משחק בריחה: גראנד הוטל Qase

משחק בריחה: גראנד הוטל Qase

חברת QASE נפתחה אי שם בסגר קורונה הראשון ולשמחתי הם יצרו את אחד ממשחקי הבריחה היותר מוצלחים שעשיתי בתקופה האחרונה.

קצת לפני הסגר הנוכחי רצינו לעשות חדר בריחה ברביעיה, כולל זוג שזה החדר הראשון שלהם.
ושברתי את הראש מה להזמין כדי שמצד אחד החידות יהיו מעניינות ומצד שני התפאורה תהיה משמעותית. וזה ירשים את הזוג שחווים את חווית חדר הבריחה בפעם הראשונה.

למזלי בחרתי את QASE ואת חדר הבריחה – גראנד הוטל כי החוויה הייתה ממש מוצלחת והשיגה את כל המטרות שלי 🙂
הסיפור הוא שאנחנו בלשים חוקרים בשנת 1974 באירופה ואנחנו חוקרים את הרצח המסתורי של מבקר המלונות הידוע – וויליאם סמית. כמו בכל עלילה מהסוג הזה יש המון אלמנטים בלשיים וחידות שנועדו להוביל אותנו לרוצח ולמניע שלו בטווח זמן מוגבל.

הרשמה והזמנה:

אני חושבת שמכל החוויה זה היה החלק הכי חלש בתהליך. יצרתי קשר עם החברה בצ’אט בפייסבוק והתחלתי לשאול מיליון שאלות (כאמור, מעמד מלחיץ של חדר בריחה בפעם הראשונה).
כולל לנסות לברר האם הם מגיעים לנתניה.
התוצאה הייתה לא ספיץ’ המכירות שקיוויתי לו אבל בסופו של דבר קיבלתי מהחברה את כל המידע שהייתי צריכה.
חשוב מאוד שאם אתם לא נמצאים בתל אביב, תדברו איתם מראש ותראו אם הם מגיעים לאזור שלכם. במקרה שלי זה דרש לבחור את הגרסה המורחבת של החדר ( ולשלם יותר) אבל כמו שהבנתם, זה היה שווה את זה.
עלות: 350 ש”ח ל4 אנשים.

התיק של Qase שבו מגיעות המזוודות והטאבלט.

המשחק של Qase:

המשחק מגיע אליכם עם שליח שמביא שתי מזוודות וטאבלט. הטאבלט הוא מנחה מצויין למשחק ואני לחלוטין בעד שעוד חברות יאמצו את הרעיון. ההנחיה שבטאבלט ליוותה אותנו לכל אורך המשחק וסיפקה לפרקים אפקטים של “תפאורה” שהכניסו אותנו עוד יותר לסיפור.

אחת הסיבות שאני כל כך מתלהבת מהמשחק הזה היא התפאורה. אם בחדר רגיל התפאורה מבחינתי משנית הרי שבחדרי בריחה בייתים – התפאורה הפכה מבחינתי לנושא סופר חשוב. כי אם אין תפאורה ואין אווירה, אז אני סתם יושבת בבית ופותרת חידות. למזלי, בגראנד הוטל יש המון אלמנטים שגורמים לך להרגיש חלק מהעלילה. החברה השקיעו בסאונד, באביזרים ואפילו במדריכה הוירטואלית והכל ביחד יוצרים אחלה אווירה.

החידות:

המשחק מכיל הרבה חידות ולקח לנו את כל הזמן שהוקצה לזה לעשות אותו. החידות עצמן חלקן אינטואיטיביות ופתרנו אותן ממבט אחד וחלקן מורכבות יותר – התחלקנו לשני צוותים בשביל לעבוד עליהן במקביל. אחת החידות הגדולות של החדר היא חידה שלקח לזוג אחד דיי הרבה זמן לפתור. אבל הם לא הרגישו תסכול כי המסלול היה ברור, פשוט היה צריך לחשוב על כל התהליך.
הייתי אומרת שמדובר ברמה בינונית +
לכן אם אתם צוות של מתחילים אפשר גם 5 אנשים ואם אתם צוות מנוסה אז איפשהו בטווח של 3-4 משתתפים.

סיכום:

חדר מומלץ מאוד לקבוצה שרוצה לעשות חדר בריחה בבית ולהזכר באווירה ובחידות של חדרים רגילים 🙂

פעמון, חלק מהתפאורה של החדר.

אם עשיתם את החדר אשמח לשמוע איך הייתה החוויה שלכם וגם המלצות על חדרים אחרים של החברה יתקבלו בברכה. כי זה ממש לא חדר הבריחה האחרון שלי איתם!

3 תגובות בנושא “משחק בריחה: גראנד הוטל Qase

השאר תגובה