חדר בריחה שרלוק הולמס

חדר בריחה שרלוק הולמס

אנשים שמכירים אותי יודעים שחדר בריחה שרלוק הולמס הוא החדר המושלם בשבילי.
התחלתי לקרוא את הספרים של קונן דויל בגיל מאוד צעיר ומאז האובססיה שלי מעולם לא באמת נרגעה 🙂
ולכן זה לא מפתיע שכשאני רואה חדר שרלוק הולמס –  אני עושה אותו. לשמחתי עם השנים אני מגלה שמדובר בנושא דיי פופולארי בקרב בוני החדרים בארץ ובעולם, אז לא נגמרים לי החדרים.
כמובן שאני חייבת לשתף אתכם את החוויות מהחדרים השונים. וכדי לייצר השוואה חצי הוגנת (כי סה”כ החדרים במדינות שונות), החלטתי לרכז את כולם בפוסט אחד.

אזהרה! הביקורות נכתבו מנקודת מבט של גיקית שרלוק אמיתית. אז החדרים זכו בנקודות בונוס על היותם כמה שיותר קשורים לספרים.

חדרי בריחה בחו”ל

Sherlock – בודפשט

 אנחנו מתחילים מאחד החדרים האהובים עליי בכל הזמנים – חדר שרלוק בהונגריה.
הוא מדורג אצלי עד היום במקום הראשון – בזכות החידות, האווירה והחדשנות. מדובר בחדר שהכי קרוב לרוח הספר עם הרבה חידות שמושפעות מכל מיני אלמנטים בספר. היינו זוג וסיימנו בקצת פחות מ60 דק’. זה חדר חידות מובהק והיינו צריכות לאמץ את התאים האפורים שלנו.
האווירה תואמת לחלוטין את רוח הספר עם המון אלמנטים שהיו בסיפורים וגורמים למשתתף להרגיש כמו בחקירה בלשית.
לא נדרשת היכרות מקדימה עם הספרים, אבל כמו במקרים דומים – זה בונוס משמעותי כי תדעו להעריך את החידות ועד כמה היוצרים התאמצו בשביל להשאר בתימה.

תיאמנו מראש שאנחנו דוברות אנגלית ולא הייתה שום בעיה.

כאן מזמינים

ציון מסכם:

דירוג: 5 מתוך 5.
חדר בריחה שרלוק הולמס בבודפשט

Moriarty’s Final Mystery – ציריך

כמו שאתם יכולים לראות החדרים בחו”ל לא יצירתיים במיוחד בבחירת השמות שלהם, אבל הם מוצאים דרכים אחרות לפצות על כך. החדר בציריך נבנה לא על ידי קוראי ספרים אלא על ידי מי שראה את הסרט של גאי ריצ’י (הייתה מוזיקה כייפית והכל) והחליט לבנות חדר פעולה עם איזכורים קלילים של שרלוק הולמס.

החדר מקבל ממני המון נקודות על המקוריות של החידות שלו, לא כולן היו מורכבות אבל הרוב המוחלט היה בקונספטים שמעולם לא ראיתי קודם לכן ודרש ממני לעשות כל מיני דברים מגניבים בשביל לפתור אותן.
עשינו את החדר ברבעייה וזה היה בדיוק ברמת הקושי הנכונה. השניים שאיתנו עשו חדר בריחה בפעם הראשונה אז ידענו לאזן אחד את השני ולפתור חלק מהדברים ביחד וחלק לחוד.
כאן בהחלט לא נדרשת שום היכרות עם שרלוק ואני ממליצה בחום למי שמגיע לציריך, אם אתם מנוסים אז אפשר גם בזוג ואם חדשים אז רבעייה (אין בעיות עם אנגלית).

כאן מזמינים את החדר

ציון מסכם:

דירוג: 4 מתוך 5.
ביקור בחדר בריחה בציריך בנושא שרלוק הולמס

חדרי בריחה בנושא שרלוק הולמס בארץ

אצלינו בארץ נראה שכל חדר בריחה שרלוק הולמס שמכבד את עצמו נמצא בהכרח בראשון לציון (כן גם השלישי – בייקר סטריט נמצא ברשל”צ). הייתי מנחשת שאולי שרלוק ביקר בארץ הקודש אבל ווטסון לא כתב על זה מעולם, אז זה סיפור שאני עוד מחכה לקרוא…

לפני פרוץ הקורונה היו בארץ 3 חדרי שרלוק ואחריה נכון לעכשיו שרדו 2.

משימת שרלוק הולמס – רשל”צ

אני חושבת שזה היה חדר שרלוק הולמס הראשון בארץ, ולכן זה לא מפתיע שכמעט מיד אחרי שחזרנו מבודפשט רצתי לעשות אותו. לצערי כאן כגודל הצפיה כך גודל האכזבה – הקשר לשרלוק אומנם קיים אבל אחרי שעשיתי את החדר בבודפשט הייתי מאוכזבת מהחדר.
אבל לא שופטים חדר על פי השרלוקים האחרים ולכן אובייקטיבית אני חושבת שמדובר בחדר ממש לא רע. אין פה הרבה נקודות על תפאורה ברוח הסיפור אבל היו פה כמה חידות ממש מגניבות בחלל הראשון. אני חושבת שהחיסרון העיקרי של החדר היה שהוא דרש בשלב מסויים פתירת תעלומה לא ממש מעניינת אבל שדרשה התרכזות בפרטים וזה קצת מסמס את האדרנלין של החדר.
גם כאן עשינו בזוג ולא הרגשנו שחסרות לנו ידיים עובדות.

כאן מזמינים

ציון מסכם:

דירוג: 2.5 מתוך 5.
חדר בריחה שרלוק בראשון לציון - משימת שרלוק

שרלוק הולמס – Escapestation (ראשון לציון) – החדר נסגר

התפאורה בחדר מתחלקת לשניים, מצד אחד שום דבר יותר מדיי מרגש בתחום השרלוק (למעט כמה נגיעות מוצלחות) ומצד שני כמה אלמנטים מאוד מקוריים בבניית החדר עצמו שבהחלט מקבלים נקודות. גם את החדר כאן עשינו בזוג מנוסות והוא היה מאתגר אבל לא יותר מדיי קשה.
החידות בחדר היו מעניינות, לא קשות מדיי אבל היו שם כמה שימושים באלמנטים שראיתי רק לעיתים רחוקות וכמה טריקים שמאז ראיתי רק בחדרים בחו”ל (אין לי מושג מי עלה על הרעיון קודם).

חדר קליל וזרם לנו, אבל לפני שאתם הולכים כדאי לבדוק את נושא הקלסטרופוביה כי יש שם אלמנט אחד שיכול להיות בעייתי למי שפחות מחבב חללים מלחיצים (לא מפחיד אבל עלול להיות מלחיץ).
ציון מסכם:

דירוג: 3.5 מתוך 5.
וחדר בריחה שני בראשון לציון בנושא שרלוק הולמס

עד כאן חדרי השרלוק שכבר עשיתי, נקווה לעתיד בלי מגפה עולמית ואז נטוס לחו”ל לעשות שם חדרים.

*כל התמונות לקוחות מאתרי החברה

6 תגובות בנושא “חדר בריחה שרלוק הולמס

השאר תגובה