איך בוחרים חדר בריחה ראשון?

איך בוחרים חדר בריחה ראשון?

אני חושבת שזאת אחת השאלות הנפוצות בפורומים של חדרי בריחה. לכן אני אנסה לענות עליה גם מבחינת מה העקרונות הנכונים לדעתי בבחירת החדרים וגם מה הם החדרים שהיום אני ממליצה לחברים ומכרים כשהם מבקשים ממני טיפים בבחירת חדר בריחה ראשון.
אמ;לק – רשימת החדרים המומלצים בסוף הפוסט.

אז איך בוחרים חדר בריחה בפעם הראשונה?

ברוכים הבאים, גיליתם שיש בילוי חברתי שנקרא חדרי בריחה והחלטתם שגם אתם רוצים לעשות – החלטה מעולה!
או שאולי כבר עשיתם חדר או שניים ועכשיו עוד חברים מתענינים וזאת האחריות שלכם לבחור חדר בריחה מתאים לכולם (וזאת אחריות כבדה).
עכשיו מתחילה ההתלבטות, יש מאות (450 נכון להרגע) חדרי בריחה בישראל וחוץ מלצמצם את המבחר ע”פ מאפיין גיאוגרפי של לאן נח לכם לנסוע אתם לא ממש יודעים איך מתחילים.

להלן כמה טיפים איך בוחרים חדר בפעם הראשונה לכם או לחברים:

1. קבוצה גדולה – לעשות חדר בפעם הראשונה הרבה יותר נוח בקבוצה גדולה. זה גם יוצר הרבה פחות לחץ על כל אחד מהמשתתפים וגם רוב החדרים קלים משמעותית כשעושים אותם בקבוצה גדולה (פחות לחץ של זמן ויותר מוחות שמנסים לפתור את החידות השונות).
לכן אני ממליצה לפעם הראשונה לאסוף הרכב של 4-5 חברים.

2. חדרי אווירה – בפעם הראשונה חשוב לבחור חדר שישאיר רושם ויהיה עם הרבה אווירה. גם אם בהמשך תתמקדו יותר בחדרי חידות, הרי שבפעם הראשונה בשביל להדביק את כולם בחיידק חשוב שהחוויה הכללית תהיה מעולה ולא משנה אם היו יחסית מעט חידות או כמה חידות יחסית קלות.
לכן מומלץ לבחור או חדרים חדשים או חדרי הייפ כי הסיכוי שגם חווית השירות וגם החוויה הכללית יהיו מוצלחות הוא גבוה יותר.

3. חדרים בלי תקלות – אם אתם משקיעים במחקר מקדים לפני שאתם בוחרים חדר, אז תתרחקו כמו מאש מחדרים שכבר נאמר עליהם שהיו להם תקלות (או בעיות עם מפעילים). אין שום דבר שיבטיח לכם שדווקא כשאתם תעשו לא יהיו תקלות גם בחדרים בלי הסטוריה אבל חשוב להקטין את הסיכויים. כי אם אני עושה חדר ויש תקלה, אני מתעצבנת אבל בסופו של דבר יש לי המון חדרים אחרים להשוות אליהם. לעומת זאת אם מישהו שעושה בפעם הראשונה חדר בריחה, יחווה תקלה זה עשויי לקלקל לו את כל הרושם מחדרים ולמנוע ממנו להתמכר.

4. תבחרו את נושא החדר – בפעם הראשונה כשעושים חדר חשוב שנושא החדר יהיה משהו שמעניין אתכם. כך למשל אם כל נושא המרגלים והאיומים השונים על מדינת ישראל לא מעניינים אתכם אל תלכו לחדר בסגנון. חשוב שנושא החדר יהיה עולם שאתם אוהבים, כדי שזה יוסיף שכבה נוספת של חוויה לבילוי שלכם. תודה לאל יש מספיק חדרים בכל נושא תחת השמש, כך שאתם יכולים לבחור אגדות, שרלוק הולמס, מקומות גיאוגרפים, סרטים וכל נושא אחר שמדבר אליכם.

והנה הגענו להמלצה על כמה חדרים שמתאימים לדעתי להיות חדרים ראשונים 🙂
ההמלצה מתחלקת לשניים: אם כל הקבוצה שלכם עושה חדר בפעם הראשונה או אם כבר יש לכם משתתף או שניים שעשו חדרים בעבר.
מדובר בעיניי בהבדל מהותי כי אם יש מישהו שכבר עשה הוא יוכל להכווין את האחרים לדרך החשיבה הנדרשת בחדרים ולהקל עליהם את החוויה וגם להכניס אותם “לעולם החדר” מהר יותר.

חדרי בריחה לפעם הראשונה לקבוצה שלא עשתה חדרים :

 המרגל הסורי – פתח תקווה (חדר הבריחה הראשון שלי), האיום האיראני – הרצליה , אבירי השולחן העגול – ראשון לציון , אושן 5 – תל אביב, הולי פיצה – תל אביב , מטמון הברון – זיכרון יעקב,  אימפריית הפשע – ירושלים (עשיתי את החדר כשעוד היה בתל אביב אבל למיטב ידיעתי זה אותו החדר, אז מומלץ ואפשר גם בהרכב קטן יותר של זוג או שלישיה).

חדרי בריחה לפעם הראשונה כשאחד או יותר מחברי הקבוצה עשה חדרים: 

הבריחה מונציה – נתניה , תעלומת דה וינצ’י – חיפה , הנוגדן – רמת גן , קללת הפרעונים – תל אביב, אינדיאנה ג’ונס – ראשון לציון, לכודים בזמן – תל אביב.

ועוד טיפ אחרון: תתכננו אוכל אחרי! חדרי בריחה הם פעילות כייפית אבל היא נמשכת רק שעה, אתם יכולים לשבת ולדבר על החוויות של החדר הרבה יותר מזה, רק צריך לתכנן מסעדה/אוכל אחרי 🙂

אם לא מצאתם חדר מתאים, אתם יכולים לשאול אותי כאן.

תגובה אחת בנושא “איך בוחרים חדר בריחה ראשון?

השאר תגובה