סיכום שנת 2020 בחדרי בריחה

סיכום שנת 2020 בחדרי בריחה

שנת 2020 בחדרי בריחה הייתה השנה הכי מוזרה בעשורים האחרונים ותחום חדרי הבריחה הושפע כמו כולנו. תאמינו או לא אבל כמעט ולא עשיתי חדרי בריחה השנה. זאת אומרת חדרי בריחה מהסוג הישן והטוב שמארגנים חבורה, נוסעים לעיר רחוקה ושם מפעיל שמח פוגש אתכם, מציע שתיה והופ נכנסים לעולם אחר.
את החדרים ההם כמעט ולא עשיתי אבל את החדרים החדשים – אלו שמגיעים עד הבית, אותם עשיתי והרבה 🙂

זאת הייתה שנה לא פשוטה לכל התחום – גם למפעילים וגם להולכים. הקורונה גרמה לסגירה של כל החדרים וגם כשהיה אפשר לצערי הרב לא כולם פתחו מחדש. חלק ניצלו את הזמן בשביל לפתח את הקטגוריה הצומחת של חדרי בריחה עד הבית. חלק (קטן) אפילו פתחו חדרים חדשים! אבל חדרים רבים וטובים – נסגרו.
כן ראיתי השנה שנפתחו יותר חדרים קולינריים ואני תוהה האם יש לזה ביקוש גדול יותר עכשיו? אולי זאת תהיה מגמה שנדבר עליה בסיכום שנת 2021 בחדרי בריחה.
אני בעיקר מקווה שאולי אחרי הסגר השלישי בעלי חדרי בריחה ירגישו מספיק בטחון בשביל לפתוח ובשביל להשקיע בתחום וליצור חדרים חדשים.
אני מחזיקה אצבעות שבשנה הבאה יהיה לכולנו קל יותר.

נתוני חדרי בריחה לשנת 2020

השנה שהייתה בנתונים

 1. השנה עשיתי 21 חדרי בריחה
 2. החדר הצפוני ביותר היה בקרית אתא (הסדנא וסודו של אלאדין) והדרומי ביותר בחולון (עמי ותמי)
 3. את רוב החדרים השנה עשיתי בזוג (12 חדרים)
 4. ההרכב הגדול ביותר שלנו היה שישיה (הפירמידה) או עשיריה עם קבוצת אנשים זרים (אחוזת הרצח)
 5. חברת BreakInBox כיכבה השנה – עשיתי 5 קופסאות בריחה שלהם
מגמות חדרי בריחה לשנת 2020

מגמות 2020 בחדרי בריחה

 • המגמה הראשית השנה היא כמובן חדרי בריחה עד הבית. אם יש תחום שהקורונה קידמה זה את כל תרבות הבילוי הביתית. וכחלק מהתרבות הזאת כל הנושא של חדרי בריחה עד הבית תפס תאוצה. אם לפני הקורונה היו מעט קופסאות בריחה ניידות אז עכשיו המצב השתנה. הרבה חברות של חדרי בריחה הוסיפו לרשימת החדרים שלהן גם קופסת בריחה. בנוסף נפתחו חברות חדשות ושירותים שונים בזום, שמאפשרים לשחק מרחוק ובלי השתתפות של מפעילים. מצד אחד החוויה שונה מחדר בריחה רגיל ומצד שני יש כמה קופסאות בריחה שהצליחו ליצור חוויות מאוד מעניינות ומוצלחות.
 • הקורונה העולמית הביאה לעוד התפתחות מעניינת: משחק בחדרי בריחה מחו”ל. החדרים שמים שחקן מטעמם בחדר והקבוצה שיושבת בישראל מכוונת ופותרת חידות דרכו. זה גם מאפשר לבקר בחדרים שכרגע אין דרך להגיע אליהם וגם מאפשר לעשות חדרים בחו”ל בהרכבים שלא היה סיכוי להביא לחו”ל בחיים הרגילים.
 • השנה התגבשה גם ההגבלה של 3+ שחקנים לחדר.
  יותר ויותר חדרים נפתחים בהתאמה לקבוצות של לפחות שלושה שחקנים. החדרים לרוב עושים את זה ממניעים כלכליים ובכך משנים את תרבות ההליכה לחדרי בריחה. אם בדור הראשון והשני היו המון חדרים לזוגות, אז עכשיו בכדי ללכת לחדרים הזוגות הופכים לשלישיות.
  זה יכל להיות סקר מעניין, לשמוע מהשחקנים המנוסים כמה חדרים ובאיזה הרכבים הם עושים כל שנה…
 • והמגמה המשעשעת של השנה 🙂
  בכל שנה שעוברת אנחנו מגלים יותר ויותר צירופים של חדרי בריחה עם פעילויות אחרות. במקור חדר בריחה היה משחק מחשב ואז הפך לחדר אמיתי, משם התופעה התפתחה למשחקי קופסה. והשנה מצאתי גם ספר בריחה, פאזל בריחה וקרקס בריחה.
פרס חדרי הבריחה לשנת 2020

פרס חדרי הבריחה השנתי

כל הדירוגים מתייחסים רק לחדרי הבריחה שעשיתי בשנת 2020.

ומה היו החדרים הכי טובים שאתם עשיתם השנה ? 🙂

יוליה

3 תגובות בנושא “סיכום שנת 2020 בחדרי בריחה

השאר תגובה