התחדשויות בנושא חדרי הבריחה

התחדשויות בנושא חדרי הבריחה

יכול להיות שכבר הזכרתי פעם או פעמיים שחדרי בריחה הפכו לבאז וורד כזה שכל מוצר מנסה לשייך לעצמו את הקונספט. וכך אנחנו מוצאים ספרי חדרי בריחה, מפות חדרי בריחה, קומקומים חדרי בריחה (לא באמת!) ועוד ועוד…
ואומנם אני בדרך כלל נשארת נאמנה רק לחדרי בריחה אמיתיים או מקסימום קופסאות בריחה אבל לפעמים גם לי מתחשק לשחק קצת במדיומים חדשים ולהתנסות בחלק מההמצאות החדשות 🙂

אז היום נדבר על כמה התחדשויות שנפלו בחלקי בזמן האחרון:

חדר בריחה – הספר

חדר בריחה מאת מייגן גולדין הוא ספר שתורגם עכשיו לעברית ואני קיבלתי לסקירה. הספר עוקב אחרי חבורה של 4 כרישים מוול סטריט: וינסנט, ג’ולז, סילבי וסם. שמוצאים את עצמם במעלית עם חידות של חדר בריחה אבל בלי רמזים ובלי יכולת לצאת.
החדר עושה את מה שחדר בריחה אמיתי לא יכול לעשות – הוא כולא את השחקנים שלו במרחב הקטן של המעלית ומכריח אותם להתמודד עם אמיתות מאוד לא נעימות על עצמם ועל השותפים שלהם לסיטואציה.
בעצם זה מותחן שלוקח את הרעיון הבסיסי של חדר בריחה יחד עם הרעיון של בעל זבוב ומשלב אותם ביחד לכדי עלילה אחידה וזורמת. אגב כמה זורמת? סיימתי את הספר בסופ”ש אחד כשבמקור התכוונתי לקרוא אותו כמה שבועות.

חוץ מאלמנט המתח וקצת חידות שפזורות לאורך הספר, יש בו גם דיון על תפקידה של העבודה בחיינו. כמה אנחנו מוכנים לעבוד בשביל להרוויח כסף, כמה כסף זה מספיק וכמובן הנקודה החביבה עליי – האם עבודה של נשים וגברים שווה את אותו התגמול? אז אומנם זה לא הדיון הכי מעמיק אבל זה עדיין נושא שהיה מעניין לראות בהקשר של הכרישים מוול סטריט, מה שהם השיגו ואיבדו בדרך.

ספר חדר בריחה

כתבתי ביקורת על הספר באתר Book escape room, אם תכנסו לשם תקבלו גם הטבה לרכישת הספר.

פזל חדר בריחה

הנה חוויה מיוחדת שפונה לקהל מאוד מאוד ספציפי. אם אתם חובבי פזלים וגם חובבי חדרי בריחה – זה לחלוטין הקונספט בשבילכם. בתחום הפזלים זה אומנם לא פזל קשה מדיי – פחות מאלף חלקים אבל יש רמת קושי מאוד מיוחדת. על קופסת הפזל יש תמונה של הפזל אבל היא לא 100% נאמנה למציאות וכך אתם מוצאים את עצמכם מסתכלים על תמונה עם נרות דולקים אבל בפועל בפזל – אחד הנרות כבה. חוויה ממש מיוחדת למי שאוהב לעשות פזלים.

ומצד שני למי שאוהב לפתור חידות אז אחרי שהפזל מורכב יש שורה של חידות שמתגלות וצריך לפתור כדי לברוח מהעולם הדמיוני שבו אתם נמצאים.
אני עוד אכתוב בפירוט על הפזל ברגע שאסיים לעשות אותו 🙂

פזל חדר בריחה

ובנתיים אם תרצו להסתכל על הפזלים השונים, אפשר כאן, לי יש את טירת הערפד.

מפות חדר בריחה

קניתי למתבגר שלי את חדרי בריחה מרובע עירוני. 4 מפות חמודות שיש עליהן כל מיני אנקדוטות, סיפורים וחידות. כל אחד מהפוסטרים עוסק בעיר אחרת בישראל ומכיל חידות שונות. בהתחלה הוא ניסה לפתור את הדברים לבד אבל לא ממש הלך לו, אז לדעתי זה עיסוק שיתאים לכמה בני משפחה.

החידות ברמת קושי בינונית, כאמור לבד היה לו מסובך להבין מאיפה מתחילים ואיך חושבים על חידה מסויימת. אבל זה לא משהו שצריך לשבת עליו לילה לבן ולשבור את הראש.

חדרי בריחה מרובע עירוני

אני רואה שעכשיו מחיר הערכה הוא 60 ש”ח באתר הזה.

פיצת חדר בריחה

אמרתי לכם שכל דבר אפשר לקשר לחדרי בריחה, נכון?

אז פיצה האט החליטו לשלב בהזמנת הפיצה שלהם גם משחק “חדר בריחה” חמוד. מבחינת ההזמנה זה לא דורש מכם כלום, מזמינים פיצה כרגיל והקופסה של הפיצה מכילה ברקוד שמוביל אתכם למשחק.

אחרי שמסיימים לאכול את הפיצה (כי פיצה חמה זאת עדיפות) מתפנים להסתכל על המשחק ועל אריזת הפיצה שמלווה אותו. יש 6-7 חידות חמודות, רמת קושי מתאימה למשפחות ורובן יהיו מובנות גם לילדים. אני פתרתי אותן לבד ולקח לי בערך 20 דק’, אז רמת קושי סבירה לחלוטין גם כשהמח שלכם לא עובד כי הוא עסוק בעיכול הפיצה.

פיצת חדר בריחה

קטע מעניין שמגלים אחרי שהמשחק נגמר- מסתבר שמי שעזר לפיצה האט להגות את המשחק הם גיא בוסקו (אם תרצו לקרוא את הראיון שעשיתי איתו) וחברת youdo (שכתבתי בזמנו על קופסת הבריחה שלהם ההרפתקאה הרומנטית).

זהו להיום ואם פגשתם עוד מוצרים מעניינים או מגניבים בנושא חדרי בריחה, ספרו לי 🙂

יוליה

השאר תגובה