חדר בריחה: פאודה

חדר בריחה: פאודה

את חדר הבריחה פאודה תכננתי לעשות מזה תקופה, אני ובן זוגי ראינו את הסדרה ושמעתי שצוות התוכנית היה שותף לעיצוב החדר. לכן ברור שזה היה ברשימת ההמתנה שלי ופשוט חיכה שאני אמצא את החברה השלישית בצוות (כי כמובן מינימום 3 אנשים) ואז כשמצאתי אצנו רצנו להציל את ישראל ממחבלים.

לפני שנתעמק בחדר עצמו אני אסכם שזה חדר חביב עם התייחסות מסויימת לסדרה אבל לא ברמה של החדרים בהם כל דבר זה רפרנס לסדרת המקור כמו חברים או המטבעה. לכן אם הסיבה היחידה שתרצו לעשות את החדר זה בגלל סדרת המקור, אני לא בטוחה שכדאי.
ולפרוטוקול אני חושבת שזה חדר שמתאים לזוג מנוסה או לשלישיה/רבעיה מתחילה, אנחנו היינו שלישייה מאוד מנוסה (הצעיר ביותר היה בעל נסיון של 40+ חדרים) ודיי טסנו על החדר.

פרטים טכניים: החדר נמצא ברחוב אלנבי המפורסם (בכך שאין בו חניה) אבל היה חניון ממש מעבר לפינה וזה היה סופר נח כי זה היה גם מול הסושי שאכלנו אחרי 🙂
(אם שאלתם את עצמכם – אוקינאווה, סושי טוב אבל אני מעדיפה את הסניף השני שלהם בנווה צדק).
אזור ההמתנה גדול ומרווח ורואים כל מיני התייחסויות לפאודה ולחדר שר הטבעות שקיים באותו המתחם. בנוסף יש גם תצוגה של חולצות בתמות של חדרי בריחה שהתפתתי לשתי שניות לשאול כמה הן עולות אבל למזלי ולמזלו של הארנק שלי, חברת הצוות השלישית הגיעה וכך חסכה לי את ההוצאה.

תפאורה: כמו שכבר התחלתי להגיד החדר מתקיים בעולם של פאודה וככל הידוע לי צוות הסדרה היה שותף גם בהקמת החדר (אם אני מבינה נכון קיים שיתוף פעולה כלשהו עם חברת YES). התפאורה מתאימה לסיפור הכללי ויש בה כמה התייחסויות לדמויות הסדרה (אבל לא משהו שיפריע למי שלא ראה) ולכל אורך החדר שומרת על קו אחיד של סיפור העלילה. מצד שני למי שעשה כבר הרבה חדרים העיצוב יראה לא מרגש במיוחד כי גם בכל שאר חדרי המחבלים שבהם צריך להציל את העולם הקווים מאוד דומים אז הייתי אומרת תפאורה חביבה אבל לא יותר מזה.

רמת קושי: המינימום בחדר הוא שלישיה ולדעתי זה יוצר רמה עליונה קלה מדיי. אנחנו היינו שלישיה שיצאה מהחדר ב41 דק’ ולדעתי אם היינו עושים את זה בזוג היה לנו קשה יותר. הייתי שמחה אם החדר היה מאפשר כניסה של זוג מנוסים כדי לאפשר אתגר גדול יותר אבל במבנה הנוכחי שלישיה או רבעייה ללא נסיון זה כנראה ההרכב המושלם פה.

חידות: היו כמה חידות מעניינות בחדר שאפשר לקרוא להן מיוחדות (ראיתי דומות רק בחדר אחד או שניים אחרים) ושאר החידות היו חידות שהחזיקו אותנו עסוקים למשך זמן השהות בחדר אבל לא משהו מדהים או עוצר נשימה. לזכותם יאמר שהייתה חידה אחת עם יציאה מהקופסה ומשהו שאני יודעת שגם אנחנו נהנינו ממנו מאוד וגם שקבוצות עם ילדים יחגגו עליו.
בדיון שאחרי החדר חברי הקבוצה שלי העירו שכמות החידות הכללית בחדר הייתה יחסית נמוכה, עם מעט חידות בכל החללים אבל זה לא משהו שאני הרגשתי אותו בזמן החדר עצמו.

ציון מסכם:

דירוג: 2.5 מתוך 5.


ומומלץ בעיקר למתחילים ולאלא שעוד לא עשו הרבה חדרים בסגנון, אתם תהנו.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם. אם עוד לא עשיתם את החדר ,  אני ממליצה לא להמשיך…

20190628_143259

כמה מילים על חדר הבריחה פאודה עם ספויילרים:

אם נתייחס לחידות שתפסו את תשומת ליבי אז קודם כל אני חושבת שהחידה עם הירי על הדמויות בחוץ היא  מעולה. היא ברוח הסיפור כולו, עם יציאה מהקופסה והיא החלק שלחלוטין שובר את שגרת ההתרוצצות בחדר בריחה בנסיון לפתור חידות. אומנם כן כבר ראיתי ירי לעבר דברים בחדרים אחרים אבל עדיין כל פעם מחדש זה כיף והדבר היחיד שקצת פוגם בביצוע, זה שכמות הקליעים מוגבלת מאוד ואני חוששת שאם הם נגמרים אז או שפותרים לך את החידה או נכנסים לחדרלהעביר תחמושת נוספת (אצלינו הקליעים נגמרו על הדמות האחרונה אבל כבר ניחשנו מספר אחד ולא נזקקנו למחסנית חדשה).

חידה אחרת שדווקא פחות אהבתי זה עם המאוורר תקרה והמספרים עליו. המאוורר והמספרים כשלעצמם למרות שהם לא רעיון חדש הם עדיין רעיון טוב אבל בגלל שכל זה נעשה באור מהבהב מאוד – זה גם הקשה עלינו לראות וגם סוג של עלה לנו על העצבים. זה אחד המקרים הללו שאני תמיד חושבת האם אנשים שסובלים מאפילפסיה או בעליי נטייה ל…האם הם מקבלים אזהרה מראש או שהם פוגשים את החידה באמצע החדר בתור הפתעה לא מוצלחת.

ולבסוף נזכיר את החידה האחרונה של בניית הפצצה. אהבתי את החידה עצמה, אני מאלו שמדקלמים שילובי צבעים מתוך שינה וזה בעיקר כיף בשבילי למצוא את הצירופים שיוצרים צבעים שונים וגם שאר חלקי החידה כשהיה צריך למצוא חלקים ולחבר אותם לפצצה עצמה היו מעולים. אבל יש לי פה הערה משמעותית על נושא הפידבק, כשסיימנו שלב כלשהו בבנייה לא הבנו שסיימנו אותו כי הפידבק שקיבלנו מהמנגנון היה ממש לא ברור והמפעיל כל פעם מחדש היה צריך להגיד לנו שעברנו שלב ואנחנו צריכים להתקדם.

אלו החידות המשמעותיות שרציתי להתייחס אליהן ועוד נקודה – היציאה בסוף דרך אותם החדרים שמהם נכנסנו, אני פחות אוהבת את זה, זה תמיד מרגיש לי כמו קיצור דרך בבנייה.

אז תמשיכו לעשות חדרים ואם עשיתם פאודה ספרו לי מה חשבתם.

יוליה

2 תגובות בנושא “חדר בריחה: פאודה

השאר תגובה