חדר בריחה: מכון 51 – החדר נסגר

חדר בריחה: מכון 51 – החדר נסגר

לצערי הרב החדר נסגר אבל אם אתם מחפשים חדר בריחה בסביבה שווה לבדוק את עמי ותמי בחולון או את הוליווד 117 בתל אביב.

מזמן לא דובר פה על חדרי חייזרים, לכן נתקן את המצב! (במיוחד עכשיו כשפורטל Y סגרו את חטיפת חייזרים והשאירו אותנו בלי החדר המדהים שלהם).

מכון 51 הוא חדר חידות מומלץ, שדובר עליו כל פעם כשביקשתי המלצה בקבוצת הפייסבוק לחדר לשניים, אבל גם בגלל העלילה הלא מרגשת וגם כי קיים בערך 0 הייפ סביב החדר, לקח לי זמן להתארגן על גיחה למעבדה. ומסתבר שההמלצה הייתה מדוייקת ועכשיו תורי להמליץ לכם, אבל ראשית בואו נדבר על כל הפרטים.

והסיפור שלנו התחיל כך: אני וחברתי נסענו כל הדרך לגבעתיים בשביל לעבור בדיקה “שגרתית” שתגלה האם אחת מאיתנו או שתינו, הן בעצם חייזריות במסווה. אני אספיילר לכם ואספר שמסתבר שאנחנו לא חייזריות אלא סתם בנות אנוש רגילות, שיכולות להתקע על חידה אחת דיי הרבה זמן.

פרטים טכניים: הגענו לחדר בחציו השני של יום שישי והייתה לנו הרבה מאוד חניה חינמית באזור. חדר ההמתנה הוא כרגיל לא משהו מרגש מדיי אבל קיבלו אותנו בסבר פנים יפות והייתה אפילו דיאגרמה ממש מגניבה שהסבירה לגביי רמות הקושי של החדר (הייתי בטוחה שצילמתי אותה, אבל היא נעלמה לי..).

היות וכבר עשינו לא מעט חדרים עברנו ישירות למצב של “תנו לנו את הרמה הקשה ביותר” ולמען האמת, אף אחד לא התווכח איתנו יותר מדיי.

תפאורה: כפי שהזהירו אותנו מראש, התפאורה בחדרים היא מינימאלית ביותר ואין סיפור עלילה מורכב מדיי. יש סיפור מסגרת כללי וכל החדרים מתחברים אליו ברמה העקרונית אבל לא משהו מרגש או משהו שיפתיע מי שעשה כבר כמה חדרים. החידות עצמן מתקשרות לסיפור העלילה בצורה עקרונית בלבד ואין פה נושא מקשר שמתייחס לכל החידות. לכן אם אתם בכיוון של אווירה או סיפור זה לא חדר שיעבוד לכם טוב.

רמת קושי: זה החלק הכיפי בחדר הזה – רמת הקושי ניתנת לשינויי ומותאמת לפי הנסיון שלכם. במקרה שלנו לקחנו את הרמה הקשה ביותר מתוך כוונה לקחת הכוונות אם נצטרך. ואכן נזקקנו להן אבל פחות בגלל רמת הקושי ויותר כי נתקענו על חידה מסויימת והראש שלנו פשוט לא הצליח לעכל את הפתרון הנדרש. רמת קושי קשה, מאוד מאמצת ודורשת לחשוב על החידות. 

חידות: זהו חדר חידות!! חידות לוגיקה וחידות הגיון ובעיקר הרבה חידות שמאוד כיף לפתור. לשם שינוי באמת רואים על החידות שכל פעם צריך לשנות סגנון מחשבה וסוג של פתרון שעבד על חידה אחת לחלוטין לא יעבוד על חידה אחרת (למען האמת, מרגישים כמה זה נעשה במכוון כדי שכל חידה תדרוש התנעה של תהליך המחשבה מחדש ובלי קיצורי דרך).

ציון מסכם:

דירוג: 3 מתוך 5.

התמונה לקוחה מאתר החברה.

2 תגובות בנושא “חדר בריחה: מכון 51 – החדר נסגר

השאר תגובה