חדר בריחה: דו קרב אבירים

חדר בריחה: דו קרב אבירים

זוכרים את חדר בריחה רעש לבן? מסתבר שנפתח חדר חדש מאותו בית היוצר ולמען האמת הוא אפילו יותר טוב (ואני חשבתי בזמנו שרעש לבן היה מאוד מוצלח).
בנתניה, בירת השרון הבלתי מנוצחת והמקום הזה שבו אני יכולה לאסוף קבוצה של 8 שחקנים נפתח חדר בריחה דו קרב אבירים וגם פה מדובר בחדר אסטרטגי שמושלם לתחרות בין שתי קבוצות.
לפני שנצלול לתיאור מפורט נסכם שהחדר מאוד מוצלח אבל מתאים מבחינתי רק לקבוצות גדולות ומנוסות (גם אם עושים רק חדר אחד ולא תחרות). בצירוף מקרים דיי משעשע שלחתי שבועיים לפני הביקור שלנו את אחי הקטן וחבריו לביקור בחדר (הם בני 15) וזה היה מורכב מדיי והם פחות נהנו מאיתנו. לכן אני הולכת לכתוב את הביקורת הזאת משתי נקודות מבט של המבוגרים שהיה להם קשה אבל מאוד נהנו ושל הילדים שהיה להם קשה מדיי ולכן נהנו משמעותית פחות.

דו קרב אבירים הוא חדר תחרות אסטרטגי. אפשר לעשות אותו בקבוצה אחת ואפשר לעשות כתחרות בין שתי קבוצות, אישית אני ממליצה על האופציה השניה. אין הרבה חדרים בארץ שאני יכולה להגיד בלב שלם שהם מומלצים לקבוצות גדולות כמו החדר הזה. בהנחה ובחרתם באופציה של תחרות בין קבוצות, שתי הקבוצות מוכנסות לשני חדרים זהים (כמעט) והמטרה היא לפתור כמה שיותר חידות ב60 דקות. עבור כל חידה זוכים במטבעות זהב בהתאם לרמת הקושי של החידה ובסיום השעה נספרים המטבעות והקבוצה העשירה ביותר היא הקבוצה המנצחת (למרבה האירוניה, גם הקבוצה שלי וגם הקבוצה של אחי – הפסידו).

פרטים טכניים: אנחנו עשינו את החדר ביום שישי בשעות הבוקר אז אזור התעשיה שבו החדר ממוקם עדיין שקק חיים אבל לא הייתה לנו בעיה למצוא חניה במרחק 5 דק’ הליכה מהחדר. בחדר עצמו אין שום דבר מרגש בתחום האירוח, מכניסים אתכם לחדר המתנה עם תה, קפה וזהו. אני ממליצה – אם יש לכם אופציה תבחרו בשעת ביקור שהיא לא שעה שבה ילדים קטנים חוגגים ימי הולדת כי החדר הסמוך לחדר הוא מתחם לייזר טאג של אותה החברה. לא שיש לי משהו נגד ילדים קטנים אבל ברגע שהיו שם ילדים, המפעילים נעלמו כמעט לחלוטין והיו שקועים בטיפול וניהול הילדים ולא ממש התייחסו אלינו. בפעם הראשונה כשהייתי עם אח שלי הייתי צריכה אקטיבית לרדוף אחריהם בשביל לשלם על החדר…

תפאורה: החדר נמצא במקום שבו היה חדר הבריחה  “הבריחה מונציה” המיתולוגי. המקימים לא ממש טרחו להסתיר את העובדה הזאת וכל הדרך לחדר רואים את הציורים שהיו שייכים לבריחה מונציה. אז מצד אחד מבלבל ומצד שני לפחות היו לי זיכרונות טובים שקשורים למיקום החדר. בתוך החדר עצמו שוב מתבקשת ההשוואה לרעש לבן כי עיקרון התחרות הוא אותו העיקרון רק שכאן התפאורה משמעותית יותר טובה . שני החדרים מעוצבים בתמה וחלק משמעותי מהחידות גם מתאימות לסיפור העלילה.

רמת קושי: כמו שכבר אמרתי בהתחלה מדובר בחדרים קשים. בכל אחד מהם יש הרבה מאוד חידות והקושי נובע בעיקר מזה שכשנכנסים מאבדים מיקוד. שתי הקבוצות של המבוגרים העידו שאחד האלמנטים הקשים ביותר בחדר היו הנסיון להבין מה קשור למה ואיזו מהחידות לפתור בכל רגע נתון, הילדים בכלל הלכו לאיבוד ואמרו שב20 הדק’ הראשונות הם לא הצליחו לפתור אף חידה בחדר.

חידות: החידות מתחלקות לרמות שונות בצורה דיי מדוייקת במובן שהחידות שמסומנות כקלות היו כאלו והחידות הקשות הורכבו מכמה שלבים בדרך לפתרון ודרשו מאיתנו סוגים שונים של מחשבה. ככלל לא היו שם חידות חדשניות מדיי אבל היו כאלו שלא ראיתי בביצוע כזה ואחת שבכלל במבט לאחור ממש מעצבנת אותי (אבל בצורה טובה) כי ראיתי כבר דומות לה אבל לא הצלחתי לפתור אותה 🙂

בחדר יש כמובן גם את מימד האסטרטגיה – האם אתם מנסים לפתור קודם את החידות הקלות או את הקשות? האם אתם מנסים לחבל לקבוצה השניה או מתמקדים בחידות של החדר שלכם ? ואיך מתחלקת העבודה הקבוצתית, כל אחד לבד או בקבוצות קטנות ואם כן אז כמה בכל קבוצה?
אני ממש סקרנית לדעת האם למפעילים יש איזה סוג של סטטיסטיקה לגבי אחוזי הניצחון של קבוצות בשני החדרים, למרות שכל החידות בהם זהות, הם בנויים בצורה מעט שונה ואני תוהה האם זה משפיע על סיכויי ההצלחה… אבל זה לא משהו שאתם יכולים לבחור אז רק תציצו בחדר של הקבוצה השניה אחרי שתסיימו את התחרות, סתם בשביל הסקרנות 🙂

מהנסיון שלנו הייתי ממליצה על פיצול לקבוצות קטנות מתוך הקבוצה הגדולה, למשל אם אתם מתחרים 4 מול 4 אז התחלקות לזוגות ועבודה במקביל על החידות בחדר כי יש הרבה מהן ואם כולם יעבדו על אותו הדבר, לא תתקדמו מספיק מהר.
כמו כן זה אחד המקרים נדירים שהייתי אומרת שאפשר לבוא אפילו 10 אנשים ולכולם תהיה מספיק עבודה.

ציון מסכם:

דירוג: 4 מתוך 5.

מומלץ מאוד לקבוצות גדולות ומנוסות.
זה באמת היה חדר כייפי 🙂

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם. אם עוד לא עשיתם את החדר ,  אני ממליצה קודם לעשות אותו ואז לחזור ולקרוא את מה שהיה לי להגיד על החידות באופן פרטני..

2019-12-13 11.47.27

כמה מילים על חדר הבריחה דו קרב אבירים עם ספויילרים:

לדעתי ב10 הדק’ הראשונות מרגע הכניסה לחדר התחלנו את כל החידות ונטשנו אותן כי הסתבכנו עם איזו חידה קשורה לאיזה קודן ומה החלקים השונים של החידות המורכבות. לכן למרות שנכנסנו עם המחשבה שנתחיל מלפתור את החידות בקיר החידות המשותף, בפועל פתרנו את כל מה שהצלחנו לפתור בלי להקדיש יותר מדיי תשומת לב לאסטרטגיה.
החידות שאני אהבתי – הייתה החידה על המזלות שהיו לה כמה שלבים עד הפתרון, החידה הפשוטה אבל האלגנטית של מדף הספרים וחידת הסכינים שיצרו מספרים.

חידת הגרזנים עם הצורות הגאומטריות נכנסת אצלי לקטגוריית תסכול אינסופי כי זאת חידה פשוטה שכבר ראיתי בכמה מקומות ופה איכשהו פיספסתי אותה לחלוטין ולא הצלחתי לפתור.

החידה שקשורה לסרטון הייתה חידה ששתי הקבוצות שלנו לא אהבו, גם כי בכלל לא הבנו אותה וגם כי אחרי שפיספסנו את הסרטון הרגשנו שאנחנו לא יודעים מאיפה להתחיל לפתור אותה.
בנוסף המצפן שהיה תלוי מהתקרה היה גורם דיי מעצבן כי לא הצלחנו לקשור אותו לשום חידה ובסוף המפעיל אמר שזאת הכנה לחידה עתידית (וזה היה ממש מעצבן).

סה”כ הקבוצה שלנו פתרה 11 חידות והקבוצה המתחרה 13 – מתוך 15.

ומה אתם חשבתם על החדר?

יוליה

3 תגובות בנושא “חדר בריחה: דו קרב אבירים

השאר תגובה