חדר בריחה בפראג: בית ספר לקוסמים School of magic – episode 2

חדר בריחה בפראג: בית ספר לקוסמים School of magic – episode 2

סוף סוף חדר בריחה בחו”ל!
למרות נסיונות הקורונה לעצור אותנו, עשינו חדר בריחה בפראג 🙂 (אפילו יותר מאחד)
החדר הראשון שעשינו היה בית ספר לקוסמים School of magic – episode 2. חדר מגניב עם תפאורה מעולה שמתאים לקבוצות קטנות אבל אפשר לעשות גם בזוג 🧙‍♀️

פרטים טכניים

החדר נמצא באזור של העיר העתיקה של פראג, טיפה בצד.

כשאתם מזמינים את החדר אפשר לבחור באיזו שפה תרצו לשחק: אנגלית או צ’כית. אנחנו שיחקנו באנגלית והמפעילה הייתה מעולה. אנגלית ברמה טובה, לא דחפה רמזים והייתה מאוד סבלנית איתנו.
החדר מוגדר כחדר של 60 דק’, בגלל שהיינו זוג לקח לנו הרבה יותר זמן לסיים אותו – 89 דק’. ואני יודעת במדוייק, כי בפראג יש נוהג אחרי החדר לתת לכם כרטיס שעליו כתוב כמה זמן לקח לכם לצאת 😂.

גם בחדר הזה וגם בחדר שעשינו ביום אחרי לא הוציאו אותנו אחרי שהשעה עברה, אלא נתנו לנו לסיים בנחת. לכן תרגישו בנח לעשות חדרים בזוג ואם אתם קבוצה יותר גדולה אז בכלל, חדר מאוד מומלץ.

תשלום: המחיר משתנה ע”פ כמות השחקנים כמו בישראל אבל יש גם 3 רמות מחיר לפי ימות השבוע ושעות ביום. אם אתם יכולים לשחק באמצע שבוע בשעות עד הצהריים זה יוצא הכי זול.
המחירים הם טיפה יותר זולים מישראל – היינו זוג ושיחקנו בשעה הכי זולה אז שילמנו כ200 ש”ח. אם תהיו קבוצה, אני מניחה שתצליחו לשלם פחות.

יש שני חדרים בנושא באותו מתחם, אנחנו בחרנו את החדר החדש מבין השניים – Episode 2. ע”פ ההמלצות ששמעתי כדאי גם לכם לבחור בו, אלא אם אתם עושים מרתון של הרבה חדרים ואז אולי שווה להתחיל מהחלק הראשון.

התאמה של החדר לקהלים שונים:

  • אין זחילה בחדר
  • יש צורך לדעת אנגלית/צ’כית
  • כדאי להזמין מראש כדי לוודא נוכחות מפעיל דובר אנגלית

כאן מזמינים

סיפור ותפאורה

הסיפור הוא שאנחנו תלמידים בבית ספר לקוסמים ולמנהל יש מנהג להחביא כל מיני חפצים מסקרנים אצלו בחדרים. שמענו שמועות שהוא מתחיל להתעסק בקסם מרושע ולכן החלטתנו ללכת לחקור את העניין. קרי, ללכת לחטט בחדרים שלו ולמצוא המון דברים מגניבים ✨

הסיפור, כמו שאתם מבינים, מבוסס על העולם של הארי פוטר אבל אין פה שום צורך בהיכרות עם הסיפור המקורי. מי שמכיר יזהה כמה רפרנסים קטנים אבל בכללי זה חדר קוסמים שיכול להיות מושפע גם מבית הספר שבו למד מרלין.

התפאורה בחדרים יפה ומושקעת ומה שמאוד מיוחד בכל המשחק זה עניין השרביטים. יש שרביטי קסמים ועושים איתם כל מיני דברים. מי שעוקב אחרי הבלוג הזה הרבה שנים, אולי זוכר שכשהיינו בחדר אבן החכמים במוסקבה, גם שם היו שרביטים אבל החדר בפראג עשה את זה הרבה הרבה יותר טוב.

חידות ורמת קושי

רמת הקושי מוגדרת אצלם באתר כ7 מתוך 10 ואני נוטה להסכים איתם. לא היו חידות סופר מסובכות, פשוט יש לא מעט מהן וזה נותן הרבה תעסוקה לזוג וכנראה מושלם לשלישיה או רבעייה. החידות בחלקן מאוד מיוחדות, אם זה בגלל כל מיני טכנולוגיות שלא ראיתי בישראל ואם בגלל רעיונות שהיו לי חדשים לחלוטין. זאת אגב אחת הסיבות העיקריות שאני אוהבת חדרי בריחה בחו”ל – הם חושבים על רעיונות שונים מאיתנו.

היו חידות שדרשו מעט קריאה באנגלית אבל זה היה ברמה יחסית פשוטה.

בסיום החדר המפעילה עברה איתנו על כל החידות, כך שיכולנו עוד קצת להתלהב מחלק מהן שהיו עשויות נהדר.

ציון סופי לחדר בריחה בפראג – בית ספר לקוסמים

מאוד מומלץ אם אתם מבקרים בפראג לעשות את החדר.

דירוג: 5 מתוך 5.

דיברנו עם המפעילה אחרי החדר והיא גם המליצה לנו על חדר אחר במתחם – Moriarty’s phantom trap. אבל עליו אין לי המלצה אישית כי תיכננו מראש לעשות חדר אחר וההמלצה הזאת שמורה אצלי לפעם הבאה בפראג.
ועכשיו כמה ספויילרים ממש ממש קלים….


ספויילרים

בפראג יש יחס מאוד זורם לכל נושא הספויילרים. כשסיימנו את החדר, התמונה שעשינו הייתה בתוך החדר עצמו. זה לא חדש לי כי ראיתי את זה גם במקומות אחרים בעולם אבל הספקתי כבר לשכוח את זה מהפעם האחרונה. אז זה דיי מגניב שגם נשארת לכם מזכרת מאחד החללים. וזה בהחלט הופך את תמונת הסיום להרבה יותר מגניבה.

ועכשיו אחרי שעברתי על אתר החברה כדי לכתוב את הסקירה הזאת, גיליתי שהם בעצם מפרסמים בעזרת תמונות אמיתיות מהחדר. אומנם לא רואים את החידות עצמן (כי קשה לראות אותן ללא הקשר) אבל החללים זה בדיוק החללים שבהם אתם נמצאים. מבחינתי זה סופר מגניב כי זה נראה קסום בתמונות ואני שמחה שזכיתי לבקר בחדר. אבל היות ויש אנשים שלא רוצים לדעת כלום על החדר לפני שהם מבקרים בו הפרדתי את החלק הזה משאר הסקירה, כדי לא להרוס להם.

כשאתם מבקרים בפראג, תנו קפיצה גם לעולם הקוסמים המקומי 🙂

2 תגובות בנושא “חדר בריחה בפראג: בית ספר לקוסמים School of magic – episode 2

השאר תגובה