הרפתקה רומנטית עד הבית – YOUDO

הרפתקה רומנטית עד הבית – YOUDO

הקורונה פה ונראה שהיא כאן בשביל להשאר. אז מה יעשה האדם המסכן שרוצה לעשות חדר בריחה אבל הקורונה מפחידה אותו? ניחשתם נכון, יזמין חדר בריחה שיגיע אליו עד הבית, רצוי עם הקדשה אישית ועם חידות שמותאמות לבילוי רומנטי לו ולחצי השני.

לקח לי דיי הרבה זמן להחליט לנסות לעשות חדר בריחה שמגיע עד הבית, כי לא היה לי זמן לארגן את זה ועוד המון סיבות וסיפורים שסיפרתי לעצמי. למזלי חברת YOUDO שעושים קופסאות בריחה בהתאמה אישית, לקחו את הסיפור לידיים שלהם והציעו לי לבחור את אחת ההרפתקאות שלהם והם כבר ידאגו שהכל יגיע אליי הביתה עם שליח. אני אגיד מראש, שניצלתי את ההזדמנות ושאלתי את תמי כמה שאלות על קופסאות בריחה, חדרי בריחה והתחום עצמו, אבל על זה בהמשך ונתחיל מהביקורת עצמה 🙂

אז היום בבלוג קופסת בריחה הראשונה שלי תוצרת ישראל – הרפתקה רומנטית של YOUDO

היות וחדרי בריחה עד הבית הם עולם משל עצמם (בפוסט הזה כתבתי על כך) אני הולכת לנתח את החוויה שלי על פי פרמטרים שונים מאלו של חדר בריחה רגיל.

הרשמה והזמנה: החברה מאפשרת בחירה בין הרבה סוגי הרפתקאות, אני בחרתי בזאת הרומנטית בשביל לשמח את בן הזוג ולחסוך לעצמי את כאב הראש שבאירגון קבוצה של אנשים.
אחרי שבוחרים את סוג ההרפתקה יש תהליך הרשמה לא פשוט – צריך להעלות תמונות, הקלטות של ברכות ושאלות טריוויה לבן הזוג. אני אגיד מראש שזה משהו שידרוש מכם זמן והשקעה אבל זה משפר את ההרפתקה והופך אותה ליותר מיוחדת. חלק מהכיף של הערב היו הטאצ'ים הקטנים בחידות שהיו מיוחדים רק לנו. אבל תרגישו חופשיים לאלתר לפי הנוחות שלכם, אני חובבת תמונות ולכן היו לי אינסוף תמונות בשלוף וממש נהניתי מתהליך הבחירה שלהן…ומצד שני הקלטות קוליות זה ממש לא הקטע שלי ופשוט הקלטתי את עצמי אומרת את כל הברכות בשביל לקצר תהליכים ולא לפנות לחברים וקרובי משפחה (זה היה תורם לאווירה של המשחק אבל מבחינתי כבר היה טרחה מיותרת).
בשלב הזה ככל שתשקיעו יותר, כך החוויה שלכם תהיה יותר מגניבה אבל בשביל ערב כייפי אפשר גם לא להשקיע, זה עדיין יוצא מגניב.

המשחק עצמו: אחרי שהתארגנו על השולחן עם כוסות של יין (ערב רומנטי!) פתחנו את הקופסה עצמה – וזה היה ממש כיף, הכל כל כך מטוקטק, ארוז ומוקפד שפשוט כיף לגעת בהכל. לאורך המשחק גם ראינו שכל מיני חידות מגובות במחשבה מראש איך לפתור אותן, וכמובן יש את כל האביזרים בקופסה.

החידות: במשחק יש כמות נחמדה של חידות (אני בכוונה לא אומרת כמה, בשביל לא לספיילר לכם) והן כולן ברמת קושי בינונית. זאת אומרת שכמה מהן עשינו בקלות והיו כמה כאלו שהיינו צריכים לסובב את הדברים כמה דקות בשביל להבין מה קורה. ואחת שממש נתקענו עליה אבל בסוף הסתבר שפשוט לא עשינו משהו נכון ופתרנו אותה כמעט מיד. נו כמו בחדר בריחה רגיל 🙂
אני חושבת שהכל מהכל סיימנו את ההרפתקה בשעה.

לסיכום :
אני ממליצה על קופסת הבריחה הזאת בשביל חוויות מיוחדות – האפשרות לשלב את החידות עם אלמנטים אישיים שלכם מאוד משדרגת את כל החוויה. והאופן המוקפד והמחושב שבו כל החידות עשויות הופכת את החוויה למשהו מאוד מיוחד.

ניצלתי את ההזדמנות ושאלתי את תמי בן צבי, מנכ"לית החברה כמה שאלות (כי תמיד מעניין מה גורם לאנשים להמציא עולמות חדשים):

מי עומד מאחורי המשחק – כמה אנשים אתם ומה הרקע שלכם?

אני הגיתי את הרעיון לפני 3 שנים, כשעשיתי חישוב מסלול מחדש לאחר כמעט עשור כמורה, והחלטתי להגשים את החלום שלי ליצור זירות הרפתקניות כאמצעי פדגוגי. תום פלר ואביעד מיבלט, מתכנתים מוכשרים ויצירתיים חברו אליי, וביחד יצרנו פלטפורמה ליצירת משחקי בריחה בהתאמה אישית. כיום החברה מונה עוד 4 אנשי צוות מוכשרים, בינהם דפי ויטלה, שותפה ואשת שיווק, שפותחת לנו דלתות ומייצרת הזדמנויות בעולם הפרסום, העסקים וכל מה שמעניין אותנו להתעסק בו..

למה קופסת בריחה ולא חדר בריחה?

רצינו ליצור חוויה לא מוגבלת בזמן/מקום ושתוכל לשרת את השחקנים מספר רב של פעמים כדי שיוכלו להנות ממשחק המותאם אישית לצורך שלהם.

האם תעשו קופסאות בריחה בנושאים שונים (סרטים, ספרים וכו,..) ?
אנחנו כבר עכשיו עובדים על משחקים מטורפים הכוללים את הטכנולוגיה שלנו לצד היצירתיות והרעיונות של צוות הקריאטיב שלנו, שכולל גם את גיא בוסקו, האיש שלא מפסיק להמציא תסריטים וחידות.
החלום שלנו זה לייצר משחקי בריחה עבור סרטים מיתולוגיים. תחשבו על הרפתקה בסגנון מלחמת הכוכבים רק שאתם בתפקיד לוק סקייוואקר ודודה רחל בתפקיד צ'ובקה.

מה השאיפות שלכם לעתיד של התחום ?

אנחנו שואפים להרבה שיתופי פעולה עם יוצרים ותסריטאים שמחפשים במה ליצירות שלהם. אנחנו כמובן חולמים על פריצה לשוק האמריקאי והאירופאי וכבר עובדים על שיתופי פעולה מעבר לים.

וזהו להיום 🙂

שמרו על עצמכם ועל הסביבה והמשיכו לספר לי אם אתם עושים חדרים.

תגובה אחת בנושא “הרפתקה רומנטית עד הבית – YOUDO

השאר תגובה