משחק דיגיטלי A lost memory

משחק דיגיטלי A lost memory

A lost memory הוא משחק דיגיטלי אונליין בשפה האנגלית.
והסיפור שעומד מאחורי יצירתו הוא לא פחות מעניין מהמשחק עצמו; מסתבר שקבוצה של 18 בעלי חדרים הולנדיים החליטו להתאחד בזמן קורונה ולייצר משחק וירטואלי ביחד. לצורך כך הם הקימו קבוצה שנקראת Creators United ותחת המותג הזה הם יצרו משחק אונליין ומועדון סודי. המשחק מופץ בחינם ובשביל להתקבל למועדון צריך לעבור סדרה של מבחנים בסגנון חדר בריחה.
זאת יוזמה מגניבה מאוד שנולדה בקורונה ולמזלינו נגישה לכל העולם.

אז בוא נדבר על משחק ההרפתקה A lost memory.

הרשמה והזמנה

נכנסים לאתר, מזינים את המייל שלכם ומיד מקבלים קוד סודי שמאפשר להכנס למשחק.
ההרשמה היא הרשמה לבן אדם אחד. כך שאם אתם רוצים לשחק בקבוצה שנמצאת במקומות שונים, כל אחד מהמשתתפים צריך להרשם ולהכנס בנפרד. אנחנו שיחקנו את המשחק בזוג וכל אחת נכנסה בנפרד למשחק אבל בשביל לשחק ביחד פתחנו זום ורוב הזמן שיתפנו את המסך של אחת מאיתנו.
בדומה למשחק הבריחה הפירמידה, גם כאן כל המשחק מתרחש באתר החברה. ההבדל המהותי בין שני המשחקים הוא שכאן אתם צריכים להעזר הרבה בחבר גוגל.

המשחק הוא חינמי אבל בשלבים שונים שלו, היוצרים מעודדים אתכם לתרום לקבוצה. התרומה היא כמובן וולונטרית לחלוטין ואפשר לשחק את כל המשחק בלי לשלם בכלל.

עוד נקודה חשובה היא שהמשחק כולו הוא באנגלית ולפרקים צריך לקרוא טקסטים שכתובים בפונט שמדמה כתב יד. כך שתוודאו שאחד או יותר מחברי הצוות שלכם מרגיש בנוח עם הפורמט.

עלילת המשחק

אתם מוצאים בעליית הגג שלכם (כי יש לכם עליית גג בבית 🙂 )תיבת חפצים ישנה ומסתקרנים לגביי התוכן.
הסיפור לוקח אתכם לתקופת סוף מלחמת העולם השניה ומפגיש אתכם עם דמויות שהיו קשורות לבעל התיבה. תוך כדי ההרפתקה אתם תנסו להבין מי הוא היה, מה קרה לו ואולי אפילו לפגוש אותו בזמן שלנו.
המשחק עושה עירוב מקסים בין שאלות ותמונות מתקופת מלחמת העולם עם טכנולוגיות וקונספטים של ימינו.

הסיפור מכיל הרבה טוויסטים ועלילות משנה כך שתתכננו את המשחק שלכם שיהיה לכם מספיק זמן.
באתר החדר נאמר שהחדר עשוי לקחת בין 3 ל10 שעות. אנחנו סיימנו אותו בזוג תוך 5 שעות. כך שניתן להניח שקבוצה יותר גדולה תסיים מהר יותר.
אבל אחד היתרונות של המשחק הוא שאפשר לעצור בכל שלב ולהמשיך ביום אחר, אז אנחנו פיצלנו את זה ל3 מפגשים שבהם ישבנו כמה שעות כל פעם.

Can you solve the mystery?

חידות

כפי שניסחה את זה שותפתי למשחק – יש חידות מכל סוג ומין. חידות הגיון, מורס, צבעים, תשומת לב, ניווט ועוד עוד…
חלק מהחידות היו יותר מתישות מהאחרות, פשוט כי יש סוגי חידות מסויימים שאני לא אוהבת. אבל רוב החידות היו מעניינות, דרשו מאיתנו סוגי חשיבה שונים. ומה שהכי חשוב – היו הגיוניות. לא היו שם חידות שאחרי שפתרנו אותן חשבנו שדרשו מאיתנו יותר מדיי.
וגם אם לפעמים התקשנו יש בתוך המשחק מערכת של קבלת רמזים, אז תדאגו גם אם נתקעים, יש איך להתקדם.

סיכום משחק דיגיטלי A lost memory

זה משחק חמוד ואני מאוד ממליצה עליו בתור בילוי בזמן קורונה לחובבי חידות ומשחקים.
בגלל שמדובר במשחק מאוד ארוך אפשר להפוך את זה לבילוי חוזר עם אותם האנשים או לחלופין, לקחת את זה בתור פרוייקט אישי ולהתקדם לבד לאט לאט עד שמגיעים לקו הסיום 🙂

4 תגובות בנושא “משחק דיגיטלי A lost memory

השאר תגובה