משחק בריחה: גראנד הוטל

משחק בריחה: גראנד הוטל

חברת QASE נפתחה אי שם בסגר קורונה הראשון ולשמחתי הם יצרו את אחד ממשחקי הבריחה היותר מוצלחים שעשיתי בכל התקופה האחרונה.

קצת לפני הסגר הנוכחי רצינו לעשות חדר בריחה ברביעיה, כולל זוג שזה החדר הראשון שלהם ושברתי את הראש מה להזמין כדי שמצד אחד החידות יהיו מעניינות ומצד שני התפאורה תהיה משמעותית כך שזה ירשים זוג שחווים את חווית חדר בריחה בפעם הראשונה.

למזלי בחרתי את QASE ואת חדר הבריחה – גראנד הוטל כי החוויה הייתה ממש מוצלחת והשיגה את כל המטרות שלי 🙂
הסיפור הוא שאנחנו בלשים חוקרים בשנת 1974 באירופה ואנחנו חוקרים את הרצח המסתורי של מבקר המלונות הידוע – וויליאם סמית. כמו בכל עלילה מהסוג הזה יש המון אלמנטים בלשיים וחידות שנועדו להוביל אותנו לרוצח ולמניע שלו בטווח זמן מוגבל.

הרשמה והזמנה: אני חושבת שמכל החוויה זה היה החלק הכי חלש בתהליך. יצרתי קשר עם החברה בצ'אט בפייסבוק והתחלתי לשאול מיליון שאלות (כאמור, מעמד מלחיץ של חדר בריחה בפעם הראשונה) כולל לנסות לברר האם הם מגיעים לנתניה.
התוצאה הייתה לא ספיץ' המכירות שקיוויתי לו אבל בסופו של דבר קיבלתי מהחברה את כל המידע שהייתי צריכה ותיאמנו מועד הגעה.
חשוב מאוד שאם אתם לא נמצאים בתל אביב, תדברו איתם מראש ותראו אם הם מגיעים לאזור שלכם, במקרה שלי זה דרש לבחור את הגרסה המורחבת של החדר ( ולשלם יותר) אבל כמו שהבנתם, זה היה שווה את זה.
עלות: 350 ש"ח ל4 אנשים.

המשחק עצמו: המשחק מגיע אליכם עם שליח שמביא שתי מזוודות וטאבלט. הטאבלט הוא מנחה מצויין למשחק ואני לחלוטין בעד שעוד חברות יאמצו את הרעיון. ההנחיה שבטאבלט ליוותה אותנו לכל אורך המשחק וסיפקה לפרקים אפקטים של "תפאורה" שהכניסו אותנו עוד יותר לסיפור.

אחת הסיבות שאני כל כך מתלהבת מהמשחק הזה היא התפאורה, אם בחדר רגיל התפאורה מבחינתי משנית כי עצם זה שאתה נמצא בחדר בריחה כבר מכניס אותך למצב רוח מסויים הרי שבחדרי בריחה בייתים – התפאורה הפכה מבחינתי לנושא סופר חשוב כי אם אין תפאורה ואין אווירה, אז אני סתם יושבת בבית ופותרת חידות. בגראנד הוטל יש המון אלמנטים שגורמים לך להרגיש חלק מהעלילה, אם זה בסאונד ואם זה באביזרים שמגיעים יחד עם המשחק ונועדו לייצר אווירה.

החידות: המשחק מכיל הרבה חידות ולקח לנו את כל הזמן שהוקצה לזה לעשות אותו. החידות עצמן חלקן אינטואיטיביות ופתרנו אותן ממבט אחד וחלקן מורכבות יותר – התחלקנו לשני צוותים בשביל לעבוד עליהן במקביל. אחת החידות הגדולות של החדר היא חידה שלקח לזוג אחד דיי הרבה זמן לפתור אבל הם לא הרגישו תסכול כי המסלול היה ברור, פשוט היה צריך לחשוב על כל התהליך.
הייתי אומרת שמדובר ברמה בינונית +
לכן אם אתם צוות של מתחילים אפשר גם 5 אנשים ואם אתם צוות מנוסה אז איפשהו בטווח של 3-4 משתתפים.

לסיכום:

חדר מומלץ מאוד לקבוצה שרוצה לעשות חדר בריחה בבית ולהזכר באווירה ובחידות של חדרים רגילים 🙂

אם עשיתם את החדר אשמח לשמוע איך הייתה החוויה שלכם וגם המלצות על חדרים אחרים של החברה יתקבלו בברכה, כי זה ממש לא חדר הבריחה האחרון שלי איתם!

תגובה אחת בנושא “משחק בריחה: גראנד הוטל

השאר תגובה