חדרי בריחה בחו”ל – אוסטריה וגרמניה

חדרי בריחה בחו”ל – אוסטריה וגרמניה

זה עתה חזרנו מסופ”ש ארוך בוינה ובמינכן ואני כבר רצה לספר לכם איך היה בשני החדרים שעשינו שם.

בוינה הלכנו על חדר של חברת Time Trap, ע”פ המלצות שמצאתי בטריפ אדוויזר. מתוך שלושת החדרים של החברה בחרנו את Der Dritte Mann (האדם השלישי) כי הוא נראה מעניין ולא מפחיד שזה בגדול הקריטריונים שלי לחדרים בחו”ל. 

הסיפור בקצרה מדבר על חבר שלנו שנהרג זה עתה בתאונת דרכים וגופתו נעלמה מזירת התאונה, כך שאנחנו בתור חברים נאמנים, דואגים שהיה משהו חשוד במוות שלו ויוצאים לחקור את הנושא.

פרטים טכניים: עשינו בזוג מנוסה (21,67) והגענו לחדר בקלות בתחבורה ציבורית

תפאורה: מאוד חביבה ומתאימה לסיפור המסגרת. היא לא מקבלת פרסים על השקעה אינסופית אבל בהחלט התאימה לכל שלב בסיפור והחזיקה אותנו בתוך העלילה.
לרוב תפאורה בעיניי מתייחסת לחדר עצמו אבל כאן המקרה להזכיר גם את חדר ההמתנה המגניב ממש וגם את זה שאחרי שסיימנו את החדר הציעו לנו לשתות כוס תה ואז עזבו אותנו לנפשינו ל10 דק’ בזמן ששתינו – חוויה מושלמת.

רמת קושי: מעולה לזוג מנוסה. עשינו את החדר בכ50 דקות וללא רמזים בכלל. בנוסף הקטעים שנדרשנו לקרוא בהם טקסטים היו כולם מודפסים אז לא היה קושי בפיענוח כתב היד.

חידות: בהתאם לרמת החדר גם החידות לא היו כאלו של לשבור את השיניים עליהן אבל היו לפחות שתי חידות מקוריות שאני זוכרת עד עכשיו ומאוד נהנית מהמחשבה שהצלחנו לפתור אותן. בנוסף היה מנעול ייחודי מאוד שנתקלתי בו רק פעם אחת בארץ וזה טוב כי בארץ נדרשנו לכך שמפעיל יכנס לחדר באמצע כדי להסביר לנו איך לאפס אותו אז יש מצב שזה עשויי להיות קושי בפני מישהו שלא מכיר.

ציון מסכם: 

דירוג: 4 מתוך 5.

בהחלט חדר מומלץ בחו”ל, מאתגר, לא ממש קשה ובעיקר כייפי.

2018-02-18 12.35.22

כעבור כמה ימים עברנו למינכן וגם שם היינו חייבים לעשות חדר. הפעם הלכנו על חדר נוסף של חברת EscapeGame München , אחרי שבביקור הקודם עשינו את Der Zauberer (הקוסם) והיינו ממש מרוצים, הפעם בחרנו בחדר בית כלא – Das Knast-Komplott (קנוניה בבית כלא).
מדובר בעלילה הרגילה של בריחה מבית כלא בזמן שהשומרים לא מסתכלים.

פרטים טכניים: עשינו בזוג מנוסה (22,68) והגענו לחדר בקלות בתחבורה ציבורית

תפאורה: בית כלא כמו כל בית כלא רגיל, מוזיקה נחמדה מתוך נמלטים והרבה סורגים. המפעילה הייתה דוברת אנגלית סבירה+ והבנו את הרמזים שלה.

רמת קושי: מתאים לזוג למרות שהיה לנו קושי עם הטקסטים שהיו מתורגמים לאנגלית – לא הבנו בהתחלה איך הם מתורגמים וזה דיי עיצבן אותנו.

חידות: החידות נחמדות אבל לא משהו חדשני מדיי או מגניב מדיי. רוב החידות היו לנו דיי ברורות מההתחלה למעט החידה שכללה את הטקסטים ופשוט לא הצלחנו לקלוט אותה. בנוסף יש בחדר את אלמנט משיכת הזמן כאשר חידה אחת דורשת השקעה יחסית גדולה של זמן על המתנה. אז אכן חדר חידות כי האווירה היא אווירת כלא רגילה אבל החידות לא מרגשות.

ציון מסכם: 

דירוג: 2 מתוך 5.

חדר שאפשר לוותר עליו ועדיף ללכת לקוסם של אותה החברה.

השאר תגובה