חדר בריחה ג’ק המרטש

חדר בריחה ג’ק המרטש

תשאלו כמה זמן הסתכלתי מהצד על חדר בריחה ג’ק המרטש? בערך שנתיים.
מאז שעשיתי את חדר הבריחה השני של החברה, הויקינגים, אני מתלבטת עם עצמי מה אני יותר – סקרנית לראות את החדר או פחדנית כי החדר מוגדר כחדר בריחה מפחיד. כמובן שאתם הוספתם קצת אש למדורה, כשדירגתם את ג’ק המרטש במקום השלישי מכל חדרי הבריחה בישראל!
אז היום הסתבר שהסקרנות תפסה את החתול 🙂

וכך אספתי לי קבוצה של חוקרים אמיצים ויחד החמישיה שלנו צעדה באומץ לתחנת המשטרה בשביל לנסות לעזור להם לתפוס את הרוצח הנודע – ג’ק המרטש. ועכשיו אתם יכולים לישון בשקט כי למרות שאני הייתי דיי חסרת תועלת מרוב פחד, שאר הקבוצה שלנו התמודדה עם האתגר וג’ק כבר לא רודף את רחובות לונדון.

אני חייבת להודות שיש הבדל מאוד משמעותי בשתי חוויות ג’ק המרטש שהיו לי לאחרונה – חדר הבריחה הראש בתיבה שכבר כתבתי עליו וחדר הבריחה האימרסיבי ג’ק המרטש. בראשון פחדנית שכמוני יכלה לשבת בנוחות בסלון ביתה ולהנות מהסיפור והחוויה. ואילו בשני אני לא ממש תפקדתי כי פחדתי יותר מדיי שמישהו יקפוץ עליי מעבר לפינה.

אבל בואו נתחיל מההתחלה – מהמנהלות:

פרטים טכניים

חדר הבריחה ג’ק המרטש נמצא בפתח תקווה באותו מקום כמו הויקינגים. רצוי להגיע בזמן (לא להקדים) כי מחכים בחוץ ורק כשמגיע הזמן, מכניסים אתכם לתוך החדר. אומנם אין פה יותר מדיי חדר המתנה אבל יש בפנים שירותים ואפשרות לשתות תה/קפה.

כאן מזמינים את החדר.

ובוא נדבר על הפיל שעומד (עם סכין!) באמצע החדר – זה חדר מפחיד.
אני לא מסכימה עם ההגדרה שלו כקריפי בגלל שבמהלך החדר נעשים נסיונות אקטיבים להפחיד אתכם. הוא מפחיד אבל לא מפחיד מאוד. זאת אומרת אנשים עם סף פחד סביר, יהנו ויפחדו בחדר הזה אבל לא ברמות מטורפות – כמו שאומרים שאנשים מפחדים בחדר הבריחה בית היתומים.
אגב, בהרכב שלנו הייתה גם נערה אמיצה בת 15 אז זה באמת עניין של אופי ולא עניין של גיל. היא הייתה מאוד סבבה לאורך כל החדר והשתתפה בו בצורה פעילה מבלי להתרגש יותר מדיי מעניין הפחד.
לכן אם אתם פחדנים, לצערי אין לכם הרבה מה לעשות בחדר הזה אבל אם אתם לא – כדאי שתיגשו, כי יש פה חתיכת חוויה.


ההתאמה של החדר לקהלים שונים:

  • במהלך החדר יש מקום אחד שדורש התכופפות
  • אפשר לעשות את החדר בעברית או באנגלית
  • באתר החדר יש אזהרה לחולי אפילפסיה והיא מאוד מוצדקת – כדאי לדבר עם החדר מראש ואני מנחשת שהם יכולים לבטל כל מיני אלמנטים.
  • מסיבות שונות כדאי להגיע לחדר בלבוש רגיל, נעליים סגורות ובלי בגדים סופר יפים, פן וכאלה.

תפאורה

חברת סימן בריחה שאחראית על החדר, מתמחה בתיאטרון אימרסיבי משולב באתגרי תעלומה. קרי, המטרה העיקרית שלהם היא שתכנסו לחווית החדר ותרגישו אותו כמה שיותר לעומק. לכן שני החדרים של החברה מרשימים בתפאורה שלהם בשחקן שנמצא בחדר ובתפירה של כל העלילה עם החידות. ובשעה שיש לי מילה או שתיים להגיד על כמה אני לא אוהבת פחד, אני מורידה בפניהם את הכובע הדמיוני שלי. החוויה שלנו בג’ק המרטש הייתה אימרסיבית לחלוטין, היינו בתוך הסיפור, פחדנו, צעקנו וניסינו לתפוס את ג’ק לאורך כל הדרך.

הסיפור כולו היה מלווה בשלל עובדות ממה שאנחנו יודעים על ג’ק המרטש האמיתי ובמשחק באמת נהדר של השחקן שמלווה לאורך כל החדר.

לחדר יש מינימום של 4 משתתפים, אנחנו עשינו בחמישיה ומבחינת מרחב היינו מאוד סבבה. זה אחד החדרים שבהם ככל שהקבוצה שלכם יותר גדולה כך החוויה שלכם היא יותר מוצלחת. אז אולי כדאי להגיע כאן בהרכבים יותר גדולים מהרגיל פשוט בשביל להנות מהחוויה.

חידות

אתגרי התעלומה שהחברה מזכירה בדף הבית שלה או כפי שאנחנו קוראים להן – חידות, הן לא הצד החזק פה.
ואפשר להבין למה – זה לא הדגש העיקרי בחדר הזה. זאת אומרת יש חידות ויש אפילו אחת סופר מושקעת, מורכבת וכזאת שגרמה לנו לשבור את הראש. אבל ככלל זה לא חדר שבאים אליו בגלל החידות. ואם תבואו בהרכב גדול אז תעשו בכלל לא הרבה מהן. זה התן-קח של החדר הזה – הרכב גדול תורם מבחינת אווירה וחוויה אבל הרכב גדול גם משאיר לכם יחסית מעט עבודה.
מבחינת רמת החידות כנראה גם זוג היה יכול לפתור אותן ב60 דק’.

ציון סופי לחדר בריחה ג’ק המרטש

אוהבים לפחד ומחפשים חוויה מרשימה שתסחוף אתכם? לכו לעשות את החדר.
לא אוהבים? לכו לעשות את הויקינגים 🙂

יוליה

4 תגובות בנושא “חדר בריחה ג’ק המרטש

השאר תגובה