חדר בריחה הראש בתיבה

חדר בריחה הראש בתיבה

רציתם פעם לפתור תעלומה משטרתית ? למצוא את הרוצח ? להוכיח שהמשטרה יכולה לנצח המשחק חתול ועכבר?
חדר בריחה הראש בתיבה זאת ההזדמנות שלכם 🙂
אני זוכרת שקראתי איך ג’ק המרטש היה שולח מכתבים לעיתונים, בהם הוא היה מתגרה בשוטרים שהם לעולם לא יצליחו לתפוס אותו (וסה”כ הוא דיי צדק). ויש בי את החשד שגם הרוצח של הסיפור שלנו קרא את אותו החומר. כי בקופסת הבריחה הזאת הרוצח שולח מכתבים מאוד דומים למשטרה. אבל נחשו מה? אנחנו לא המשטרה שהתעלמה מהרמזים בפרשה אלא רבעייה של פותרי חידות חובבים. ואנחנו מתכוונים להתייחס לכל רמז (רק בלי לבקש רמזים נוספים!) 🙂

לפני שתבהלו ותברחו, אני אגיד שהחדר ממש לא מפחיד, כן הנושא שלו מדבר על רוצח אבל אין פה שום תכנים ויזואלים או תוכניים, שאמורים להפחיד יותר מדיי. אז אולי הוא לא הכי מתאים לילדים אבל נוער ומבוגרים – תרגישו חופשי.

כבר כתבתי לפני כמה שבועות על חדר הבריחה השני של החברה – עוף החול ושם קהל היעד הוא בעיקר ילדים. כך שאם מתחשק לכם לנסות קופסת בריחה במציאות רבודה, הסקירה הנוכחית תסגור לכם את הפינה של קהל היעד הבוגר.

ואם עוד לא פגשתם אפליקציות מציאות רבודה אז תרשו לי להסביר:
טכנולוגיית מציאות רבודה (AR) – היא טכנולוגיה שמאשפרת להוסיף שכבת מציאות נוספת על המציאות הקיימת. זאת אומרת שאתם רואים משהו עם העיניים וברגע שאתם שמים מולכם מסך עם מציאות רבודה אז אתם עדיין רואים את מה שראיתם קודם אבל עם תוספות טכנולוגיות. בעוף החול היו לנו קסמים ומיתולוגיה וכאן יש לנו מציאות של חקירת רצח.

המשחק התקבל לסקירה

הרשמה והזמנה

נכנסים לאתר של חברת Questory ומשאירים להם הודעה בתיבת הצור קשר, או מתקשרים ישירות למספר 052-3808802. את התיבה מקבלים הביתה ואפשר לשחק בה בזמן שמתאים לכם. מחיר קופסת הבריחה הוא 250 ש”ח ויש תוספת של דמי משלוח לפי אזורים שונים.

לשם ביצוע רוב המשימות נדרש טלפון או טאבלט אנדרואיד. בתחילת המשחק אתם נדרשים להוריד אפליקציה מהחנות של גוגל, אז זה משהו שאתם יכולים לעשות גם מראש בתור הכנה למשחק.

הפעם הקבוצה שלנו מנתה 4 אנשים, כולם אנשי אנדרואיד. חצי הצליחו להוריד את האפליקציה והחצי השני לא. אז אם אתם נתקלים בבעיה תנסו ממכשירים שונים (למשחק נדרש רק מכשיר אחד).

ועוד נקודה מבחינת ההכנות – כדאי שיהיה לכם זוג מספריים בשלוף, זה יהיה שימושי.

קופסת הבריחה הראש בתיבה

עשינו את הקופסה בהרכב של 4 חברים, חלקינו מנוסים מאוד וחלקינו אי שם ב5 החדרים הראשונים שלהם. וכולם נהנו מסיפור התעלומה ומהנסיון לתפוס את הרוצח.
הקופסה משלבת אלמנטים של מציאות רבודה יחד עם כל מיני חומרים מגניבים שמוצאים בתוך התיבה.
אז מבחינת האווירה אתם מקבלים סיפור שלם על פשע שבוצע שאותו אתם צריכים לפענח יחד עם רמזים וקטעי מידע שאתם מגלים בכל שלב חדש. אגב הקשר ההדוק בין העלילה לחידות מאפשר לכל העניין הזה לזרום ממש מהר. אתם עוברים בין קטע לקטע ולא מרגישים שהנה עוד חידה אלא כאילו אתם בסיפור עלילה רציף.

אם אתם רוצים להבין קצת יותר מה זאת המציאות הרבודה, החברה הפיקה סרטון פרסומת קצר לקופסת עוף החול, שבו הם מראים אלמנטים מתוך הקופסה. אני מזהירה מראש שיש בסרטון כמה ספויילרים לקופסת עוף החול, לכן אם זה משהו שמפריע לכם – אל תפעילו את הסרטון.

אגב עיצוב הקופסה עצמה הוא ממש חמוד. בעוף החול זאת הייתה קופסה עם כל מיני אלמנטיים “מאגיים” אבל לא משהו מיוחד. ופה כבר רואים גישה עיצובית לנושא שהוא דיי טרוויאלי והתוצאה הסופית באמת מדליקה.

החידות

החידות היו ברמת קושי בינונית. אנחנו היינו קבוצה של אנשים עם רמות נסיון משתנות ורוב הזמן החידות היו ברורות לנו ורק לקח לנו קצת זמן ליישם. זאת אומרת שאם תרצו להעלות את רמת הקושי תעשו את הקופסה בהרכב קטן יותר.
היה מקרה אחד שבו אחת החידות הייתה תקולה ואז נאלצנו לקחת רמז לפתרון (ביררתי עם החברה לאחר המשחק ומתברר שזאת תקלה שקוראת אחת ל-לעולם לא, אז כנראה שבמקרה שלנו מרפי התערב…).

בכלל היכולת לשלב רובד משחקי מעל המציאות שלנו זה משהו שהייתי בעד שעוד חברות ישחקו איתו כי זה פוטנציאל להמון חידות משעשעות ומגניבות. כאן הייתה חידה אחת עם אלמנט שמצאנו בתוך התיבה ורק כשהסתכלו עליו מבעד ל”משקפים” של המציאות הרבודה גילינו את מהות החידה. וזה היה באמת מגניב.

סיכום חדר בריחה הראש בתיבה

תעלומה בלשית חמודה מאוד שיכולה להתאים ל3-4 שחקנים.

רצוי שהשחקנים יהיו מבוגרים בגלל הנושא. אבל קשה לי לא להמליץ על זה גם לנוער (שלא מתרגש מדברים כאלו) פשוט כי אני חושבת שהטריק של מציאות רבודה מאוד ידבר אליהם.

אם עשיתם את הקופסה, ספרו לי מה חשבתם עליה,

יוליה

2 תגובות בנושא “חדר בריחה הראש בתיבה

השאר תגובה