חדר בריחה המשימה:מאדים

חדר בריחה המשימה:מאדים

המשימה מאדים הוא חדר בריחה וירטואלי בקונספט מגניב – כל החדר מתופעל על ידי בוט. זאת אומרת שאתם משחקים משחק מחשב ויש התכתבות ו….מי שעונה לכם זה בוט שמתוכנת מראש. לא שזה לא קורה בשיחות שאנחנו מנהלים עם בוטים של חברות האשראי או הדואר אבל במקרה הזה, למרבה השמחה הבוט הרבה יותר מוצלח מאשר במקרים הראשונים 🙂

אבל בואו נתחיל מההתחלה כי יש לנו פה משימה סופר חשובה של להגיע למאדים. וכדי לעשות את זה אנחנו צריכים לעבור הכשרה ולסיים כל מיני מבחנים וכמובן בדרך לטפל במכשולים שצצים משום מקום. אבל בסוף אנחנו נהיה האנשים הראשונים לדרוך על הכוכב האדום.

הרשמה והזמנה

קיבלתי את המשחק לסקירה ולכן לא יצא לי להזמין אותו. אבל ממה שראיתי באתר מדובר בתהליך פשוט: נכנסים לאתר מחליטים מכמה מחשבים משחקים ומזמינים. על מחשב אחד יכולים להיות כמה אנשים שתרצו אבל כל מחשב נוסף דורש כרטיס נוסף.
מחיר הכרטיס הוא 99 ש”ח. אם מדובר בקבוצה של כמה אנשים אני ממליצה לשחק ממחשבים שונים כדי שכל שחקן יוכל לשחק ולפעול במרחב בצורה עצמאית.
מבחינת משך המשחק: באתר כתוב 40-80 דק’, אנחנו שיחקנו בזוג מנוסה וזה לקח לנו את פרק הזמן המקסימלי. לכן אני מציעה שלפני המשחק תפנו לעצמכם בסביבות השעה וחצי כדי לעשות את המשחק בכיף ובלי לחץ.

התאמות אפשריות:

  • ניתן לעשות את המשחק גם באנגלית.
  • אפשר ליצור קשר עם החברה ולהתאים אותו לקבוצות גדולות או חברות.

כאן מזמינים

חדר בריחה המשימה:מאדים

ברגע שמתחילים את המשחק יש מסלול מאוד ברור שבו מתקדמים כדי להגיע ליעד. עם כל ההתלהבות שלי מהבוט, לא באמת מרגישים אותו. כי זה נראה כמו חלק אורגני ממשחק וירטואלי. אתם מקבלים חידות, מתקדמים בעלילה ומפעם לפעם מתקשרים עם המפעיל/היועץ שלכם.
אגב אלמנט משעשע של המשחק זאת התחרות. המשחק נותן לכם נקודות על כל תשובה נכונה ומוריד על כל רמז שביקשתם ומשקלל את הכל עם הזמן שלקח לכם לפתור כל חידה. כתוצאה מכך בסוף המשחק יש ניקוד ואפילו יש טבלת שיאים.

לוח תוצאות במשחק חדר בריחה המשימה:מאדים
רוב השמות פה שייכים לשחקנים בינלאומיים שכבר עשו מאות או אלפי חדרים. אז אל תתבאסו אם אתם לא נכנסים לטבלה 🙂

מבנה המשחק קצת הזכיר לי את Operation P.R.A.T בשילוב שלו כמה מדיומים שונים כדי להעשיר את העלילה. וגם כאן לדעתי זה מאוד עובד כשרואים לא רק גרפיקה אלא עוד כל מיני אלמנטים.

רמת קושי וחידות

החידות היו ברמת קושי בינונית. זאת אומרת כמעט תמיד ידענו מיד מה צריך לעשות ורוב הזמן לקח לנו מעט זמן לעשות את זה. למרות שהיו חידה אחת או שתיים שהיוו אתגר כי אנחנו פחות טובות בתפיסות ויזואליות מסויימות.
לשחקנים פחות מנוסים אני מאמינה שיקח קצת יותר זמן אבל המשחק בהחלט מתאים למשפחות ולנוער כי אפשר להבין במה מדובר ואין חידות בלתי אפשריות.
עוד אלמנט שעבד טוב במשחק – זאת ההמשכיות. ידענו בכל רגע נתון איפה אנחנו נמצאות, מה אנחנו פותרות ולא היו חידות מוזרות שלא הסתדרו עם הפורמט (רואים שכבר נתקלתי בדברים מוזרים, נכון?).
וכמובן שהבוט תמיד ישמח לתת לכם רמזים ויש לו דרגות שונות של רמזים כך שזה קורה בהדרגה ולא מגלים לכם ישר את כל התשובה.

סיכום

משחק מאוד חמוד ודרך מעולה לבלות שעה – שעתיים עם המשפחה או עם חברה מרחוק.

השאר תגובה