פזל חדר בריחה ארמון הערפדים

פזל חדר בריחה ארמון הערפדים

על פזל חדר בריחה שמעתם ? בטח שמעתם כי בסיכום השנה של 2020 הזכרתי את זה תחת המגמה המשעשעת של השנה 🙂
אומנם זה לא ממש חדר בריחה אבל הסקרנות כרגיל תפסה את החתול וכשחברה הציעה לעשות את הפזל שהיא קיבלה, קפצתי על ההזדמנות. אגב גם זאת קופסת בריחה שאפשר לעשות המון פעמים – מרכיבים ומפרקים את הפזל וכל פעם מעבירים אותו למישהו אחר. חסכוני וכיף !

הפזל שלפנינו הוא Vampire castle – Escape puzzle של חברת Ravensburger. הוא עולה 170 ש”ח באתר של פאזלנד ויש איתו בסדרה עוד כ10 עם סיפורים שונים.

פזל חדר בריחה - Vampire castle

מה זה פזל חדר בריחה?

טוב ששאלתם. זהו פזל שמרכיבים אותו כרגיל ואחרי שיש כבר את כל התמונה מחוברת מתחילים לפתור חידות שמתגלות בפזל. ואתם יודעים איך אפשר לגלות חידות בפזל ?
כי המחברים של השעשוע הזה, לא באמת מספקים לכם תמונה אמיתית של הפזל על הקופסה. התמונה שאתם רואים היא כמעט התמונה שמרכיבים, פשוט בפזל עצמו חלו כל מיני שינויים. למשל אם בתמונה על הקופסה, אתם עשויים לראות צללית של עכבר מתחת לשטיח אז בפזל עצמו אתם תקבלו כבר עכבר שיצא מתחת לשטיח ואתם מרכיבים את הדמות שלו.

מה שאומר שמצד אחד יש פה אלמנט הפתעה מאוד משעשע כי אתם כל פעם מופתעים לגלות את השינויים שקורים ממש מול העיניים שלכם. ומצד שני זה אומר שרמת הקושי של הפזל יותר קשה מהמצופה.
הפזל הוא של 759 חלקים אבל כשצריך להרכיב משהו שלא תמיד רואים מראש, זה בהחלט מוסיף אלמנט של קושי לפעילות.

החידות

אני מודה ומתוודא שהחידות היו לי קשות. לקח לי זמן להתניע ולא ממש הבנתי מההתחלה איך אני מבינה מה בדיוק החידות ומה לא. לכן התחלתי מזה שנעזרתי ברמזים שהם מספקים בשביל בכלל להבין מה אני פותרת. למרבה המזל לפזל מצורף ספרון קטן עם סיפור המסגרת ועם קוד QR שאפשר לסרוק ולהגיע לאתר החברה שבו מחכים לכם רמזים. לכל חידה יש כמה רמזים כך שאפשר להתחיל מהקל, לנסות לפתור לבד ואם מסתבכים אז להתקדם הלאה עד לרמז שהוא פתרון החידה.

הרגע הזה שבו אתם פותרים את כל החידות ומוצאים את “היציאה” מחדר הבריחה הוא רגע ממש מגניב. פשוט כי נעשה פה שימוש מאוד ייחודי במדיום שבואו נודה, כולנו מכירים מגיל צעיר מאוד.

האם צריך פזל חדר בריחה?

לא ממש אבל בכל זאת זה כיף 🙂
אם אתם חובבי פזלים וחובבי חדרי בריחה (אני בכנות מקווה שיש עוד אנשים כמוני) אז תמצאו את השילוב בין השניים ממש חמוד. זה לא שלא יכולתם לחיות בלי זה, אבל החוויה של לעשות פזל בלי תמונה מדוייקת ואחר כך לנסות לפתור את החידות ולגלות את היציאה הסודית – זה ממש מגניב.

אם תעשו את הפזל או פזלים אחרים של החברה ספרו לי, אני מתלבטת האם להזמין לעצמי אחד אחר.

יוליה

מרכיבה פזל חדר בריחה עם ערפדים טירות

השאר תגובה