קופסת חדר בריחה האי האבוד

קופסת חדר בריחה האי האבוד

היום נחקור את מסתורי קופסת חדר בריחה האי האבוד.
כבר כמה שנים שאפשר למצוא בסטימצקי וצומת ספרים הרבה קופסאות של חברת Exit חדר בריחה. אני זוכרת שמזמן עשינו אחת או שתיים וזה לא הלך אז הפסקנו.
אבל כנראה שלגורל (בדמות זוג חברים) היו רעיונות אחרים ולכן נחתו אצלי דיי הרבה קופסאות מהסדרה. וכמובן שכבר לא יכולתי להמנע מהפיתוי – התחלנו לעשות אותן וחזרתי בשביל לשתף מחשבות.

קופסת בריחה האי האבוד

הקופסאות הן פרי היצירה של אינקה ומרקוס ברנד זוג מעצבי משחקים גרמניים, שעוסקים בזה כבר כמעט 20 שנה וזכו בעשרות פרסים על היצירות שלהם. מה שאנחנו מכירים בישראל – מבחר של פחות מ10 משחקים מהסדרה זה כלום לעומת מה שקיים באנגלית.

מחיר המשחק הוא בין 70 ש”ח עד 110 ש”ח ממה שראיתי בחנויות השונות, למשל כאן.

בקופסת האי הבודד אתם מוצאים את עצמכם משום מקום ב…ניחשתם נכון! אי בודד 🙂
אבל יש סיכוי להצלה, ממש לידכם יש סירה שקשורה לעץ דקל בשרשרת עם מנעול. אם תצליחו לפתור את כל החידות ואז את החידה של הסירה תוכלו לברוח מהאי. אם לא תצליחו…. אז כנראה ששם יגמר הסיפור שלכם. אבל אל תדאגו גם פה יש מערכת רמזים שלא תשאיר אתכם לבד במאבק האיתנים מול החידות.

מבנה המשחק

יש כמה אלמנטים שחוזרים על עצמם לפחות בכל הקופסאות שאני עשיתי עד כה ואני לא חושבת שהם ספויילרים כי אין להם קשר לעלילה ולתוכן החידות.

גלגל הפענוח – בכל משחק יש גלגל עם סימנים שברגע שאתם מגלים את שלושת הסימנים הרלוונטיים לחידה ומסדרים אותם בתור אתם מקבלים את מס’ הקלף שנדרש מתוך ערימת קלפי התשובה. אתם מרימים את הקלף הנכון ושם יהיו הוראות – אם טעיתם אז זאת תהיה הודעה לקונית שמבקשת מכם לנסות שוב. ואם צדקתם אז תהיה שם הנחיה מה לעשות הלאה.

כדי להמנע מספויילרים מצאתי באינטרנט תמונה של גלגל פענוח ממשחק אחר כדי שיהיה לכם יותר ברור. החידה שניסו לפתור כאן היא חידה שמסומנת בפלוס. ומי שפתר אותה מצא שהרצף הנכון לסימן הזה הוא שלושת המבחנות (כחולה, עגולה ובצורת דמעה).

גלגל חידות מתוך קופסת חדר בריחה האי האבוד

הרמזים – כפי שאתם רואים מהגלגל, כל החידות מסומנות בסימן פלוס/ריבוע/ירח/משולש וכו.. ולפי ההגיון הזה מסודרים גם הרמזים. בדרך כלל יש לכם שני קלפי רמזים ואז עוד קלף שמגלה את התשובה. כשפורסים את המשחק, מסדרים את כל הרמזים לפי הסמלים שלהם ואז מאוד נח לגשת אליהם כשצריך לבקש עזרה.

חוברת החידות – בכל משחק יש חוברת שמלווה את המשחק. היא מספקת השלמה לחידות ויוצרת חלק מהאווירה במשחק. והיא גם לרוב האלמנט שמונע מכם להעביר אחר כך את המשחק למישהו אחר למשחק נוסף. לרוב יש אלמנטים שדורשים שימוש בחוברת וכך המשחקים הללו הופכים למשחקים חד פעמיים. אם תרצו בכל זאת להעביר את המשחק למישהו אחר בסיום המשחק, אז תקפידו לשמור כמה שיותר על החוברת.

אגב הפוסט הזה הוא הוכחה לכך שזה אפשרי. החברים שהעבירו לנו את המשחקים, שיחקו בהם לפנינו. ואומנם ראו שנעשה שימוש בכלי המשחק, אבל הם נזהרו לא לייצר ספויילרים ובאמת פתרנו את כל החידות כמעט בלי בלאי.

אווירה וחוויה

אין במשחקים הללו יותר מדיי אווירה כי אתם מקבלים משחק קופסה עם אלמנטים שחוזרים על עצמם בין קופסה לקופסה. אז אין פה יותר מדיי קסם. כן תמיד יש סיפור עלילה וכל הזמן המשחק מקפיד להזכיר לכם על עולם הסיפור ורוב החידדות הן גם בדרך מאוד קשורות לעולם הסיפורי.

סיכום קופסת חדר בריחה האי האבוד

זה משחק חמוד לשחק בו אם קופסאות הבריחה המושקעות יותר לא נגישות לכם. אני ממליצה לשחק בקבוצה של כ3 שחקנים כך שתוכלו לשבור את הראש על כל החידות ומצד שני גם לעזור אחד לשני ולא להתקע. אני לא חושבת שזה מתאים לילדים קטנים כי הם כנראה ילכו לאיבוד במהירות. אבל בני נוער ומבוגרים שרוצים להעביר שעה של משחק – זה כנראה בשבילכם.

יוליה

קופסת חדר בריחה האי האבוד של חברת exit

2 תגובות בנושא “קופסת חדר בריחה האי האבוד

השאר תגובה