חדר בריחה שרלוק הולמס

חדר בריחה שרלוק הולמס

אנשים שמכירים אותי יודעים שחדר בריחה שרלוק הולמס הוא החדר המושלם בשבילי. אני אוהבת מזה שנים את הבלש הידוע של קונן דויל. ולכן זה לא מפתיע אף אחד, שכשאני רואה חדר שרלוק הולמס –  אני עושה אותו. שלא במפתיע, מדובר בנושא דיי פופולארי בקרב בוני החדרים. אז הספקתי כבר לעשות ארבעה חדרי בריחה בנושא שרלוק הולמס ועליהם אני עומדת לספר לכם היום. שניים מתוכם היו בחו”ל ושניים בארץ, יש עוד חדרים בארץ שלא הספקתי לבקר בהם

אזהרה! הביקורות נכתבו מנקודת מבט של גיקית שרלוק אמיתית. אז החדרים זכו בנקודות בונוס על היותם כמה שיותר קשורים לספרים.

חדרי בריחה בחו”ל

Sherlock – paniqszoba (בודפשט):

 אנחנו מתחילים מאחד החדרים האהובים עליי בכל הזמנים – חדר שרלוק בהונגריה. זה חדר שמדורג אצלי עד היום במקום ראשון  בזכות החידות, האווירה והחדשנות. מדובר בחדר שהכי קרוב לרוח הספר עם הרבה חידות שמושפעות מכל מיני אלמנטים בספר, חדר חידות מובהק שעשיתי בזוג עם חברה לטיול וסיימנו אותו בזמן, אבל באמת שהיינו צריכות לאמץ את התאים האפורים שלנו.
האווירה תואמת לחלוטין את רוח הספר עם המון אלמנטים שהיו בסיפורים וגורמים למשתתף להרגיש כמו בחקירה בלשית.
לא נדרשת היכרות מקדימה עם הספרים, אבל כמו במקרים דומים – זה בונוס משמעותי כי תדעו להעריך את החידות ועד כמה היוצרים התאמצו בשביל להשאר בתימה.

תיאמנו מראש שאנחנו דוברות אנגלית ולא הייתה שום בעיה.
ציון מסכם:

דירוג: 5 מתוך 5.
חדר בריחה שרלוק הולמס בבודפשט

 sherlock – Escapequest (ציריך): 

כמו שאתם יכולים לראות החדרים בחו”ל לא יצירתיים במיוחד בבחירת השמות שלהם, אבל הם מוצאים דרכים אחרות לפצות על כך. החדר בציריך נבנה לא על ידי קוראי ספרים אלא על ידי מי שראה את הסרט של גאי ריצ’י (הייתה מוזיקה כייפית והכל) והחליט לבנות חדר פעולה עם איזכורים קלילים של שרלוק הולמס.

החדר מקבל ממני המון נקודות על המקוריות של החידות שלו, לא כולן היו מורכבות אבל הרוב המוחלט היה בקונספטים שמעולם לא ראיתי קודם לכן ודרש ממני לעשות כל מיני דברים מגניבים בשביל לפתור אותן.
עשינו את החדר ברבעייה, כאשר המינימום הוא שלושה אנשים וזה היה בדיוק ברמת הקושי הנכונה.
כאן בהחלט לא נדרשת שום היכרות עם שרלוק ואני ממליצה בחום למי שמגיע לציריך, אם אתם מנוסים אז כנראה גם שלישיה תספיק ואם חדשים לנושא אז רבעייה (אין בעיות עם אנגלית).
ציון מסכם:

דירוג: 4 מתוך 5.
ביקור בחדר בריחה בציריך בנושא שרלוק הולמס

חדרי בריחה בנושא שרלוק הולמס בארץ

אצלינו בארץ נראה שכל חדר בריחה שרלוק הולמס שמכבד את עצמו נמצא בהכרח בראשון לציון (כן גם השלישי – בייקר סטריט נמצא ברשל”צ). הייתי מנחשת שאולי שרלוק ביקר בארץ הקודש אבל ווטסון לא כתב על זה מעולם, אז זה סיפור שאני עוד מחכה לקרוא…

משימת שרלוק – sherlocked (ראשון לציון):

אני חושבת שזה היה חדר שרלוק הולמס הראשון בארץ, ולכן זה לא מפתיע שכמעט מיד אחרי שחזרנו מבודפשט רצתי לעשות אותו. לצערי כאן כגודל הצפיה כך גודל האכזבה – הקשר לשרלוק אומנם קיים אבל אחרי שעשיתי את החדר בבודפשט הייתי מאוכזבת מהחדר.
אבל לא שופטים חדר על פי השרלוקים האחרים ולכן אובייקטיבית אני חושבת שמדובר בחדר ממש לא רע. אין פה הרבה נקודות על תפאורה ברוח הסיפור אבל היו פה כמה חידות ממש מגניבות בחלל הראשון. אני חושבת שהחיסרון העיקרי של החדר היה שהוא דרש בשלב מסויים פתירת תעלומה לא ממש מעניינת אבל שדרשה התרכזות בפרטים וזה קצת מסמס את האדרנלין של החדר.
גם כאן עשינו בזוג ולא הרגשנו שחסרות לנו ידיים עובדות.
ציון מסכם:

דירוג: 2.5 מתוך 5.
חדר בריחה שרלוק בראשון לציון - משימת שרלוק

שרלוק הולמס – Escapestation (ראשון לציון):

התפאורה בחדר מתחלקת לשניים, מצד אחד שום דבר יותר מדיי מרגש בתחום השרלוק (למעט כמה נגיעות מוצלחות) ומצד שני כמה אלמנטים מאוד מקוריים בבניית החדר עצמו שבהחלט מקבלים נקודות. גם את החדר כאן עשינו בזוג מנוסות והוא היה מאתגר אבל לא יותר מדיי קשה.
החידות בחדר היו מעניינות, לא קשות מדיי אבל היו שם כמה שימושים באלמנטים שראיתי רק לעיתים רחוקות וכמה טריקים שמאז ראיתי רק בחדרים בחו”ל (אין לי מושג מי עלה על הרעיון קודם).

חדר קליל וזרם לנו, אבל לפני שאתם הולכים כדאי לבדוק את נושא הקלסטרופוביה כי יש שם אלמנט אחד שיכול להיות בעייתי למי שפחות מחבב חללים מלחיצים (לא מפחיד אבל עלול להיות מלחיץ).
ציון מסכם:

דירוג: 3.5 מתוך 5.
וחדר בריחה שני בראשון לציון בנושא שרלוק הולמס

עד כאן חדרי השרלוק שכבר עשיתי, כפי שאמרתי עדיין חסר לי בייקר סטריט ברשל”צ ומי יודע כמה עוד חדרי שרלוק מחכים לי בחו”ל …

*כל התמונות לקוחות מאתרי החברה

3 תגובות בנושא “חדר בריחה שרלוק הולמס

השאר תגובה