חדרי בריחה ביפן

חדרי בריחה ביפן

לפי ויקיפדיה חדרי הבריחה הראשונים הוקמו ביפן כבר בשנת 2007, ומהאזור התפשטו לאירופה ולאמריקה. השנה החלטנו שאומנם הדרך ליפן עוברת במוסקבה (ובחדרי הבריחה של מוסקבה) אבל אין מניעה גם ביפן לעשות חדר או שניים.

למרבה הצער למרות שיפן היא ארץ המקור ולהשערתינו יש שם המון חדרי בריחה, בפועל היו מעט חדרים דוברי אנגלית ולא יכולנו להתפרע יותר מדיי עם הכמות כי הלו”ז שלנו היה מלא, והמקומות בחדרים מוגבלים.

Spellbound Supper

חברת Tokyo Mystery Circus היא אחת החברות עם הכמות הגדולה ביותר של החדרים דוברי האנגלית בטוקיו וככל הידוע לי גם ביפן,  ויש שם אפשרות לבחור מכמה חדרים בסגנונות שונים.
אגב לא מדובר על נושאים שונים כי אם על סגנון שונה לכל חדר – משך זמן שונה, הרכב שונה – עם/בלי קבוצות אחרות וכו… (היה אפילו חדר של 10 דק’ אבל לא ניסינו אותו).
אנחנו הלכנו לעשות את Spellbound Supper שנשמע ממש מעניין מהתיאור שלו ובפועל היה גם אחד החדרים היותר מיוחדים שעשיתי בחיי.
מדובר בארוחה שבה משתתפים 5 אורחים ומנחה אחד, אצלינו היינו רק זוג כי לא היו להם הזמנות של דוברי אנגלית אחרים לאותו סלוט. כל האורחים יושבים מסביב לשולחן והשולחן עצמו נמצא בחלל גדול שבו יש שולחנות נוספים עם משתתפים אחרים אבל לא מרגישים את זה וזה לא מפריע למהלך המשחק. 

הסיפור כולו הוא מעין תחרות עם מכשפה שהזמינה אותנו לארוחת ערב חגיגית אצלה אבל בפועל בוחנת האם אנחנו ראויים לתענוג 🙂
המשחק עצמו הוא שורה ארוכה של חידות משולבות אפקטים מיוחדים שכולם קורים תוך כדי ישיבה “לשולחן הארוחה” ובלי לזוז מהמקום.

פרטים טכניים: מגיעים למשחק כמה דק’ לפני, החדר נמצא במיקום שמאוד קל להגיע אליו בעזרת המטרו. הבניין עצמו הוא בניין קומות, שבתוכו כל הקומות שייכות לחברה ומתקיימים שם משחקים שונים (אבל יש חדרים ספורים שמתאימים לדוברי אנגלית). בקומת הקרקע יש מסעדת מזון מהיר אבל עם טוויסט יפני של כל מיני מנות חמודות, כך שאפשר לשבת ולחכות לפני או לנשנש משהו אחרי. בנוסף יש שם חנות מזכרות אבל לא הכרנו את רוב הדמויות אז זה פחות דיבר אלינו…

תפאורה: מדובר בתפאורה בסיסית מאוד אבל שבעזרת האפקטים המיוחדים הופכת לחוויה מאוד מגניבה.

רמת קושי: החידות עצמן היו ברמת קושי בינונית אבל היה עומס מסויים של חידות ולכן המנחה לפעמים קצת עזרה לנו. הייתי ממליצה אם יש לכם קבוצה מתאימה להגיע לזה בשלישיה או רבעייה.

החידות: לא משהו שיפיל אתכם מהכיסא ברמת הקושי המחשבתי אבל היה שם שילוב של אפקטים וחידות מסוגים שונים שדרשו מאיתנו מאמץ אמיתי והיה כיף כל פעם מחדש לנסות לחשוב על הכיוון הנדרש בחידה. בנוסף כל החידות מתאימות לחלוטין לנושא החדר, כך שכל הזמן אתם נמצאים בתוך האווירה של הסיפור.

אגב, בחדר הזה באמת מסיימים אחרי 60 דקות ואם לא הספקתם או עשיתם משהו לא נכון, אז….אתם מפסידים 🙂
אנחנו הפסדנו אבל זאת הייתה חוויה שווה מאוד.

ציון מסכם:

דירוג: 4.5 מתוך 5.

על החוויה המיוחדת.

2

 Samurai Espionage 

לחברת Nazobako- Escape Hunt יש 3 חדרים באותו מתחם והם מתחלקים ע”פ רמות קושי, כאשר לכל חדר יש גם נושא שונה – רמה קלה, בינונית וקשה. אלו כבר חדרים בסגנון שאנחנו מכירים בישראל עם רצף חידות ומעבר בין כמה חללים (חוץ מהחלק שצריך לחלוץ נעליים לפני הכניסה לחדר) . אך  דרך העברת הרמזים היא משהו דיי שונה שלא ראינו במקומות אחרים בעולם או בישראל.
אנחנו בחרנו את החדר עם הרמה בינונית עם נושא הסמוראים שנראה לנו כמו נושא שלא נראה הרבה מחוץ לגבולות יפן. בדיעבד החדר היה מעולה אבל ברמה קשה מדיי לזוג מנוסים.

פרטים טכניים: החדר נמצא מרחק קצר ממקדש מרכזי ושוק מאוד מגניב אז אני מציעה לשלב אותו בתחילת היום וממנו להמשיך למקומות מענינים בסביבה. המפעיל שפגש אותנו דיבר אנגלית מעולה ואחרי החדר גם ישב ודיבר איתנו קצת על חדרים ביפן – אין הרבה דוברי אנגלית והם גם משתנים בתדירות גבוהה, אז יכול להיות שעד שאתם תטוסו כבר יהיו חדרים חדשים.

תפאורה: כנראה מה שאצלינו היינו קוראים לה “משרדית” אבל שם מדובר בנושא יפני שמבוצע כמו שצריך אז מצד אחד תפאורה פשוטה ומצד שני יפה ומתאימה לסיפור העלילה.

רמת קושי: חדר קשה. היו חידות שזרמו לנו ופתרנו אחרי מחשבה, אבל גם היו חידות שנתקענו עליהן ובסוף לא עמדנו בזמנים וחרגנו מה60 דקות. אומנם לא הייתה קבוצה אחרינו אז הציעו לנו להמשיך אבל העומס הקוגנטיבי היה רב והרגשנו שעוד זוג ידיים/עיניים או שניים היו מאוד במקום.

החידות: חידות מחשבה, הגיון ולפעמים טיפה מאמץ גופני (להרים משהו קצת כבד). החידות דרשו מחשבה והיו כמה חידות שלא ראינו כדוגמתן בישראל – נדרש כיוון מחשבה שונה ממה שאנחנו רגילים.

ציון מסכם:

דירוג: 4.5 מתוך 5.

מומלץ לשלישיה או רבעייה.

אחרי התמונה, כמה מילים על החידות עצמן בחדרים,  אז הקריאה הלאה היא על אחריותכם.4

כמה מילים עם ספויילרים על חדר הבריחה Spellbound Supper:

מדובר בחדר עם המון משחקי הולוגרמות ורוב החידות מבוצעות או בעזרת פנסים שמקרינים משהו על המפה הלבנה או בעזרת המפעילה שמביאה כל פעם “מנה” חדשה שאנחנו צריכים לפתור. מדובר ברעיון חמוד מאוד שלא ראיתי אותו עדיין בארץ או במקומות רבים בחו”ל והשילוב בין האור והמפעילה שהייתה חלק בלתי נפרד מהארוחה יצרו חוויה מאוד מגניבה.

חידות מגניבות שהיו שם כללו סוגים שונים של חידות הגיון או חידות מילים שהיה צריך לפתור בשביל להבין כל פעם איזו מנה אנחנו מזמינים.
באחד המשחקים היו לנו שרביטים וטבעות קסם בידיים וסימנו כל מיני צורות באוויר בשביל לבצע קסמים ולהרשים את המכשפה.

כמה מילים עם ספויילרים על חדר הבריחה  Samurai Espionage :

וואו כמה שזה היה חדר קשה, החידות כל פעם דרשו חשיבה מסוג שונה ואנחנו לא תמיד החלפנו הילוך מספיק מהר. אחת החידות היותר מגניבות לא הייתה קשה אבל שיחקה על היכולת שלנו לשים לב: הייתה מפה על הקיר וידענו שאנחנו צריכים למצוא את המסלול שהספינה עוברת אבל תהרגו אותנו שנדע איך אנחנו מוצאים אותו. עד שקיבלנו רמז שאנחנו אמורים לשים לב למכתב ההוראות שקיבלנו בתחילת המשחק ובצד השני שלו היו כמה קווים שעזרו לפענח את המפה.
כמה מתסכל ככה גאוני 🙂

בחידה אחרת היינו צריכים לסחוב את השריון של השוגון ולהלביש בובה לפי כללים שגילינו ככל שהתקדמנו בחדר. ורק שתדעו שהשריון היה באמת כבד, אפילו יש אזהרה באתר החדר שמרימים דברים כבדים וזה באמת היה לא קל לתמרן את השריון כך שיסודר כראוי.

חידות קשות שגרמו לנו להזיע ובסוף גם מבחן אצילות – מה הייתם בוחרים כוח או הגינות?

אז לילה טוב ותעשו חדרים

תגובה אחת בנושא “חדרי בריחה ביפן

השאר תגובה