חדר בריחה נייד: מסביב לעולם

חדר בריחה נייד: מסביב לעולם

זה מדהים שרק כשמתעמקים בצבע כלשהו פתאום מגלים אינסוף גוונים. וכך גם עם קטגוריית חדרי הבריחה שמגיעים עד הבית, פתאום גיליתי שיש כל כך הרבה דרכים להביא את החידות עד הבית, שזה מדהים .
והיום אני שמחה לספר לכם על חדר בריחה נייד שמגיע עד הבית ביחד עם המפעיל שלו (או לפחות חלקית).

חדר בריחה נייד – מסביב לעולם: המפעיל מגיע אליכם הביתה בשעה שנקבעה מראש, מקים אותו, נותן פוש להתחלה ואז הולך. אם צריך יש גם רמזים בוואטסאפ.

סיפור העלילה: אנונימוס מאיימים על העולם ואנחנו הגיבורים האמיצים צריכים למסע מסביב לעולם. ובדרך לאסוף את הקוד הנדרש בשביל לעצור את המזימה המרושעת שלהם. אתם מכירים את הסיפור, הוא מספק תירוץ בשביל עלילה שיכולה לשאוב השראה מכל המקומות בעולם. ובאותו הזמן גם לספק כמה בדיחות מאוד חמודות שקשורות למקומות שאנחנו מבקרים.

אביזרים מתוך חדר בריחה נייד - מסביב לעולם

הרשמה והזמנה

בשביל להרשם צריך ליצור קשר עם בעלי החדר ולקבוע תאריך ושעה שמתאימים לכם. ממה שראיתי הם דיי גמישים בזמנים שלהם והמשימה עיקרית פה זה לאסוף את האנשים אצלכם בבית.
ובזה הם לא שונים מרוב חדרי הבריחה עד הבית.
בעבר החדר היה מוגדר רק לקבוצות גדולות אבל אז באה הקורונה ועכשיו אפשר לעשות את החדר בהרכבים הרבה יותר קטנים. אנחנו היינו 4 אנשים מנוסים בעיקר בחדרי בריחה מהסוג שהיה קיים לפני הקורונה.

מבחינת מנהלות, המפעיל מגיע ומקים את הכל, נותן הסבר קצר והולך לו לדרכו. רצוי להכין לו שולחן/משטח שעליו אפשר יהיה לפרוש את כל החידות, והוא נותן את ההסברים ממרחק בטוח. המשחק מוגדר לשעה – שעה וחצי ואחרי זה אתם שולחים הודעה והמפעיל מגיע בשביל לאסוף את כל החלקים.

המשחק עצמו

היינו רבעייה מנוסה וסיימנו את החדר ב41 דק’ בלי רמזים. הייתה פעם אחת שנתקענו ושברנו את הראש כמה דק’ מה צריך לעשות.

בהתחלה לא ממש הבנו מה החידה שממנה צריך להתחיל, אבל שני אנשים שפתרו שתי חידות במקביל סגרו לנו את הפינה ופשוט זרמנו משם.
המשחק מתאים לקבוצות קטנות, כי אפשר לעבוד על כמה חידות במקביל. אנחנו התחלקנו לשתי קבוצות של שתיים וכל פעם נפגשנו ברגע שהחידות התמזגו לאחת. המשחק יכול להתאים למשפחות כי ילדים נוטים להתמודד טוב עם חידות מנעולים וחידות מהסוג שאפשר לסגור בתיבת אוצר.

חידות

החידות הן ברמת קושי בינונית. קבוצה של מנוסים תדע איך להתמודד איתן ורוב הסיכויים שלא תתקשה יותר מדיי, מדובר לרוב בוריאציה על נושאים שכבר מוכרים לכם. המפעיל סיפר לנו אחר כך שלרוב ילדים יודעים להתמודד יותר טוב עם החידות אפילו מהמבוגרים… לכן ההמלצה שלי זה או קבוצה קטנה של מבוגרים או קבוצה גדולה יותר של ילדים או משפחה.
כמו שאמרתי קודם היו כמה בדיחות אי שם בין החידות ואני מודה שאני מתאפקת בקושי מלהעלות תמונות של כמה ממרכיבי החידות כי הם ממש משעשעים…

סיכום

חדר חמוד למשפחות וכחלק מהאירוע, כי המפעיל הופך את זה ליותר חגיגי/רשמי מאשר לקבל קופסה הביתה.

כל הכבוד! הצלחתם להציל את העולם מפני מתקפת אנונימוס!

גם הפעם אני שמחה שהיוצר – אלי, הסכים לענות לי על כמה שאלות כי התחום הזה של חדרי בריחה וחדרי בריחה עד הבית מאוד מסקר אותי 🙂

מי עומד מאחורי המשחק?

אלי ביברגל ואירה קפייב, זוג בחיים, חולים על משחקי בריחה ובעלי “ראש גדול – משחק חויה חינוך” שאחראית על יצירת משחקי בריחה והפקת תהליכי משחוק.

איך אתם חושבים על רעיונות לחידות ?

אנחנו שואבים השראה מהעולם הסובב אותנו וגם מכיוון ש”ראש גדול” הוא חלק מחברת הפקות אירועים, הרבה פעמים רעיונות עולים מהדיונים עם לקוחות והגשמת חלומותיהם.
“גרסאות משפחה” נולדו בתקופת הקורונה כמענה לצורך לספק חוויה/בידור בבית.

האם הייתם רוצה לפתוח חדר בריחה רגיל ?

אנחנו יותר אנשים של שטח, של הפקות, זה המקור שלנו. כל יום להיפגש עם אנשים שונים ולהקים משחק חדר בריחה נייד במקומות שונים, מבחינתנו הוא אתגר מעניין יותר.

האם אתם עושים חדרי בריחה?

כן, זה אחד הבילויים המועדפים עלינו. נכון לכרגע, השלישיה הכי טובה מבחינתנו היא:

  • סושי נינג’ה
  • קיוב
  • גוליבר

אם הגעתם עד פה, ספרו לי אם שיחקתם במשחק, מה חשבתם? ועל איזה חדרי בריחה עד הבית אתם ממליצים 🙂

**המשחק נשלח אליי לסקירה **

2 תגובות בנושא “חדר בריחה נייד: מסביב לעולם

השאר תגובה