חדר בריחה המטבעה

חדר בריחה המטבעה

בואו נתחיל את ההשוואה הגדולה!
אני כמובן מדברת על חדר בריחה בית הנייר על שתי גרסאותיו המקומיות:
חדר בריחה המטבעה בנתניה ועל חדר בריחה בית הנייר ברעננה. שני החדרים מבוססים על הסדרה הפופולארית “בית הנייר” ובכל אחד מהם תפגשו את הפרופסור שיטיל עליכם משימה לא שיגרתית ואפילו קצת מסוכנת. בגלל ששניהם הגיעו עם המלצות טובות, החלטתי ללכת לשניהם ולעשות השוואה, אז לפניכם החלק הראשון שסוקר את החדר המטבעה בנתניה והחלק השני יתפרסם מחר:

פרטים טכניים

החדר נמצא באזור התעשייה החדש של נתניה ובסופש יש בו המון חניה כך שחנינו מול הכניסה ונכנסנו. במבוא ביקשו מאיתנו לחכות רבע שעה כי היו עיקובים עם הקבוצה הקודמת, אז הפנו אותנו לחדר ההמתנה שבו בידרנו את עצמינו בהמתנה לחדר. מבחינת הכיבוד – הבסיס בלבד, יש הרבה פרסומים על הקירות בדבר אפשרויות אירוח במקום תמורת תשלום נפרד אבל לא בדקנו את הנושא אז אני מניחה שיש להם אבל אנחנו קיבלנו מים וקפה.
כאן המקום להזכיר את התדריך שקיבלנו לפני שנכנסנו לחדר; התדריך היה כולו כבר חלק מהסיפור, למרות שכלל את הדברים הרגילים של לא להפעיל כח ולא לטפס על התקרה אבל בשונה מתדריך רגיל הוא היה ממש ארוך. אני מודה שהספקנו להרגע לחלוטין ולהתחיל לספור זבובים לפני שבכלל הכניסו אותנו לחדר, אז ההתחלה לא הייתה מהמלהיבות.

תפאורה

בהחלט מעניינת. אי שם בין משרדית לבין המטבעה של ספרד,  וכך זה בעצם אמור להיות, כי יש שלבים שונים בעלילה. לכן מבחינתי התפאורה נאמנה לרוח הסיפור גם אם לא מרגשת במיוחד.

#חדר בריחה עם שחקן

בחדר הזה השחקן ממלא תפקיד דיי משמעותי גם באווירת החדר וגם ביכולת שלנו להתקדם עם העלילה. לצערי הרב החדרים היחידים שבהם אהבתי את השחקנים היו קגב והנוכלים. כאן השחקן היה דיי מיותר מבחינתינו ואפילו מזיק כי היו שלבים מסויימים שבהם הוא התחיל לעזור לנו אפילו בלי שביקשנו.
(אחרי שיצאנו מהחדר שאלתי אותו למה הוא עשה את זה והוא ענה “כי התקשתם”…. שזאת תשובה לגיטימית רק שאנחנו ממש לא רצינו את זה).

רמת קושי

הייתה מספיקה לצוות של רבעיה. אנחנו היינו קבוצה של מנוסים (לדעתי כולם מעל 30 חדרים) ועמדנו בזמנים של החדר. כפי שכבר אמרתי קיבלנו גם כמה רמזים לאורך הדרך שלא ביקשנו אבל סה”כ יש בחדר מה לעשות לרבעיה מתחילה או מעט מנוסה. אם יש אפשרות ואתם רוצים רמת קושי גבוהה, הייתי ממליצה על הרכב של שלישיה.

חידות

חלק מהחידות היו חמודות וחלק קצת מעיקות. אם נתמקד בחמודות אז אפשר להגיד שהן לא היו מורכבות מדיי אבל מענינות וכאלו שגורמות לך לרגע של הארה כשאתה מבין מה הפתרון. ומצד שני היו כמה חידות שגרמו לנו לבזבז זמן בפעילות רוטינית ודיי לא מעניינת.

ציון סופי

דירוג: 3.5 מתוך 5.

והנה החלק השני של ההשוואה, ספרו לי איזה חדר עבד לכם יותר טוב.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם. אם עוד לא עשיתם את החדר ,  אני ממליצה לא להמשיך…

תכנון השוד של המטבעה המלכותית של ספרד בסדרה בית הנייר.

חדר בריחה המטבעה עם ספויילרים

מדובר בחדר חמוד ואני חושבת שאם להוריד את ההקדמה הארוכה, את השחקן שבפועל תורם לאווירה ואז משמש כמסיח דעת ולשנות את החידות עם המזרקים והכסף בסוף – יצא חדר ממש מגניב אבל זאת כבר דעתי האישית 🙂

אני אהבתי מאוד את החידה עם השלמת התמונות על הקירות, משהו פשוט כל כך ועם זאת חידה מאוד אלגנטית שעוד לא ראיתי כמוה. בנוסף הקטע של ההתכתבות עם המפעיל היה דיי משעשע לפרקים ואני חושבת שזה תורם מאוד לאווירה ולסיפור של החדר.

אז תעשו חדרים,
ספרו לי על זה והעולם יהיה מקום שמח 🙂
יוליה

3 תגובות בנושא “חדר בריחה המטבעה

השאר תגובה