השעה וחצי של המשחק. בסוף יצאנו בלי רמזים בדיוק בזמן. אומנם ראיתי שאפשר לעשות את החדר הזה בזוג (באמצע שבוע ובתיאום מראש) אבל אני חושבת שכדאי להגיע שלישיה או רבעיה כי יש הרבה מה לעשות. במשך כל החדר כל הזמן התפצלנו וכל צוות עשה משהו אחר אז יש הרבה אלמנטים מקבילים.

לגביי החידות עצמן היה לנו דיון על זה אחרי שסיימנו את החדר (והלכנו לאכול סושי :)). כי לכאורה החידות הן לא ממש קשות או חדשניות אבל בפועל בילינו בחדר את כל השעה וחצי ובשום שלב לא עמדנו במקום. אז היה בהן קושי…
ההסכמה הכללית הייתה שבגלל שאנחנו מנוסים היו כל מיני היקשים לוגיים שבאו לנו כבר באוטומט אז קבוצה פחות מנוסה כנראה תעריך את רמת הקושי בתור קשה יותר.
לכן אני אומרת שלמנוסים רמת הקושי היא בינונית פלוס ולמתחילים קשה. לכן כדאי להגיע בהרכבים של 3-5 שחקנים.

השוואה בין חדרי הבריחה הארי פוטר ושילוש הגורל והארי פוטר בנתניה

זאת אחת ההשוואות היותר כייפיות שיצא לי לעשות כי שני החדרים לא מפסידים ממנה. החדרים מאוד שונים אחד מהשני, הזה בנתניה הרגיש לי יותר פיזי והזה בתל אביב יותר חוויתי. אגב זה מצחיק אבל לדעתי לא הייתה אפילו חידה אחת דומה בין שני החדרים.
אם נסתכל על זה מבחינת נאמנות לסיפור המקורי אז החדר בנתניה יותר נאמן ושואב השראות מתוך אירועים שקרו בספר (סרט). מה שאגב דיי הגיוני כי הארי פוטר ושילוש הגורל הוא הרפתקאה מקורית אז הוא מזכיר דמויות מוכרות אבל כל העלילה חדשה לחלוטין. אז אם אתם חובבים של הז’אנר תוכלו להחליט מה מושך אתכם יותר – לבקר בחלקים של עלילה מוכרת או לפגוש עלילה חדשה.

מבחינת תפאורה שני החדרים יוצרים תחושת קסם מאוד מגניבה ושניהם מושקעים בצורות שונות אבל כאלו שלחלוטין מספקות חוויה מעולה.

ציון סופי

חדר מעולה ומאוד מומלץ 🙂

דירוג: 5 מתוך 5.

7 תגובות בנושא “חדר בריחה הארי פוטר ושילוש הגורל

 1. היי,
  תודה על הפירוט,
  אשמח לדעת האם ממליצה על אחד החדרים בשביל ילד בן 9 (חובב הארי פוטר מושבע) וזוג הורים שמעולם לא היו בחדר בריחה :-/
  אם כן לאיזה עדיף.
  תודה מראש

  1. היי, אני חושבת שהארי פוטר ושילוש הגורל יעבוד. יש להם גרסה למשפחות וכל מיני אלמנטים שאני חושבת שבן 9 מאוד יהנה מהם. תלכו בראש פתוח, תשתפו עם המפעיל שזה החדר הראשון שלכם והוא ידע לתמוך בכם במהלך החדר עם תתקעו 🙂

השאר תגובה