חדר בריחה עוף החול

חדר בריחה עוף החול

חדר בריחה עוף החול הוא קופסת בריחה שמגיעה אליכם הביתה והמטרה שלכם היא לשחרר את עוף החול שכלוא בה. מדובר בקופסה שמשלבת חידות יחד עם אלמנטים של מציאות רבודה בשביל לספר סיפור קסום על קוסם רשע וגיבור אמיץ 🙂
ואני זממתי על אחד החדרים של החברה עוד מהרגע שהכנסתי אותם לרשימת חדרי בריחה עד הבית, כשהם רק נפתחו.
אבל לפני הכל בואו נדבר על מה זה מציאות רבודה?

מציאות רבודה (באנגלית: Augmented Reality, ובקיצור AR) היא טכנולוגיית מחשוב המשמשת כהעתק של המציאות. במציאות זאת משולבים אלמנטים וירטואליים ברבדים נוספים. האלמנטים הללו מתמזגים עם הסביבה האמיתית בזמן אמת ובאופן אינטראקטיבי.

ויקיפדיה

שימו לב להבדל בין מציאות רבודה (AR) – שבה מוסיפים עוד אלמנטים (רבדים) למציאות שלנו לבין מציאות מדומה (VR) – שבה מחליפים את כל המציאות שלנו במציאות אחרת. זאת אומרת שהמשחק שלפנינו הולך להוסיף עוד לאלמנטים שאנחנו רואים במציאות – הקופסה. ואז על הקופסה הזאת מבוצעות מניפולציות דיגיטליות שהופכות אותה להרפתקאה שמשלבת את מה שאתם רואים בטלפון/טאבלט לבין החפצים המוחשיים על השולחן.
ואם תרצו לראות הדמיה מאוד חמודה של מציאות רבודה כנסו לפה – זאת חווית מציאות רבודה מטעם נשיונל ג’יוגרפיק.

המשחק התקבל לסקירה

הרשמה והזמנה

נכנסים לאתר של חברת Questory ומשאירים להם הודעה בתיבת הצור קשר, או מתקשרים ישירות למספר 052-3808802. את התיבה מקבלים הביתה ואפשר לשחק בה בזמן שמתאים לכם. מחיר קופסת הבריחה הוא 250 ש”ח ויש תוספת של דמי משלוח לפי אזורים שונים.

לשם ביצוע רוב המשימות נדרש טלפון או טאבלט אנדרואיד. בתחילת המשחק אתם נדרשים להוריד אפליקציה מהחנות של גוגל, אז זה משהו שאתם יכולים לעשות גם מראש בתור הכנה למשחק. חשוב להגיד שגם לי וגם לבן זוגי יש מכשירים מתאימים (אנחנו לא אנשי אייפון בבית) ואחד מאיתנו הצליח להוריד את האפליקציה והשני לא. אז אם אתם נתקלים בבעיה תנסו ממכשירים שונים.

ועוד נקודה מבחינת ההכנות – כדאי שיהיה לכם זוג מספריים בשלוף, זה יהיה שימושי במשחק הזה.

קופסת בירחה עוף החול כפי שמקבלים אותה הביתה

קופסת הבריחה

התחלנו מלדבר על מציאות רבודה וכדאי שנחזור לזה:
וואו! כמה שזה אלמנט מגניב בתוך הקופסה הזאת. אני חושבת שמציאות רבודה היא משהו שיכול לתרום לאווירת חדר בריחה גם בסלון שלכם באחת הדרכים הפשוטות אבל האפקטיביות ביותר. זה בערך כמו משחק מחשב אבל אצלכם באמצע משחק של קופסת בריחה. וזה מאפשר ליוצרי הקופסה להתפרע וממש ליצור אלמנטים של יסודות ושל עוף חול כלוא בתוך קופסה.

אם אתם רוצים להבין קצת יותר מה זאת המציאות הרבודה, החברה הפיקה סרטון פרסומת קצר שבו הם מראים אלמנטים מתוך הקופסה. אני מזהירה מראש שיש בסרטון כמה ספויילרים קטנים למשחק עצמו לכן אם זה משהו שמפריע לכם – אל תפעילו את הסרטון.

החידות

רמת הקושי של החידות היא בינונית, אנחנו היינו זוג ולא הרגשנו בקושי מיוחד. החידות כולן היו חלק מהסיפור וכמו שאמרתי המציאות הרבודה תרמה מאוד לכך שגם חידות רגילות יהיו חלק ממהלך כללי אחיד וזורם.
אבל אם נתמקד בחידות עצמן נראה כל מיני וריאציות על חידות שמי שעשה חדרי בריחה כבר ראה בחייו. כן, הייתה חידה אחת שבה קצת נתקענו. זה היה ממש בתחילת המשחק (המקום הכי גרוע מבחינתי להתקע) ולקחנו רמז לפתרון שלה. ובגלל שהרמז נותן ישירות את התשובה התקדמנו הלאה ואז כעבור חצי שעה אני פתאום קלטתי מה היה הפתרון 🤦‍♀️

מבחינת רמת קושי – אני ממליצה על המשחק הזה בעיקר בתור משחק שכדאי להזמין לילדים. כי כל החוויה פה גדולה מסך החלקים שלה ויודעת ליצור סיפור מאוד מקסים.

סיכום חדר בריחה עוף החול

משחק מאוד חמוד, שיהיה מעולה לקבוצה של 3-4 ילדים אולי עם מבוגר שעוזר לפעמים מהצד או בני נוער שיכולים להסתדר לבד.

חדר בריחה עוף החול - שניה לפני שמתחילים לפתור

יוליה

3 תגובות בנושא “חדר בריחה עוף החול

השאר תגובה