10 חדרי בריחה מומלצים לזוג חובבי חידות

החלטתי שהפוסט הראשון יהיה הרחבה ועידכון של הפוסט שפירסמתי בקבוצת Room Escape Israel והיה בעצם הקש האחרון שגרם לי להפסיק להתלבט ולפתוח את הבלוג הזה.

אז הרי לפניכם רשימה של 10 חדרי בריחה שמתאימים למי שאוהב לעשות חדרי בריחה בזוג (ובכך להפיק את המקסימום מכל החידות) וכבר יש לו לפחות נסיון מינימאלי בעשיית חדרים בזוג (אחרת חלק מהחדרים ברשימה יהיו לכם קשים מדיי).

ספר סודות היקום (תל אביב): חדר מעולה, עם תפאורה טובה וחידות מאוד מוצלחות. יש שם אלמנט של התאמת הרמה לשחקנים, אז יכול להיות שבגלל זה שיחקנו והרגשנו שמדובר בול ברמה שלנו ואפילו טיפה יותר קשה.

דירוג: 4 מתוך 5.

אושן 5 (תל אביב) : חדר מתאים לזוג מנוסה, לנו היו בעיות עם המפעילה (לא סגרה את המיקרופון אז שמענו אין סוף שיחות) אבל בעיקרון חדר טוב להעביר איתו שעה, לא קשה מדיי אבל כן מאתגר. (בנוסף הייתה חידה אחת שראיתי קודם רק בשוויץ וממש התלהבתי שמישהו הביא אותה לארץ הקודש)

דירוג: 2 מתוך 5.

נמלטים (ראשון לציון): חדר מאוד חביב שמסיבה כלשהיא פחות התחברנו אליו אבל מבחינת רמת קושי הוא מתאים לזוג שעשה כבר כמה חדרים (לא חייב להיות מאוד מנוסה). אווירה מעניינת והיו שם כמה חידות מקוריות מאוד.

דירוג: 2.5 מתוך 5.

מרסר 112 (תל אביב): חדר מאוד נחמד, מתאים לזוג מנוסה. בהשוואה שלו עם שאר חדרי החברה (טיסה ופרוייקט X) הוא החלש מביניהם אבל בתור חדר לזוג היו בו אלמנטים מנגניבים והרגשנו שרמת הקושי מתאימה.

דירוג: 3.5 מתוך 5.

הג'וב האחרון (תל אביב) : חדר מעולה לזוג. אומנם יש כבר כמה חדרים עם התמה המרכזית שלו אבל בעיניי הוא המוצלח מביניהם. חידות מאוד חכמות, הרגשנו שאנחנו מתאמצות ועיצוב החדר לחלוטין הכניס אותנו לסיפור.

דירוג: 4 מתוך 5.

עיירת המכשף (נתניה): חדר פנטזיה קלאסי. החידות היו דיי מוצלחות (כמה מוכרות ועוד כמה שראינו בפעם הראשוננה והתרשמנו) והאווירה מעולה. חדר ששוה ללכת אליו כשאתם עוד מתחילים ולא ראיתם המון אתרים כדי להתרשם וממש להנות מהקונספט. פחות היה פה דגש על החידות ולא הרגשנו (חוץ מקצת תיבכול לעיתים) מאמץ קשה מדיי אבל בהחלט חדר חמוד.

דירוג: 2 מתוך 5.

שוליית הקוסם (אבן יהודה): עשיתי עם אח בן 13 וזה היה מעולה. חדר מגניב ומתאים מאוד לילדים (במקרה הזה יכולתי לקחת עוד ילד ולדעתי גם היה עובד). אני אוהבת את הסגנון של החברה ושני החדרים למרות שלא מיועדים להרבה אנשים הם בעיניי חדרי חובה.

דירוג: 3.5 מתוך 5.

עידכון: נסגר

מנהרת כורי הפחם (תל אביב) : חדר שאליו גם אני וגם חברה שלי פחות התחברנו. משהו בזרימה של החידות לא היה לנו ברור ובסך הכל למרות שרמת הקושי מתאימה לזוג, הרגשנו שהיו לנו מעט חידות ולא היה אתגר לשבור עליו את הראש (למרות שאודה שנתקענו על כמה חידות).

דירוג: 2 מתוך 5.

המוזיאון (הוד השרון): חדר שאני לא יכולה להמליץ עליו מספיק לאוהבי חידות. חדר קשה עם חידות חכמות שגם יוצאות מהקופסה וגורמות לך קצת להזיע…אנחנו נתקענו על אחת החידות הראשונות, אבל אחרי שעברנו את זה וואו כמה נהנינו מהחדר. (מתאים לזוג מאוד מנוסה)

דירוג: 4 מתוך 5.

הבית הנטוש (חיפה) : חדר יפיפה, אבל לא קשה מדיי. היינו בזוג כרגיל ולא הרגשנו שאנחנו מתאמצות מדיי. חדר מושלם להביא אליו אנשים בפעם הראשונה כי הוא ימכר אותם לעולם הזה לנצח.

דירוג: 4 מתוך 5.

חדר בונוס לרשימה כי הוחל בו עכשיו מינימום של 3 משתתפים ואנחנו שיחקנו עוד כשהיה אפשר לבוא בזוג:

ציד המכשפות (פתח תקווה):  חדר מעולה לזוג מנוסות. האווירה מדהימה והעיצוב הכללי הוא אחד היפים שראיתי. אומנם יש פה את אפקט "קריאת החומר" שלאחרונה הפך לפופולארי בחדרים אבל אני חושבת שפה נעשה בזה השימוש הכי נכון.

דירוג: 4 מתוך 5.

עידכון: צריך לוודא לפני ההגעה שהם מקבלים זוגות כי הם שינו את החדר

השאר תגובה