חדר בריחה מרחוק Mystery Hotel

חדר בריחה מרחוק Mystery Hotel

יש מלחמה באוקראינה אבל החיים לא עוצרים, וחברת Hypno Dive (היוצרים של Project Avatar) פתחה חדר בריחה חדש! חדר בריחה מרחוק Mystery Hotel שמזמין אתכם להרפתקה חדשה עם האווטר שלכם.
היו לחברה כמה חודשים שבהם הם בכלל לא עבדו ורק השאירו בראש העמוד את הברכה בקשר לספינת הקרב הרוסית ולאן היא מוזמנת ללכת… 😉💥 אבל עכשיו הם חזרו לחלוטין לעניינים.
אנחנו החלטתנו לנצל את ההזדמנות, אספנו את הרבעיה המקורית שעשתה את פרוייקט אווטר ויצאנו לחקור (בצורה וירטואלית) את מיסתורי המלון הרדוף.

הצד הטכני

נכנסים לאתר, מזמינים משחק וביום הנכון נפגשים כולם בצורה וירטואלית.
אפשר לשחק ממחשבים שונים ואפילו ממדינות שונות.
השינוי המשמעותי שקרה בחדר הוא עניין השפות, קודם השפות הרלוונטיות היו אנגלית,רוסית ואוקראינית. ואילו עכשיו הרוסית ירדה מהאופציות ואתם יכולים להזמין ולשחק רק באנגלית או באוקראינית (אפשר להבין למה).
אנחנו שאלנו אותם בקשר לזה והם אמרו שאין להם בעיה שכל עוד התדריך הוא באנגלית שנתקשר עם האווטר שלנו ברוסית וכן אכן היה.

המשחק עצמו דומה בעיקרון למשחק הקודם – אתם השחקנים שמנהלים אווטר שנמצא בעולם האמיתי. צריך להיות סנכרון בין כולכם כי בכל רגע נתון הוא יכול לבצע פקודה אחת, אז כדאי שתסכימו על הפקודה הזאת.

התאמות נדרשות כדי לעשות את החדר:

  • ידיעת אנגלית/רוסית/אוקראינית
  • חיבור לאינטרנט ממסך גדול
  • רצוי שחברי הקבוצה יהיו במיקומים שונים כדי שיהיה קל יותר לתקשר אחד עם השני

כאן מזמינים

חווית המשחק

חדר בריחה מרחוק Mystery Hotel הוא משחק שמזכיר בסגנון שלו חדר בריחה אמיתי. רק שאתם מנווטים מישהו אחר שיעשה את כל החיפושים שלכם. זאת אומרת יש לכם חיפושים בחדר, פתירת חידות וחללים מרובים, הכל דיי דומה לחוויה רגילה בחדר. שזה שונה מהותית מחווית ה”משחק” שהייתה בחדר הקודם שעשינו של החברה.

אישית מאוד התלהבתי קודם מהסגנון הלא שגרתי של המשחק אבל גם במשחק היותר שגרתי רמת ההשקעה של החברה בתפאורה גרמה לזה להיות חוויה מעולה לארבעתינו. לכל אורך החדר יש הפתעות שתורמות לאווירה של הסיפור ועוזרות לשחקנים להתמצא במשחק וירטואלי.
קטע משעשע אחד במהלך המשחק שהוא לא ספויילר – אתם חייבים להאכיל את השחקן שלכם בתפוחים אחת לכמה זמן. אחרת רמת האנרגיה שלו צונחת והוא עוצר. 😂
שמישהו יאכיל אותי כשאני עושה חדר בריחה במציאות…

עלילה ותפאורה

הסיפור שלנו הוא שבעל המלון הוא חובב טיולים שטייל מסביב לעולם. ובאחת הפעמים, הוא חזר מטיול עם מזכרת משונה. מעין חפץ קסום שגורם לתופעות מאוד מוזרות לקרות במלון.
המשחק לא מפחיד למרות שיש בו כל מיני אלמנטים מסיפורי האימה.

כשחושבים על המדיום של המשחק אז בחדר הזה נוצר שילוב מעניין. מצד אחד אתם יושבים בבית ומשחקים דרך המחשב. מצד שני מדובר בשחקן שנמצא בחדר פיזי אי שם באוקראינה. ומצד שלישי בגלל שאנחנו מסתכלים על המשחק דרך התיווך של האינטרנט זה איפשר לבעלי החדר להכניס עוד שכבה של תוכן בינינו לבין המציאות. מגניב כזה 😀

החידות הן ברמה בינונית. זאת אומרת שלא הייתה שבירת ראש משמעותית אבל היו כמה חידות שדרשו תשומת לב לפרטים ויכולת הסקת מסקנות. בסופו של דבר זה ברור שלא נוכל לפתור חידות סופר קשות בעזרת ידיים של מישהו אחר אז זה הגיוני לי.

סיכום חדר בריחה מרחוק Mystery Hotel

אם אין לכם בעיה עם משחק בשפה שהיא לא עברית ובא לכם לשחק עם חברים שלא תוכלו לשחק איתם בעולם האמיתי, זאת אופציה מעולה ומומלצת. אני עדיין יחסית חדשה בכל העולם הזה של משחקים מרחוק אבל המשחק הזה מזכיר לי מאוד חווית חדר בריחה רגיל ולכן מבחינתי זה ביצוע מעולה למשחק וירטואלי.

תגובה אחת בנושא “חדר בריחה מרחוק Mystery Hotel

השאר תגובה