חדר בריחה המאה

חדר בריחה המאה

נתניה היא אמנם לא בירת חדרי הבריחה של ישראל אבל יש בה כמות מכובדת של חדרי בריחה טובים. כזה הוא גם חדר בריחה המאה.
המאה מבוסס בצורה קלושה על סידרה באותו השם. והסיפור הוא שהגענו לכדור הארץ בשביל לגלות בסיס צבאי נטוש שמכיל אספקה חיונית. אנחנו משלחת החיפוש ורוב השורדים נשארו על החללית, כך שהכל תלוי בנו – האם נמצא את האספק על כדור הארץ שעבר אפוקליפסה גרעינית לפני כמאה שנה, או לא.

פרטים טכניים

מדובר בחדר במתחם של BrainIt שבו גם נמצא חדר הבריחה מטרו.
המתחם נמצא באזור התעשיה החדש של נתניה. אנחנו היינו ביום חמישי בערב והייתה המון חניה חינמית בסביבה. בפנים יש חדר המתנה מאוחד עם חדר כניסה אבל יש מרווח בין הקבוצות כך שאנחנו לא שמענו ספויילרים וגם לא הסגרנו מידע הכרחי לאף אחד. מתחם כניסה דיי רגיל, אבל עם מספיק מקום לקבוצה של אנשים לשבת בנוחות.

התאמה לקהלים שונים:

  • לא נדרשת הכרות עם הסדרה
  • החדר מתאים לילדים
  • חדר ארוך מהרגיל: 75 דק’
  • נדרשת מעט אנגלית

להזמנה

תפאורה

ברוכים הבאים לכדור הארץ בשנת 2149. יש לנו פה חדר עם תפאורה מאוד מרשימה שמכניסה את השחקנים לתוך סיפור העלילה כבר הרגע הראשון. ממה שהבנתי מי שבנה אותו גם בונה תפאורות לתוכניות טלויזיה וזה בהחלט ניכר. זהו חדר עם כמות החללים הגדולה ביותר שראיתי וכולם מעוצבים בהתאם לרעיון המרכזי. אני לא יכולה להגיד שהתחברתי לכל החללים (אבק זה לא באמת אלמנט שאני אוהבת) אבל הרגשתי בכולם שאני בתוך הסיפור והיה גם גיוון מעניין ביניהם.

רמת קושי

רמה בינונית. החדר איבד נקודות בעיניי כי רמת הקושי של החידות היא לא גבוהה מדיי ואני מרגישה שיחסית לכמות החללים כמות החידות הייתה דיי קטנה. מרגישים את הלחץ הודות לריצה בין החללים השונים וכל פעם צריך לראות מה במיקום החדש זאת חידה ומה מסיח אבל בפועל לא הרגשתי מאמץ קשה מדיי.
זהו חדר של 75 דק’ ואנחנו יצאנו אחרי 68 דק’ כשבעיקר התעכבנו בחידה האחרונה.

חידות

החידות היו חמודות, לא חדשניות יותר מדיי אבל מתאימות לאווירה ולסיפור ובלי מנעולים. חשוב להגיד שכמה חידות דרשו אנגלית ברמה בסיסית ואחת החידות הייתה טיפה פיזית, כי זה מסוג האזהרות שהרבה חדרים לא נותנים והן עשויות להרוס למי שזה חשוב לו. סה”כ החידות היו מובנות ויחסית קלות לפתירה, חוץ מהחידה האחרונה שכאמור דיי נתקענו עליה וזאת כנראה הפעם הראשונה בחיי שקיוויתי שיתנו לי את החידה בכתב כי הראש שלי פשוט לא קלט מה רוצים ממני. למזלי שתי השותפות שלי רגילות לאלתר ולמרות שגם הן לא הבינו עד הסוף, הן הצליחו להגיע לפתרון הנכון לפני שכולנו נהיינו מתוסכלות מדיי.

ציון מסכם חדר בריחה המאה

דירוג: 4 מתוך 5.

אפשר להגיע עם ילדים, הם יהנו מהחוויה.

אחרי התמונה, כמה מילים על החדר עם הרבה ספויילרים אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם.

20181108_192621-01כמה מילים על חדר הבריחה המאה עם ספויילרים:

חדר חמוד ובאמת נהנינו לרוץ בכל האזורים בחוץ והחידה עם הסימנים במעגל לא הייתה קשה לפיצוח אבל כייפית לעשיה. כמוה גם החידה הקטנה של הקוד בתעלה כשהיינו צריכות להבין שבעצם הקוד מורכב מכל המספרים שלא מסומנים על הקודן, זה באמת היה טוויסט נחמד.

מה שלא אהבתי זה את הבקתה בחוץ שבה הכל היה מלא אבק והייתה את החידה באנגלית עם הפסוק מהתנ”ך. קודם כל אבק זה באמת לא הקטע שלי וחוץ מזה גם הפסי נייר שהיינו צריכות להכניס לחריצים היו כבר בלויים וזה היה פחות כיף.

ובסוף נתקענו על החידה של הלווינים, פשוט לא קלטנו מה צריך לעשות, למרבה המזל המפעיל היה איתנו והיה קשוב וחזר כמה פעמים טובות על המשימה עצמה עד שביצענו אותה כמו שצריך.

זה הכל להיום, אל תשכחו לעשות חדרים 🙂

8 תגובות בנושא “חדר בריחה המאה

השאר תגובה