קופסת בריחה שר הטבעות – Lord of the Rings

קופסת בריחה שר הטבעות – Lord of the Rings

קופסאות הבריחה של Exit רבות הן ותוכלו כנראה למצוא אותן בכל קניון קרוב לביתכם אבל קופסת בריחה שר הטבעות זה כבר משהו יותר מיוחד וחד משמעית יותר מגניב 🙂 לכן הזמנתי לי מהאמזון הקרוב לביתי קופסה שנעשתה ברוח חבורת הטבעת – עם גולום רגזן והוביטים רעבים.
אתם וודאי תזכרו שכבר סיקרתי בעבר קופסה של Exit אז זאת דומה לה בסגנון אבל בגלל הרקע של שר הטבעות, הסיפור הרבה יותר עמוק וזה תורם משמעותית לחוויה.

על הקופסה

נתחיל מההתחלה, הקופסה נקראת Shadows over Middle -earth של חברת Exit וככל הידוע לי לא נמכרת בארץ. אך אפשר להזמין אותה מאמזון או אתרים דומים בחו”ל. הקופסה היא מבית היוצר של אינקה ומרקוס ברנד שאחראים על שאר קופסאות החברה.
רמת הקושי שלה היא בינונית ועל הקופסה יש סימון של 2 מתוך 5, כך שאי שם באמצע.

כרגע הקופסה עולה באזור ה30$ באמזון שזה גם המחיר שלה בארץ אבל זה יהיה תלוי בחנות שממנה תקנו ושער הדולר לאותו רגע.

עוד כמה פרטים טכנים:
כל הקופסה היא באנגלית אז אתם צריכים רמה בינונית של אנגלית כדי לצלוח אותה.
היא מותאמת לקבוצה של 1 עד 4 שחקנים. אנחנו שיחקנו בזוג וזה לקח לנו קצת מעל שעה, כולל עצירות כדי להתלהב מאיזכור זה או אחר של שר הטבעת לאורך הסיפור.
והסיפור שמלווה אותה זאת הארץ התיכונה שאתם מכירים מהיצירות של טולקין, אבל אין צורך בהיכרות מוקדמת – זה רק בונוס.

מבנה המשחק

עקרון המשחק זהה לחלוטין לקופסאות אחרות של Exit, אז אם שיחקתם אתם יודעים במה מדובר. ואם לא –
יש חוברת שמובילה אתכם לאורך ההרפתקה יחד עם קלפי חידות, רמזים ותשובות. כל פעם שאתם מפענחים את אחת החידות אתם מכניסים את התשובה לגלגל הפתרונות ובודקים אם התשובה שהכנסתם נכונה. אם היא נכונה אתם מקבלים הפניה לקלפים הבאים שצריך לפענח וכך מתקדמים לאורך המשחק.
כמובן שיש גם רמזים ואם במקרה אתם נתקעים על חידה לא ברורה לחלוטין, אפשר גם לראות את התשובה.

המשחק הוא דיי חד פעמי כי חלק מהמשימות דורשות לעשות שינויים בחומרים המקוריים של הקופסה כך שאם מעבירים את זה לקבוצה הבאה היא כבר תראה את השינויים שנעשו. אבל ראיתי וקיבלתי כבר משחקים שבהם החידה הרלוונטית נעקפה ולכן אפשר היה להעביר את המשחק. לבחירתכם 🙂

אווירה וחוויה

המשחקים של Exit הם לרוב דיי חסרי אווירה. כי מה שאתם מקבלים זאת קופסה שעשוייה בערך באותו שטנץ ומשם מספרים לכם סיפור. אבל במקרה הזה היות והמשחק מתבסס על עולם שלם שטולקין יצר, היה הרבה יותר קל להכנס לרעיון.

הסיפור שלכם מתחיל בצורה תמימה למדיי, אתם משחקים דמות של הוביט שנמצא בחגיגות שאירגן בילבו. ואז לפתע ניגש אליכם גנדלף הקוסם ומספר שהוביט אחר, פרודו שמו, יוצא למסע מאוד מסוכן. ואומנם יש איתו הוביטים אחרים שיעזרו לו אבל גם אתם נדרשים להצטרף למאמץ להציל את העולם, ללוות אותו ולעזור לו לפתור כל מיני קשיים שיצוצו בדרך.

כמו שתוכלו להבין העלילה מתבססת על עלילת שר הטבעות ואתם מוצאים את עצמכם מלווים את פרודו והחבורה באירועים משמעותיים ופוגשים דמויות מוכרות מתוך הספר/סרט. אז מבחינתי יש פה יותר נקודות על אווירה, פשוט כי זה כיף להזכר וכיף לראות עבודה חדשה שנעשתה עם הדמויות.

מבחינת רמת החידות אני דיי מסכימה עם הדירוג שעל אריזה, רמה בינונית לא משהו סופר קשה אבל דווקא היו כמה חידות מאוד חמודות שנהנינו מהסיבוב המחשבתי שנדרש מאיתנו. אנחנו היינו זוג אז לקח לנו קצת יותר משעה, אם תהיו קבוצה גדולה יותר אני מאמינה שתפתרו מהר יותר. אבל קחו בחשבון שמעבר ל3 מקסימום 4 אנשים, לא לכולם יהיה מה לעשות.

סיכום קופסת בריחה שר הטבעות

לחובבי חידות ולחובבי שר הטבעות זאת יכולה להיות שעה מאוד כיפית לבלות בהרפתקה חדשה עם חידות ומסלולים חדשים.

השאר תגובה