חדר בריחה: בית מס’ 19 – החדר נסגר

חדר בריחה: בית מס’ 19 – החדר נסגר

–לצערי הרב החדר נסגר. אם אתם מחפשים חדרי חידות אחרים באזור, אני יכולה להמליץ על חדר חידות נוסף בבני ברק – הגולם מפראג. או אופציה אחרת לחדר שמשלב חידות עם תפאורה נהדרת – הוליווד 117 בתל אביב.–

בית מס’ 19, מתחבא בבני ברק (בגבול עם רמת גן אם אני לא טועה) ומספר סיפור דיי שיגרתי של פרופסור שהמציא המצאה שתשנה את העולם ואנחנו באנו לגנוב אותה. נתחיל מזה שהחדר חביב והיה לנו כיף אבל על זה אני עוד אדבר, מה שחשוב להגיד מיד – זה שיש לחדר יציאה מגניבה לחלוטין!
זהו חדר חסר הייפ לחלוטין, למען האמת אני לא בטוחה כמה אנשים בכלל יודעים על קיומו, כי לא ראיתי כמעט ביקורות…
אבל החדר מוצלח – למי שרוצה ללכת לפתור חידות בכיף, עם מוזיקה טובה ובלי הגבלות של מינימום 3 אנשים, זה המקום.

פרטים טכניים: היינו זוג מנוסה (70+ ו-50+) והגענו לחדר ביום שישי אחרי שעות העבודה אז לא הייתה לנו שום בעיית חניה. הלובי קטן וחמוד עם ממתקים, עוגיות ושתיה קרה (וזה היה ממש נחוץ!). המפעיל שלנו היה הבעלים וניהלנו שיחה מאוד נחמדה על חדרים, חידות ועל למה בדיוק הוא לא מפרסם את החדר, כי מסתבר שהחדר קיים כבר חמישה חודשים!

רמת קושי: החדר מאוד זרם לנו לכן אחת מאיתנו חשבה שהוא קל והשניה שהוא קשה אבל סה”כ רמה טובה של חידות ולא נזקקנו לרמזים חוץ מעיוורון צבעים קל במקרה אחד. החדר מתאים ברמה שלו לזוג מנוסה או לשלישיה פחות מנוסה אבל לא למתחילים כי קל ללכת שם לאיבוד עם כמות החידות שמוטמעת בחדר.

חידות: החידות לא מחדשות הרבה, ראיתי את חלקן בחדרים אחרים והאחרות היו מובנות לנו ברמה האינטואיטיבית. קטע קצת מוזר בחדר זה שיש בו אלמנטים שלא משתתפים במשחק (יספרו לכם במקום) אבל זה בעיקר מוזר ולא מסיח את הדעת. אחת החידות האחרונות ובכלל הרגעים המוצלחים בחדר זה החלל האחרון שמבחינתי היה ממש כייפי ומצחיק וגרם לחדר ממוצע להפוך לחדר שאני זוכרת עד לרגע זה ומאוד רוצה להמליץ עליו לאנשים עם נסיון.

לסיכום:

דירוג: 3 מתוך 5.

לא חדר חובה אבל חדר מומלץ לחובבי חידות ליום שישי של כיף 🙂

ופורמט חדש בבלוג, אחרי התמונה – דיון קצר על החדר עם ספויילרים!
אז הגלילה למטה על אחריותכם ואני ממליצה, רק אחרי שכבר עשיתם את החדר.

20180713_164155

כמה נקודות על בית מספר 19 עם ספויילרים:

כמו שכבר אמרתי, ממש אהבתי את היציאה! עוד בהסבר על החדר לא הבנתי למה יש את הסכמה על השולחן עם הקוד המודגש, אפילו שאלתי את המפעיל האם לוקחים את זה לחדר והוא אמר שלא. אז כשכבר “יצאנו” פתאום זה מאוד התחבר לי והבנתי כמעט מיד שהחדר עדיין לא נגמר. בכלל הרעיון של לעשות שני חדרים זהים לחלוטין הוא מעולה בעיניי והבדיחות על ה”מציאות” השניה היו טובות 🙂

בחדר עצמו הייתי אומרת שהמסגרות הצבעוניות מבלבלות מעט , מכאן עיוורון הצבעים שלנו כי היינו בטוחות שאחת המסגרות היא שחורה כשהיא בפועל הייתה כחולה, אבל זה באמת בקטנה.
עוד נקודה שהייתה פחות מוצלחת זאת החידה שצריך לפתור – הצבע האהוב על הפרופסור, בעיניי חידה קצת מיותרת כי אנחנו כבר התכוננו לפתור משהו באמת מורכב ובפועל זאת הייתה חידה סתמית למדיי.

ועוד חידה אחת שאני רוצה להזכיר זאת החידה הויזואלית בחדר האחרון שהייתה דומה לחידות שכבר ראיתי בעבר אבל עדיין מאוד כיפית בעיניי כי היא דורשת לשניה חשיבה שונה לחלוטין.

אז סופ”ש נעים ותעשו חדרים 🙂

תגובה אחת בנושא “חדר בריחה: בית מס’ 19 – החדר נסגר

  1. תודה על ההמלצה.
    לגבי האלמנטים הנוספים בחדר – כל ההסחות- הדברים שלא ממש שייכים לחידה/חידות הם גם חלק די חשוב ב’חדרי הבריחה’

השאר תגובה