חדר בריחה: הג’וב היווני

חדר בריחה: הג’וב היווני

אחת לכמה זמן אני מוצאת את עצמי בחיפה ולעיתים אפילו מתמזל מזלי וחברותיי זורמות איתי לחדר, הפעם הלכנו ברבעייה לג’וב היווני. בחרתי את הג’וב כי הבנתי שהוא יהווה אתגר לארבע אסקפריות מנוסות וכי היו ביקורות מאוד חיוביות על החדר.
וזה בא ללמדכם שלא כל חדר שזוכה לביקורות טובות זה חדר שגם אני אוהב…קורה במשפחות הכי טובות, אבל נזהיר מראש שהחדר היה קל מדיי ולא לטעמי בחידות שלו.

פרטים טכניים: שלא כמו הרבה חדרים שנמצאים בבתים פרטיים, הג’וב היווני נמצא בתוך קניון בחיפה. הצד החיובי של זה, הוא שהייתה לנו חניה מסודרת ושום בעיה למצוא את המבנה. הצד השלילי והבעייתי היה למצוא את החדר עצמו בתוך הקניון הישן. לידיעתכם בקניון הזה המעליות עובדות בשיטה של לעצור רק בחלק מהקומות ואם יצאתם בקומה מעל זאת שאתם צריכים לא תמצאו חדר מדרגות לרדת בו קומה אחת. אז קחו לכם כמה דקות ספייר, אם אתם מגיעים לחדר, בשביל למצוא את המעלית הנכונה שתביא אתכם לקומה שלכם.

תפאורה: חביבה. יש וייב של טברנה יוונית עם עיצוב קליל שמכניס לאווירה של החדר. כל אחד מהחללים נאמן לתימה הכללית והמפעילה זרמה איתנו ותרמה בתורה לרוח הדברים הקלילה.

רמת קושי: קל. רוב הסיכויים שאם היינו באות בזוג היינו מתרשמות יותר מהחדר הזה אבל היות ובאנו בקבוצה גדולה וחזקה דיי טסנו על החידות וגם כשלא טסנו אז אחת או שתיים הסתובבו בחדר, חקרו אותו, התפעלו מהעיצוב אבל לא ממש פתרו. אם הייתי צריכה להמליץ עליו הייתי אומרת שאו זוג מנוסים או שלישיה בפעם הראשונה.

חידות: היו נחמדות , לא חידשו משהו מיוחד אבל היו כמה חידות מורכבות שדרשו חשיבה בשלבים. אחת החידות הייתה בסגנון שפשוט לא עובד איתי אז אני מתעלמת ממנה. בסה”כ לא הרבה חידות אבל על הצד הטוב, החידות מעניינות יותר מפתירת מנעולים וכולן בתימה הכללית של החדר ולפעמים אפילו חלק מהעיצוב.

ציון מסכם:

דירוג: 1.5 מתוך 5.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם. אם עוד לא הייתם בחדר ואתם מתכוונים ללכת, אני ממליצה בחום ללכת ורק אחר כך לחזור לקרוא את החלק השני..

20181207_132534

כמה מילים על חדר הבריחה הג’וב היווני עם ספויילרים:

אני שונאת חידות מוזיקאליות. אין לי שמיעה מוזיקאלית, אין לי סיכוי לפתור חידה שיש בה אלמנטים מוזיקאליים ולכן אני תמיד שונאת חידות מהסוג הזה. כשאנחנו הולכות בזוג אני בכלל מרגישה שאני מאכזבת את בת הזוג שלי כי היא צריכה לשבור את הראש לבד על החידה, אז הפעם לפחות היו שם 3 בנות אחרות עם שמיעה סבירה שפתרו את החידה בזמן שאני ישבתי על ספסל וחיכיתי (באמת לא בילוי זמן אופטימאלי באמצע חדר בריחה).
הלוואי ועל חדרים היו אזהרות של “חדר בריחה עם חידה מוזיקאלית” או “חדר בריחה עם חידה שדורשת חוש ריח” (תודה לאל לא הייתה שם חידה בסגנון) ואז הייתי יודעת להתעלם מהחדרים הללו או לפחות לבוא בקבוצה גדולה כך שלא ירגישו כשאני מפסיקה לעבוד.

זה הכל להיום, לכו לעשות חדרי בריחה וספרו לי איך היה.

יוליה

2 תגובות בנושא “חדר בריחה: הג’וב היווני

השאר תגובה