חדר בריחה סודו של אלאדין

חדר בריחה סודו של אלאדין

מי היה מאמין שתהיה הפסקה כל כך ארוכה בין החדר הממשי האחרון שעשיתי – עמי ותמי לבין החדר הנוכחי?
אז קבלו בבקשה במחיאות כפיים סוערות את חדר הבריחה – סודו של אלאדין מבית Mind attack.
בעבר כבר הייתי בהרכב של 4 בחדר הסדנא של החברה ויצאתי משם בתחושה טובה. לכן כשהוכרז שהם פתחו חדר בריחה בנושא אלאדין! אחד מסרטי הדיסני האהובים עליי ביותר, היה ברור שזה רק עניין של זמן וקורונה עד שנגיע אליו.

אז לשמחתי זה קרה בתקופת בין הסגרים האחרונה ועכשיו אני יכולה לספר לכם על זה:

פרטים טכניים

החדר נמצא באותו מקום כמו הסדנא בקרית אתא. הוויז מוביל אתכם לדרך אפר שבסופה מחכה לכם שער צהוב. ושם נכנסים פנימה, עולים לקומה השניה (במדרגות שמחוץ לבניין) ומגיעים לחדר. אין בעיה עם חניה כי מול השער זה שטח ריק עם מקום להרבה מכוניות.

אחרי שעשיתי את ההזמנה ביקשו ממני לשריין מקדמה ולהגיע 10 דק’ לפני הזמן. אני לא בטוחה למה הנושא הודגש הרבה פעמים גם בהודעות וגם המפעיל עצמו שהתקשר לפני המשחק והקפיד לחזור כל הזמן על הנושא. אז מה שלא תעשו נסו לא לאחר (אל דאגה, אנחנו הגענו בזמן).

תפאורה

תפאורה חמודה. מדובר ביחסית מעט חללים שבהם יש הרבה עיצוב שהייתם מצפים לראות בחדר שמדבר על העולם של אלאדין. חשוב לציין שאין שום התייחסות ברורה לאלדין בעיצוב. אז אל תפתחו ציפיות ואם אתם לוקחים ילדים לחדר אז תסבירו להם בכלליות על הנושא.

מדובר בתפאורה מרגשת בשביל מישהיא שלא הייתה בחדר תקופה ארוכה אבל בסטנדרט של החדרים החדשים שנפתחו השנה אין פה הפקה הוליוודית.

לילות ערב ועולמות הקסום של אלאדין בחדר בריחה סודו של אלאדין

רמת קושי

אנחנו עשינו את החדר בזוג מנוסים (50+ חדרי בריחה). ורמת הקושי הייתה סבירה למדיי, לא נתקענו על שום דבר מיוחד והפעם האחת שביקשנו רמז היה כשהיינו צריכים למצוא משהו שפשוט לא הצלחנו למצוא אחרי ים של חיפושים בכל החדר.

אין בחדר חידות קשות מדיי ורוב המשימות הן משימות של חיפוש והתאמה, כאשר בין לבין יש חידות שחלקן חמודות למדיי. כך שרמת הקושי יכולה להתאים ל2 מנוסים או 3 מתחילים. לדעתי החדר מאוד יכול להתאים לילדים כי המשימות יהיו ברורות להם וכמונו הם יהנו לפרק את החדר ולחפש את כל האלמנטים שצריך.

אגב, לא אמרתי את זה מספיק אבל וואו כמה נהנינו מהחוויה של סוף סוף להיות בחדר בריחה אמיתי. שבו צריך לעבור בין חללים ולא צריך לדמיין שאנחנו בהרפתקה כי אנחנו באמת בהרפתקה. זאת פשוט חוויה שונה לחלוטין מקופסאות הבריחה.

חידות

החידות לא קשות מדיי. יש הרבה מהן ויש תעסוקה לשעה אבל אני לא חושבת שיש פה משהו ששחקנים מנוסים עוד לא ראו.
לצערי גם היה מסיח אחד שהוא שארית של חידה ישנה שלא פורקה עד הסוף. אומנם הוא לא באמת הפריע לנו, אבל זה לא כיף להתקל בדברים שלא באמת קשורים לחדר כפי שהוא היום.

התאמות והגבלות

החדר לא דורש זחילה או התכופפות משמעותית ולדעתי מתאים לנשים בהריון.

ציון מסכם

חדר דודא חביב לעשות בתור שובר צום אחרי קורונה או עם ילדים.

דירוג: 3 מתוך 5.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם. אם עוד לא עשיתם את החדר,  אני ממליצה קודם לעשות אותו ואז לחזור ולקרוא את מה שהיה לי להגיד על החידות באופן פרטני..

חדר בריחה סודו של אלאדין בקרית אתא

החדר סודו של אלאדין – עם ספויילרים

סוף סוף ספויילרים לחדר בריחה 🙂

נו תסבלו אותי, באמת התגעגעתי ללכת לחדר אמיתי.

נהנינו מחיפוש כל החפצים בחדר פשוט כי זאת פעולה שלא עשינו המון זמן.
בין החידות החמודות היו:
החידה של לנשוף אוויר לתוך החור – בהקשר של 4 האלמנטים של הטבע. החידה של התפוח והמטבעות זהב שהיה צריך לספור. וגם החידה של ספירת האבנים הצבעוניות על הקיר (למרות שקצת ניחשנו כי לא ממש ראינו את הצבעים בתאורה של החדר). וכמובן החידה האחרונה עם המשאלות, מסתבר שאנחנו כמו רוב האנשים בהתחלה ניסינו לכתוב אלאדין.

הקטע שממש שברנו עליו את הראש היה החלק של הלתקוע את הפגיון לתוך הקנקן. תהרגו אותי אבל לא הצלחנו למצוא איפה יש חור מתאים בשני החללים.

אז תמשיכו/תתחילו לעשות חדרים 🙂

2 תגובות בנושא “חדר בריחה סודו של אלאדין

השאר תגובה