חדר בריחה Game over (גיים אובר)

חדר בריחה Game over (גיים אובר)

אני ועוד שתי חברות סוף סוף היינו בחדר בריחה Game over ומה אני אגיד? וואו! אחד החדרים המוצלחים ביותר שעשינו בתקופה האחרונה. בדקתי מתי בפעם האחרונה נתתי ציון 10 עגול לחדר ונזכרתי שזה היה לפני 7 חודשים כשאני וכמה חברים עשינו בבית את קופסת הבריחה כספת היהלום. אז תבינו את רמת ההתלהבות שלי שכעבור קצת יותר מחצי שנה שוב מצאתי חדר בריחה שממש אהבתי.

צריך להגיד שכדי שחדר בריחה יקבל ציון 10 הוא בגדול צריך לעמוד ב3 פרמטרים: אווירה, חידות ונושא. במקרה הזה הנושא פגע בול בכמה מתחומי העניין שלי אז זה חלק שהוא מאוד אינדיווידואלי לכל אחד. אם אתם לא אוהבים משחקי קופסא או אולי פשוט לא מכירים יותר מדיי מהם, אתם עלולים לחוות את החדר כפחות מושקע, אבל מי ששיחק צוללות וקאטן (ועוד המון משחקים אחרים שלא נרצה לספיילר פה) עומד מאוד להינות גם מהחדר וגם מהבדיחות הקטנות לאורך הדרך.

פרטים טכניים

זה היה אחד מחדרי הבריחה הבודדים בכל ההיסטוריה שלי שאיחרתי אליו. מעין צירוף מקרים של וויז שהוביל אותי למקום הלא נכון ואז גם כהגענו לכתובת של ויצמן 30 בנס ציונה לא ממש מצאנו את החדר. אז כדי לחסוך לכם את החיפוש: בכתובת שמים חדר הבריחה בלאק ליסט ומגיעים כמה דק’ מראש כי האזור שם קצת מבלבל.

במבואה יש מקום לשתיה וקצת סוכריות, מסיבות ברורות אנחנו שתינו כוס מים בשניה וישר לחדר. אגב היה לנו המון מזל ומפעיל מעולה שידע לא לזרז אותנו ולתת לנו לפתור את הכל בקצב שלנו (המזל היה שלא הייתה אחרינו קבוצה).

פה מזמינים את החדר

חדר בריחה גיים אובר בנס ציונה

תפאורה

עולמות משחקי הקופסה שכולנו מכירים ואוהבים זולגים אחד לשני ואתם הצוות האמיץ שנבחר לצאת לממלכת טליסמניה ולנסות לתקן את המצב. מבלי לגלות לכם פרטים על החדר אני אגיד שאתם כל הזמן בתוך עולם הסיפור. כל החידות וכל המעברים בין החללים עוצבו בצורה מדהימה כחלק מהסיפור והסיפור עצמו הוא חלק ממה שאתם מכירים על כל משחקי הקופסה. אז ההרגשה היא כאילו יצאתם להרפתקאה ולרגע אתם לא זוכרים את העולם האמיתי.
התפאורה באמת מרשימה ובעיקר עשוייה בצורה מאוד חכמה. אחד ממעברי החללים שבתכלס אין בו משהו סופר מרגש אבל הוא כל כך חלק מהסיפור שפשוט צחקנו ברגע שהבנו מה קורה.

שלא לדבר על זה שהחדר עושה מאמצים אקטיביים להכניס אתכם לסיפור וזה בתורו תורם לחוויה הקבוצתית שלנו בתור חברות שגם ככה מכירות איזה 20 שנה 🙂

למען ההגינות כדאי להזכיר את קוריי העכביש באחד החללים ואת הפתרון לרמז שאני בטעות מצאתי הרבה לפני הזמן, אבל בכנות כשאני נזכרת בחוויה כולה הדברים הללו נראים לי מינוריים לחלוטין.

התאמה של החדר לקהלים שונים:

  • יש בחדר אלמנטים שדורשים מאמץ גופני למי שיש לו מגבלויות שונות. כל האלמנטים ניתנים לעקיפה ואם אתם יודעים שיש נושא שמדאיג אתכם תדברו מראש עם בעל החדר. אנחנו מאוד הופתענו שבאמת לא הייתה שום אזהרה על הנושא אבל אז ממש הראו לנו איך אפשר היה להתמודד עם הבעיה.
  • יש התאמה של החדר לדוברי אנגלית
  • ואפילו כתוב באתר שלהם שאפשר לבוא עם חיות מחמד בתיאום מראש (למען הכנות, אנחנו לא ניסינו)

רמת קושי החידות

וזאת כמובן אחת הסיבות שאני כל כך מרוצה מהחדר הזה – הוא ממש לא קל. אומנם הנושא שלו נראה ממבט ראשון בתור נושא לחדר ילדים אבל בפועל זה אחד החדרים למי שהוא ילד בנפשו אבל מבחינה התפתחותית עזב את גיל הילדים לפני אי אלו שנים. החידות הן ברמת קושי בינונית +. זאת אומרת שכמעט כל הזמן אתם מבינים מה צריך לקרות ואז שוברים את הראש על איך לגרום לזה לקרות. במובן הזה החלל הראשון הוא הקשה מכולם כי זה הרגע הראשון והכי קשה להתניע ודווקא שם המסלול ממש לא ברור. אבל ככל שמתקדמים כך התהליך נהיה ברור יותר וגם כשיש הרבה עבודה לא מפספסים יותר מדיי את הכיוון הנכון.

כמו שאמרתי כבר בשלב האווירה -כל החידות הן חלק מהמסלול שאנחנו עוברים וכולן מאוד קשורות למה שקורה בסיפור.

ציון סופי לחדר בריחה Game over

חדר מעולה שממש נהנינו ממנו. אני ממליצה להגיע בהרכב של שלישיה של נוער או מבוגרים.

דירוג: 5 מתוך 5.

יוליה

חדר בריחה Game over לכו לשחק!

3 תגובות בנושא “חדר בריחה Game over (גיים אובר)

השאר תגובה