חדרי בריחה במוסקבה

חדרי בריחה במוסקבה

מוסקבה היא חלומו של כל אסקייפר דובר רוסית! כי חדרי בריחה במוסקבה הם רבים, מגוונים וממש לא יקרים 🙂
אז ברוכים הבאים לסקירה שלי של שני חדרי בריחה במוסקבה, לצערי עשינו רק שניים. יום אחד עוד נחזור לשם ונעשה עוד…
עשינו הפעם חדרים של חברת קלסטרופוביה ולכן הסקירה מדברת רק עליה אבל יש בפורומים השונים הרבה המלצות של חברות אחרות. אחד היתרונות של החברה, מעבר לזה שיש להם המון חדרים בשלל נושאים זה שהחדרים ברובם הם ברוסית ובאנגלית אז הם נגישים לכל מי שדובר את אחת השפות.

טיפ נוסף לפני שנתחיל: אחרי שסיימנו את החדר הראשון מבין השניים, הוצעה לנו הנחה אם נזמין באותו יום גם את החדר השני, כך שאם תגיעו כדאי לחכות עם ההזמנה של החדרים הנוספים ולנצל הנחות שעשויים להציע לכם במקום.

Philosophers’ Stone (אבן הפילוסופים)

זהו שם פוליטיקלי קורקט ל”חדר הארי פוטר” עם המון איזכורים של הארי פוטר וכל מיני רגעים שמעריצי הסדרה מאוד יעריכו. החדר הוא מז’אנר הפנטזיה שאני אישית מאוד אוהבת, עם קסמים, שרביטים וכל מה שקשור לקטגוריה. אגב אם אתם חובבי הז’אנר כתבתי על חדר הארי פוטר בפראג, צ’כיה.

פרטים טכניים

החדר ממוקם במרכז מוסקבה והיה ממש ליד המלון שלנו כך שאנחנו הגענו לשם ברגל אבל הוא גם ליד כמה תחנות מטרו מרכזיות אז לא אמורות להיות בעיות בהגעה. עשינו את החדר ברוסית אבל כפי שאמרתי, אתר החברה מאפשרת בחירה במשחק באנגלית.
להזמנה

תפאורה ורמת קושי

התפאורה בחדר יפיפייה. כמו תפאורה של אגדות רק שבמקרה הזה מדובר בסיפור קסום עם אלמנטים של הארי פוטר (בעיקר בחללים הראשונים). לכל אורך הסיפור התפאורה היא חלק מהחידות והכל מבוצע בצורה נהדרת בלי מנעולים ובלי לסטות מרוח הסיפור.

עשינו את החדר בזוג ורמת הקושי התאימה לנו, למרות שהיו כמה קטעים בהם נעזרנו במפעילה כי לא הצלחנו לתפוס את רוח הדברים. החידות עצמן לרוב היו לא קשות מדיי אבל מאוד מגוונות, כך שפעם חיפשנו חפצים ופעם ניסינו לפענח את המילים של שיר מסתורי. בכל מקרה בחדר אין בכלל מנעולים ורוב החידות מרגישות כמו חלק מהסיפור הכללי ומשתלבות בו בצורה טובה.

החיסרון העיקרי של החדר מבחינתינו היו שורה של תקלות טכניות, כך שגם כשפתרנו משהו עדיין לא הייתה תגובה ולא היינו בטוחים שפתרנו את החידה כמו שצריך. אבל זה לא צריך למנוע מכם לעשות את החדר כי למרות התקלות זה עדיין חדר מאוד חוויתי והיו שם כמה חידות מגניבות לחלוטין.

סיכום חדר בריחה במוסקבה אבן הפילוסופים

דירוג: 3.5 מתוך 5.
PHOTO_20180919_13113755512

Mystery man without a face

אחרי שעשינו את אבן הפילוסופים דיברנו קצת עם המפעילה והיא סיפרה לנו שברמה שלנו יש במתחם עוד שני חדרים, לכן החלטנו לחזור למחרת ולעשות את חדר “איש המסתורין ללא הפנים” (Mystery man without a face).
זהו חדר נהדר אבל אני מראש אומרת שהוא מומלץ בעיקר למי שגדל על התרבות הרוסית ועל הסרטים של לואי דפינס – Fantomas.
החדר מכיל המון רפרנסים לסרטים ולדמויות ומבחינתי זה היה עיקר הכיף בו, כי החידות בו יותר חלשות. ולמרות החידות, בסיכום הכללי נהנתי מהחדר הזה אפילו יותר מאשר מאבן הפילוסופים.

פרטים טכניים

אותו זוג כמו קודם ואותו המיקום, בסוף החדר מציעים לכם גם כוס תה ונותנים צמיד מגניב על השתתפות.
להזמנה

תפאורה ורמת קושי

הפעם מדובר בתפאורה יותר רגילה, יש חללים שונים והכל חלק מהסיפור הכללי אבל בלי השקעה מטורפת.

הרמה מתאימה לזוג מנוסה אבל לא הספקנו לסיים את החדר ב60 דק’ כי בכל זאת היה שם עומס של חידות. אז אם אתם מנוסים, שלישיה היא המספר הנכון ואם אתם מתחילים אז כנראה שרבעייה, למרות שיש מצב שזה יהיה קצת צפוף.

חידות

החידות כולן היו בתמה של הסיפור והסיפור עצמו היה מאוד בכיוון של הסיפורים המקוריים של סדרת פאנטומס. את רוב ההנאה שלי שאבתי בחדר מעד כמה הוא באמת מרגיש חלק מהסיפור וכמה החידות גורמות לי להרגיש כמו גיבורה בסרטים שראיתי בילדותי.

ציון לסיכום החדר

דירוג: 4.5 מתוך 5.

אבל בעיקר הודות לסיפור העלילה שלו ולא לחדשנות כלשהיא בחידות.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדרים עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם.

PHOTO_20180919_1311375551

כמה מילים על החידות באבן הפילוסופים עם ספויילרים:

אחת החידות שאני מאוד נהנתי ממנה זאת חידת צבעי הקשת, היה צריך להבין שהשיר מתייחס לצבעי הקשת ולעשות פעולות בהתאם. אני לא בטוחה איך השיר הזה מתורגם לאנגלית אבל ברוסית הוא התבסס על שיר ידוע שעוזר לילדים לזכור את צבעי הקשת בעל פה וזה היה דיי מגניב.
עוד קונספט מגניב זה הפורטרטים המדברים סטייל הארי פוטר, כאשר בשלבים שונים הם זזים, חדים חידות ובאופן כללי מתנהגים כמו רוחות הרפאים של הספר.

החידה שלא עבדה לנו כמו שצריך זאת חידת השרביטים, עד שהמפעילה לא הסבירה לנו איך בדיוק נוגעים עם השרביטים, לא הצלחנו לגרום לזה לפעול למרות שניחשנו שזה הולך להיות השימוש.

ועוד כמה מילים על החידות באיש המסתורין ללא הפנים עם ספויילרים:

החידה הראשונה עם המעבר במסדרון היא לדעתי חידה חמודה אבל ממש לא מרגשת יחסית לכמות הזמן שמבזבזים עליה, ובכך היא בעיקר מזכירה לי את החידה האחרונה שבה אוספים את הפרופיל – חידות שמבזבזות זמן ורמת ההנאה מהן היא חלקית בלבד. לעומתן נהנתי מאוד מכל הפעמים שבהן הנבל כאילו דפק על הדלת והיה איתנו בחדר והפעמים שבהן היו סרטונים מהם היינו אמורים לשאוב רמזים.

חידת המכוניות על הקיר הייתה חידה קצת לא ברורה למרות שהיא מזכירה הרבה מאוד חידות דומות גם בחדרים בישראל.

סה”כ חדר כייפי עם חידות בינוניות ואווירה מעולה.

אז תודה על הקריאה, המשך חופש נעים ותעשו חדרים 🙂

6 תגובות בנושא “חדרי בריחה במוסקבה

  1. ביקורות מהממות. אשמח לתמונות של התה והצמיד😊 ולמעט ספויילרים על החידות עצמן- האם יש שוני מהותי בין החידות שם לחידות של חדרי הבריחה בארץ?

    1. 🙂
      בשני החדרים לא הרגשנו משהו מהותי, כן היו שם כמה חידות שעוד לא ראיתי בכלל אבל הן לא היו ברמת חדשנות שעוד לא ראיתי.

השאר תגובה