חדר בריחה עמי ותמי

חדר בריחה עמי ותמי

היום נבקר בממלכה הקסומה שיצרו עבורנו בAmazon escape חדר בריחה עמי ותמי.
לגריז נולד אח קטן, וחצי שנה אחרי הפתיחה החגיגית הרהבנו עוז להציץ לתוך הסיפור ואפילו לא אכלנו יותר מדיי ממתקים 🙂
להזמנות באתר החברה: עמי ותמי
והנה המחשבות שהיו לי בעקבות הביקור:

פרטים טכניים

החדר נמצא במרכז מסחרי. צריך לעלות לקומה הראשונה ולעקוב אחר השילוט בשביל למצוא את החדר (עמי ותמי וגריז הם באותו מתחם). חדר המתנה קטן עם מים וקצת סוכריות והוא גם חלל משותף לקבוצות הנכנסות משני החדרים אז היזהרו מספויילרים. אנחנו היינו ביום שבת והייתה הרבה חניה חינמית בסביבה.

תפאורה

איזה כיף! זה אחד החדרים החדשים שעובדים קשה בשביל להכניס אתכם לסיפור, אז יש פה תפאורה גדולה מהחיים. כדאי לציין שמרגישים כבר בכמה מקומות בלאי של תפאורה כי כנראה הקבוצות הקודמות שברו ומשכו כמה דברים. אבל הכל מהכל הכניסה לסיפור היא מיידית וכל מי שנהנה מאגדה טובה יהנה גם פה.

#חדר בריחה עם שחקן

השחקנית במקרה הזה היא יתרון וחיסרון (כמו שקורה לעיתים עם שחקנים בחדרי בריחה). היתרון הוא בכך שהיא נותנת לחדר אווירה מאוד מגניבה ומיוחדת. וגם יוצרת בנוכחות שלה כל מיני אלמנטים שבאמת תורמים לסיפור .והחיסרון שבכנות הייתי מעדיפה לפתור את האלמנטים שרלוונטים אליה עם חפץ דומם ולא עם שחקן אמיתי. נו העדפה אישית…

#חדר בריחה קולינרי

בשונה מהחדרים הקולינאריים שהייתי בהם עד כה, במקרה של עמי ותמי חדר הבריחה קורה כמעט בנפרד מחדר הבריחה הקולינארי. אז זה לא שאתם יוצרים משהו כל משך החדר שמבחינתי זה יתרון גדול. מהבחינה הקולינארית הפעילות הייתה חמודה מאוד והתאימה כמו כפפה ליד לסיפור הכללי אבל כנראה יותר מכוונת לילדים מאשר למבוגרים.

רמת קושי

אני מאוד מעריכה את מי שבנה את החדר כי למרות הפיתוי להפוך את זה לחדר לילדים יש פה מחשבה גם על המבוגרים הצעירים ברוחם.
הוצעה לנו על ההתחלה אחת מ3 רמות: משפחתית, קשה וקשה מאוד.
כמובן שלקחנו את הקשה מאוד ובצדק, זה שידרג כמה מהחידות בחדר והפך את זה מחוויה קולינרית ותפאורתית בלבד גם לחוויה של פתירת חידות מעניינות. למנוסים אני ממליצה על הרמה הקשה מאוד ולמי שמגיע עם ילדים על הרמה המשפחתית, זה אומנם קצת קל יותר אבל בהחלט יהיה כיף עם ילדים.

חידות

כפי שכבר אמרתי החדר מציג מגוון לא רע של חידות ואני שמחה להגיד שחלק מהן מורכבות מחשיבה רב שלבית וכאלו שגם השחקנים המנוסים יכולים לשבור עליהן את השיניים למשך זמן מסויים. אל תתנו לזמן הארוך שלנו להטעות אתכם, יש שם עבודה לעשות אבל גם גורמים מבזבזי זמן 😉

התאמות: אין בחדר זחילה או מעברים בעייתיים כך שמתאים גם למבוגרים או למי שלא מתחשק לו להתכופף או לזחול.

ציון סופי

מומלץ בהחלט עם האנשים הנכונים 

דירוג: 4 מתוך 5.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם. אם עוד לא עשיתם את החדר ,  אני ממליצה קודם לעשות אותו ואז לחזור ולקרוא את מה שהיה לי להגיד על החידות באופן פרטני..pexels-photo-1174082

חדר בריחה עמי ותמי עם ספויילרים

נתחיל מזה שהמעבר בין החדר הראשון לחדר השני כשצריך פיזית לדפדף בין עמודי הספר היה פשוט מדהים בעיניי. זה היה כל כך כיף ובמיוחד כשהדבר הראשון שרואים מהצד השני זאת הכניסה לממלכה הקסומה עם הגשר והממתקים בכל הגדלים מסביב.

החידה בחדר הראשון עם המספר שצריך לחייג הפתיעה אותי מאוד, גם כי חשבתי מתוך הרגל שחידת טלפון זה בדרך כלל משהו פשוט וגם כי עד לאותו רגע כל החידות היו חד שלביות ופה פתאום היינו צריכים לחשוב בכמה שלבים וזה היה נהדר – שברנו על זה קצת את השיניים.

בהמשך החידות בעולם הממתקים היו כייפיות, אהבתי את חידת הבזוקה ומאוד אהבתי את חידת הסוכריות הויזואלית. מה שלא אהבתי היו החלקים שעירבו את השחקנית בתור מקדמת העלילה ועוזרת לנו לפתור את החידות. כל פעם שהיא הופיעה ידעתי שעכשיו יאכילו אותנו בכפית והחידה שהתחלתי לשבור עליה את הראש היא בעצם משהו מאוד פשוט שעד עכשיו לא ראיתי את כל האלמנטים שלו ולכן לא ידעתי איך לפתור אותו. זה בעצם מה שאני אוניברסלית לא אוהבת בשחקנים – אלו תמיד לא חידות קשות אלא פשוט חידות שאין לי את כל המידע הנחוץ עד לרגע שבו השחקן מופיע. סה”כ השחקנית הייתה תוספת שמאוד שיפרה את המצב רוח ותרמה לזרימה של העלילה אבל כנראה שאפשר היה בלעדיה.

החידות הקולינאריות בחדר האחרון היו חביבות אם כי לא מרגשות במיוחד ולדעתי יותר מתאימות לילדים שגם ינו מהתהליך ולא רק יעשו אותו כי חייבים.

אז תעשו חדרים ותחזרו לספר,

יוליה

Photo by Iwona Castiello d’Antonio

Photo by Sharon McCutcheon

8 תגובות בנושא “חדר בריחה עמי ותמי

  1. היינו בחדר הזה עם ילדים. היה משהו עייף באווירה והחידות קצת חסרות מעוף. השחקנית הייתה עייפה ולא הכניסה אנרגיות, נראה שהיא קצת מתפדחת ולא מאוד מתחברת לתפקיד. בחדרים מהסוג הזה השחקן מאוד משפיע ולפעמים כמו בק.ג.ב יש חידות שקשורות במישרין אליו. ללכת בחדר ולצעוק “ראיתם את בעלי? ראיתם את בעלי” זה מביך לכל הצדדים. איזה הבדל עצום בין החדר הזה להארי פוטר. שם עוד מה SMS שאתה מקבל בדרך לחדר, הכל מלא דמיון ואהבה גדולה לסיפור והרבה נשמה.
    למרות שהחדר הזה סביב מתוקים החוויה קצת תפלה.

    1. כן, מסכימה שזה מאוד תלוי בשחקן שמפעיל את החדר. חבל שזאת הייתה החוויה, כי החדר עצמו חמוד מאוד.

השאר תגובה